Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pajęczyna Charlotty - lecznicza moc marihuany

109 816  
1378   49  
Charlotte Figi pierwszy atak padaczki miała w wieku 3 miesięcy. Przez następnych kilka miesięcy Charlie miała częste ataki, trwające od dwóch do czterech godzin, i regularnie trafiała do szpitala. Lekarze byli bezradni i rodzina zaczęła własnymi kanałami szukać sposobów, aby pomóc córce.

W wieku 3 lat Charlotte miała aż do 300 ataków padaczkowych tygodniowo, co doprowadziło do utraty umiejętności chodzenia, mówienia i jedzenia.


 
Ataki były na tyle silne, że jej serce kilkakrotnie zatrzymywało się. Lekarze sugerowali, aby wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej, aby ulżyć jej cierpieniom.


 
Jej ojciec, Matt Figi, wyczytał w internecie o podobnym przypadku, w którym medyczne zastosowanie marihuany pomogło powstrzymać ataki u małego chłopca. Rodzina postanowiła spróbować tej metody.


 
Rodzina Figi usłyszała o braciach Stanley, największych hodowcach marihuany w Colorado. 


 
Sześciu braci uzyskało krzyżówkę marihuany z małą zawartością THC, psychoaktywnego składnika marihuany, a wysokiej zawartości CBD, składnika istotnego medycznie.


 
Bracia założyli fundację Realm of Caring Foundation, organizację non-profit, która zapewnia dzieciom i dorosłym konopie indyjskie do celów medycznych. Na zdjęciu Josh Stanley (po prawej) i dr Sanjay Gupta z CNN.


 
Kiedy Paige Figi po raz pierwszy podała córce olej z konopi indyjskich, ataki ustały na siedem dni.


 
Szczep marihuany, który Charlotte i 41 innych osób używa do przytłumienia objawów chorób, został nazwany jej imieniem. Nazywa się Pajęczyną Charlotty.


 
Dzisiaj Charlotte rozkwita, częstotliwość ataków spadła do 2-3 miesięcznie i zdarzają się niemal wyłącznie w czasie snu. Dziewczynka samodzielnie chodzi, je i mówi więcej i więcej każdego dnia.


- Dosłownie widzę jak mózg Charlotty tworzy połączenia, które nie istniały przez lata - mówi Matt Figi. - Chciałbym, żeby inni rodzice wiedzieli, że istnieje takie lekarstwo.

Oglądany: 109816x | Komentarzy: 49 | Okejek: 1378 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.08

01.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało