Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

8 aktorów o niestandardowym wyglądzie

310 797  
929   64  
Jeśli uważasz, że z twoim wyglądem świata nie zawojujesz, może powinieneś zapoznać się z historią aktorów, którzy nie tylko potrafili swoje wady zamienić w zalety, ale także na nich nieźle zarobić.

#1. Peter Dinklage

Peter rozpoczął karierę w 1995 roku, a sławę zyskał dzięki zagraniu w filmie „Dróżnik”. Aktor urodził się z genetycznie uwarunkowaną chorobą zwaną achondroplazja, która powoduje zaburzenie rozwoju kości i karłowatość. Dinklage ma 135 cm wzrostu.

#2. Mathew McGrory


Jako przedszkolak mierzył półtora metra, a w dorosłym wieku osiągnął aż 229 cm wzrostu. Obdarzony niskim głosem i talentem artystycznym nie mógł znaleźć sobie miejsca w zawodzie eksperta medycy sądowej. Na początku kariery występował w teledyskach Marilyna Mansona i Iron Maiden, a potem zagrał w horrorze „Dom tysiąca trupów”. Chociaż w finałowej scenie „Wielkiej Ryby” smutno macha ręką do głównego bohatera, tak jakby żegnał się przede wszystkim z widzami, Mathew zdążył zagrać jeszcze w kilku filmach. Zmarł z przyczyn naturalnych w wieku 32 lat.

#3. Johny Eck


Aktor urodził się w 1911 roku z ciałem, które kończyło się tam, gdzie powinny zacząć się biodra. Jednak wygląd nie przeszkadzał mu w byciu niezwykle radosną osobą. Co więcej, postanowił maksymalnie wykorzystać swoje, wydawałoby się, niekorzystne warunki fizyczne. W wieku 14 lat kierował własnym show w cyrku, w którym żonglował, nurkował i tańczył lepiej, niż jego zdrowi koledzy. Szybko zauważyli go hollywoodzcy producenci. W pamięci widzów zapisał się głównie dzięki filmowi „Dziwolągi” z 1932 roku. Zmarł w 1991 roku jako bogaty i spełniony człowiek.

#4. Harry Earles


Harry Earles, a właściwie Kurt Schneider, urodził się w 1901 roku w Niemczech. Wkrótce po narodzinach okazało się, że przez całe życie będzie miał karłowaty wzrost i dziecięcą twarz. Taki sam los spotkał jego dwie siostry i brata. Podobnie jak Eck, rodzina nie poddała się w walce o swoją przyszłość i założyła grupę artystyczną, która przeszła do historii pod nazwą „The Doll Family”. Harry pierwszy z rodzeństwa wstąpił na aktorską ścieżkę, ale cała czwórka wspólnie wystąpiła w słynnej ekranizacji „Czarownika z Krainy Oz” z Judy Garland, a także we wspomnianych wcześniej „Dziwolągach”, dzięki czemu na stałe zapisali się w historii światowej kinematografii.

#5. Richard Kiel


Pamiętacie Buźkę z filmu „Szpieg, który mnie kochał”? 217 cm wzrostu i złowrogie oblicze zagwarantowały mu role czarnych charakterów, a w „Inspektorze Gadżecie” zagrał parodię samego siebie. Te filmy zadowalały go finansowo, ale artystyczne ambicje aktora sięgały o wiele dalej. Kiel został scenarzystą i producentem pozytywnie przyjętego przez krytykę filmu „The Giant of Thunder Mountain” oraz był współautorem biografii Mohammeda Ali. Obecnie mieszka w Kalifornii.


#6. Michael Berryman


Aktor cierpi na hipohydrotyczną dysplazję ektodermalną, która pozbawia chorego głosu, włosów, paznokci, zębów i nadaje wygląd mutanta z filmów SF. Jak się łatwo domyślić, właśnie w rolach mutantów specjalizuje się Michael Berryman. W filmografii aktora oprócz „Wzgórz, które mają oczy” znajdziemy także pamiętny „Lot nad kukułczym gniazdem”. Wystąpił też w teledyskach Mötley Crüe i Ramones.

#7. Robert Z’Dar


Tego obdarzonego wyjątkowo dużą szczęką (ale czy tak dużą jak Stevena Tylera można by polemizować) aktora możecie pamiętać z filmów „Tango i Cash” oraz „Maniakalny glina”.

#8. Vincent Schiavelli


Nietypowa figura Vincenta – prawie dwumetrowy wzrost, podłużna głowa z charakterystyczną twarzą, długie ręce z długimi i cienkimi palcami, związana była z syndromem Marfana i zapewniła mu wiele epizodycznych ról ludzi chorych oraz potworów. Aktor zmarł w 2005 roku na raka płuc.
1

Oglądany: 310797x | Komentarzy: 64 | Okejek: 929 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.06

22.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało