Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Boisz się pająków? Masz rację, zobacz dlaczego lepiej ich unikać

157 515  
375   35  
Pewien mieszkaniec USA śpiąc smacznie w swoim łóżku obrócił się w nieodpowiednim momencie. Rano obudziło go pieczenie na nodze, a ścieląc łóżko znalazł w pościeli nogę pająka. Postanowił poszukać siedmionogiego pająka i szybko go znalazł... Zdjęcia mogą co wrażliwszych przyprawić o mdłości, więc ostrzegamy, i nie pisać w komentarzach "właśnie jadłem śniadanie".

#1.

Okazało się, że jest to pustelnik brunatny (ang. brown recluse), jadowity pająk dość powszechnie występujący w południowych stanach. Koleś stwierdził, że najwyższa pora na zastosowanie procedury RICE (Rest, Ice, Compression, Elevation - odpoczynek, lód, ucisk, uniesienie).

#2.#3. Dzień 1.Kilka godzin po zrobieniu powyższego zdjęcia okolice ukąszenia były dość twarde, całe ciało zaczynało swędzieć, a mięśnie w okolicy ukąszenia zrobiły się obolałe. Jak napisał poszkodowany - "dosłownie czułem, jak toksyna się rozprzestrzenia".

#4.#5.To był najwyższy czas na kontakt z lekarzem. Doktor telefonicznie polecił kontynuować RICE i jeśli cokolwiek się pogorszy, udać się do szpitala na izbę przyjęć. W szpitalu lekarz zrobił kolejne zdjęcia i powiedział, że na tym etapie nie są w stanie nic zrobić, przepisał antybiotyki i wysłał do domu.

#6. Dzień 2.Poranek następnego dnia zaczął się od bólu 7/10. Kolejna wizyta u lekarza zaowocowała podaniem przeciwbólowego Hydrokodonu i odesłaniem do domu.

#7."Hydrokodon gówno daje! Zapytacie po co plasterek na ciągle powiększającym się bąblu? Hydrokodon kazał mi to zrobić!"

#8. Dzień 5.Ponowna wizyta u lekarza. Pęcherze popękały, pacjent został wysłany do chirurga, aby ten zajął się raną.

#9.Według słów lekarza wszystkie zasinienia na powyższym zdjęciu to martwe tkanki.

#10.Rana po oczyszczeniu. Jeszcze nie ma martwicy.

#11. Dzień 6.Znowu w domu, pierwszy dzień samodzielnego opatrywania się. Brak infekcji, teraz najważniejsza jest czystość.

#12. Dzień 7.


"Chyba zamieniam się w zombie. Noga nadal opuchnięta, idąc na zakupy musiałem skorzystać z balkonika, to nawet było śmieszne."

Na tym się kończy fotoblog nieszczęśnika. Miejmy nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej.

Pustelnik brunatny, a dokładniej skutki jego ukąszenia, są znane chyba każdemu, kto porusza się w internecie. O ile ukąszenie jest bolesne, a działanie toksyny zostawia rozległe blizny, ukąszenia rzadko bywają śmiertelne.

Oglądany: 157515x | Komentarzy: 35 | Okejek: 375 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

08.07

07.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało