Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 najbardziej tajemniczych fotografii na świecie

250 456  
1125   47  
W ciągu prawie dwustuletniej historii fotografii udało się uchwycić rzeczy, których nawet dzisiaj często nie jesteśmy w stanie logicznie wytłumaczyć.

#1. Kule marsjańskie

W 2004 roku łazik Opportunity znalazł na Marsie zadziwiające mikroskopijne formacje na gruncie, które wyglądem przypominały kule. W 2012 roku zrobiono kolejne, bardziej dokładne zdjęcie tego zjawiska. Naukowcy przypuszczają, że jest to dowód na istnienie w przeszłości wody na czerwonej planecie.

#2. Morski stwór u brzegów wyspy Hook


Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że powyższe zdjęcie jest kolejnym dzieckiem Photoshopa, ale zostało zrobione w 1965 roku, czyli na długo przed wynalezieniem komputerowej obróbki fotografii.

#3. Czarny rycerz


Pierwsze zdjęcie obiektu, które nazwano "czarnym rycerzem" wykonano w 1960 roku i wiadomo na pewno, że nie mógł to być amerykański lub radziecki satelita. Od tamtego czasu widziano go wielokrotnie. Co ciekawe, ten tajemniczy obiekt nie jest stale obserwowany, bo znika na jakiś czas, by potem znów się pojawić. Kolejne, bardziej szczegółowe zdjęcia pozwalają niektórym uczonym sądzić, że jest to odłamek materii pochodzenia pozaziemskiego.


#4. Tajemnicza staruszka


22 listopada 1963 roku w Dallas dokonano udanego zamachu na Johna Kennedy'ego. Śledczy, którzy analizowali zdjęcia zrobione na miejscu zdarzenia zwrócili uwagę na pewną starszą kobietę. Prawie na każdym zdjęciu trzyma w rękach aparat fotograficzny. FBI przez długi czas próbowało ustalić tożsamość tej osoby, ale nigdy się to nie udało.


#5. Telefon komórkowy na filmie ChaplinaNa filmiku z premiery filmu "Cyrk" widać przechodzą kobietę, która trzyma w ręku coś, co przypomina telefon komórkowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że film pochodzi z 1928 roku. Dla wielu ludzi jest to najmocniejszy dowód na istnienie podróżników w czasie.

#6. Ognie nad Doliną Hessdalen


Tajemnicze światła w formie kul obserwuje się nad Hessdalen już od ponad 200 lat. Do zbadania tego zjawiska powołano już wiele grup, ale jak dotąd żadnej z nich nie udało się wyjaśnić pochodzenia dziwnych świateł. Zdjęcie powyżej wykonano w 2007 roku przy czasie naświetlania wynoszącym 30 sekund.

#7. Nieznany buntownik


Jedno z najbardziej znanych zdjęć na świecie przedstawia nikomu nieznanego człowieka w białej koszuli, który przez około pół godziny w pojedynkę blokował kolumnę czołgów. Nie wiemy, co stało się później z tym mężczyzną (raczej nic dobrego), ale pewnym jest, że buntownika z Placu Tiananmen uważa się za jeden z symboli sprzeciwu wobec władzy.

#8. Dziewczynka z kosmonautą


W 1964 roku dziewczynka ze zdjęcia spacerowała nad Zatoką Solway Firth na pograniczu Anglii i Szkocji. Ojciec dziecka postanowił uwiecznić tę chwilę swoim aparatem. Po wywołaniu fotografii okazało się, że jest na niej nie tylko dziewczynka, ale także tajemnicza postać przypominająca kosmonautę. Badania wykazały, że zdjęcie nie było przerabiane, a jego autor zapewnia, że w momencie robienia fotografii nie było z nimi nikogo trzeciego.

#9. Do zdjęcia zza grobu


Zdjęcie z czasów I Wojny Światowej przedstawia eskadrę lotników. Za jednym z oficerów można dostrzec jeszcze jednego człowieka - mechanika Freddiego Jacksona. Problem w tym, że Jackson zginął dwa dni wcześniej. W dniu, w którym zrobiono zdjęcie odbył się jego pogrzeb.

#10. Piramidy na księżycu


Powyższe zdjęcie pochodzi z misji Apollo 17 i miało przedstawiać powierzchnię Księżyca. Niewiele na nim widać z powodu prześwietlenia. Jednak po obróbce kontrastu można zauważyć coś, co przypomina piramidy:

7

Oglądany: 250456x | Komentarzy: 47 | Okejek: 1125 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.05

13.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało