Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Piwa o głupich nazwach

90 366  
172   30  
Podobno nie ocenia się książki po okładce - na całe szczęście dla poniższych piw. Gdyby sprzedaż była uzależniona od etykiet, to prawdopodobnie zniknęłyby z rynku szybciej niż trwa rozgazowywanie się piwa.

Pearl Necklace Oyster Stout


 
Nazwa z pozoru niewinna, ale wtajemniczeni powinni wiedzieć, co oznacza "naszyjnik z pereł" w pewnych kręgach. Lepiej uważać komu proponuje się je w knajpie. Reakcje mogą być zaskakujące.

Golden Shower Imperial Pilsner


 
Nieoficjalne piwo członków fanklubu zespołu Bajm, wycofane z produkcji.

This Is The Shit That Killed Elvis


 
Akurat. Elvis był zbyt twardym zawodnikiem, żeby mogło go zabić zwykłe ale, nawet uwarzone w wersji strong. Chyba że producent wie o czymś, o czym nie wie biegły sądowy. W takiej sytuacji powinien chyba jednak poinformować odpowiednie organy zamiast obnosić się z tym wokoło.

Crotch Sniffing Bastard ESB


 
Producent CSB twierdzi, że gdy Ben - pies z etykiety - był mały, to lubił witać się ludźmi poprzez obwąchiwanie im krocza. Ogólnie rzecz ujmując, pomysł Bena jest równie przedni, co ryzykowny - w końcu nie każdy lubi, gdy wtyka się nos w nie swoje sprawy i nie każde krocze to kwiaciarnia. A może właśnie o to chodzi? Może cała zabawa polega na zaskoczeniu, które czeka piwosza po otwarciu butelki...

Reindeer Droppings English Pale Ale


 
"Słodkie jak kalifornijskie rodzynki, Bobki Renifera spadające z nieba" - głosi fragment reklamy trunku. Amatorzy wina właśnie otrzymali kolejny argument do walki w sporze "piwo vs. wino" (piwo można zrobić z byle gówna). Brawo.

Santa's Butt Porter


 
Nazwą "butt" określa się w Anglii specjalny typ beczki mieszczącej 108 galonów imperialnych płynu, a to, że na etykiecie widnieje Święty Mikołaj z dupskiem dwa razy większym niż on sam, posadzonym na takiej beczce, jest zupełnie przypadkowe.

Yellow Snow IPA


 
O śniegu nie da się powiedzieć zbyt wiele, ale można na pewno stwierdzić, że nie żółknie sam z siebie. Kto choć raz był na kuligu, ten wie o czym mowa. Mimo że piwa w stylu IPA słyną z potężnego aromatu, to jednak wolelibyśmy nie natknąć się w nich na nuty moczowe. W zasadzie to w ogóle wolelibyśmy unikać woni moczu. Gdziekolwiek.

Sheepshagger's Gold


 
W walijskim slangu "sheepshagger" oznacza wielkiego miłośnika owiec - takiego, wiecie, będącego z nimi w bardzo bliskich relacjach... Jeśli Sheepshagger's Gold powstał po to, by przekazać światu cząstkę tej miłości, to chyba już lepiej raczyć się rodzynami renifera.

V.I.P


 
Piwo dla ludzi, którzy wiedzą, co to znaczy zostać obrzuconym jajkami przez tłum lub podpisywać się godzinami na bujnych piersiach młodych dziewcząt. Dla nich właśnie powstał V.I.P - by docenić ich codzienny trud.

Carl Weathers as Dillon in Predator Imperial Cascadian Dark Ale


 
Wypuszczanie piwa bazującego na osobistej tragedii bohatera filmu (poniósł w "Predatorze" śmierć i odcięto mu ręce) jest słabe. O ile styl - ciemne ale - wpisuje się w charakterystykę wizualną Carla Weathersa, tak słuszność użycia jego wizerunku wydaje się dyskusyjna. Nie lepszy byłby "Samuel L. Jackson and some random motherfucker"? Wilk syty i owca cała.

Oglądany: 90366x | Komentarzy: 30 | Okejek: 172 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

08.12

07.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało