Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Stanęli murem za żółwiami

59 613  
588   13  
Bycie żółwiem morskim nie jest łatwe - już na samym początku, tuż po wykluciu, czeka na takie maleństwo najtrudniejsza ścieżka w życiu: dojście do wody. Któregoś pięknego dnia grupa ochotników z karaibskiej wyspy Bonair postanowiła małe żółwie wesprzeć i stanąć za nimi murem - jak się okazało - całkiem dosłownie.

Żółwie zaraz po wykluciu kierują się w stronę najjaśniejszego źródła światła. W naturalnych warunkach jest to przeważnie Księżyc nad oceanem, jednak w pobliżu tej konkretnej plaży znajduje się lotnisko. Tamtejsze światła sprawiły, że w ubiegłym roku cały miot żółwi udał się w złym kierunku i zginął pod kołami samochodów na pobliskiej drodze.
 

Aby sytuacja już się nie powtórzyła, grupa ochotników uformowała "ludzki mur", tworząc w ten sposób ścieżkę dla braci mniejszych w potrzebie. W zamian za to mogli podziwiać z bliska jeden z cudów natury.
 

 

 

 

 

 

Żółwie karetta (Caretta caretta) są gatunkiem zagrożonym. Masa ich ciała dochodzi do ok. 100 kg, ale znane są osobniki o wadze 500 kg. Raz w roku samice wychodzą na ląd, aby złożyć ok. 150 jaj do wykopanych przez siebie dołków.
 

Oglądany: 59613x | Komentarzy: 13 | Okejek: 588 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.12

06.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało