Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdroższe płyny na świecie

307 205  
859   63  
W błędzie są ci, którzy myślą, że najdroższą cieczą na rynku jest wyborna zawartość butelki Jacka Danielsa czy lampka wiekowego, leżakującego w idealnych warunkach, wina.

Mimo że dla nas w dalszym ciągu najcenniejszym płynem pozostanie kufel zimnego piwa wyżłopany w ciepełku wakacyjnego słońca, przedstawiamy Wam listę kilku cieczy, których wartość powoduje, że nasze portfele i karty płatnicze kwilą z przerażenia.

Ludzka krew - 397 $ za litr

O tym, że krew jest cieczą dla nas wyjątkowo cenną wie chyba każdy. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że ten ustrojowy płyn ma również niemałą wartość rynkową. Nawet jeśli ten płyn ustrojowy pozyskany został z żył honorowego krwiodawcy, to procesy sprawdzania, opisania, przechowywania oraz dystrybuowania krwi bywają bardzo kosztowne.


GHB - 661 $ za litr

GHB, czyli kwas 4-hydroksybutanowy można spotkać w praktycznie każdym żywym mieszkańcu naszej planety, w tym także w ciele człowieka (konkretnie - w jego ośrodku nerwowym). Od kilku dekad substancja ta używana jest jako jeden z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych środków przeciwbólowych. Jest także preparatem pomocnym w walce z chorobą alkoholową oraz całkiem niezłym środkiem dopingującym dla sportowców. Z racji tego, że w dużym stężeniu GHB powoduje otępienie i amnezję, płyn ten znalazł zastosowanie wśród amatorów seksualnych podbojów niewymagających dobrej gadki. To jeden z głównych składników „pigułek gwałtu.


Czarny tusz - 714 $ za litr

Nie ma co ukrywać - niejeden z nas przekonał się o tym, że czasem tańszym rozwiązaniem niż zakup kartridża do drukarki jest wymiana samej drukarki. Przygotowanie tuszu, znanego ludzkości od czasów, kiedy dawni Egipcjanie bazgrali po papirusach, to dość skomplikowany proces. Tusz musi spełniać pewne warunki. Powinien m.in. wytrzymywać temperatury do 300 stopni C oraz po drukowaniu schnąć w odpowiednim, zgodnym z drukarskimi standardami, czasie. Podobno firma HP wydaje rocznie ok. miliarda dolarów na tuszową technologię.


Rtęć - 900 $ za litr

Metal, który w warunkach pokojowych przybiera stan ciekły, znany jest głównie jako „wypełniacz” naszych termometrów. Kilka stuleci temu znalazł jednak zastosowanie jako np. świetny środek zapobiegający ciąży. Podobno dawkę rtęci przyjmowały kiedyś Chinki, które nie chciały przypłacić chwili romantycznych uniesień niechcianym potomkiem. Nie zawsze kończyło się to dobrze dla potencjalnych matek... Rtęć była też składnikiem plombowych wypełnień stosowanych przez dentystów. Dziś praktycznie nie stosuje się tego trującego metalu w medycynie, ale mimo to jego wartość jest bardzo wysoka, głównie dlatego, że jest to substancja bardzo rzadko występująca w naturze.


Insulina - 2 486 $ za litr

Insulina to kolejna substancja wytwarzana przez ludzkie ciało. Produkowana jest przez nasze trzustki i spełnia bardzo ważną rolę w metabolizmie białek i węglowodanów. Jej odkrywcy wyróżnieni zostali nagrodą Nobla, a hormon ten znalazł przełomowe zastosowanie w leczeniu cukrzycy. Obecnie insulinę pozyskuje się w laboratoriach, dzięki bakteriom zaopatrzonym w ludzki gen. Proces tworzenia tej substancji jest dość kosztowny, jednak również za tak wysoką cenę odpowiedzialny jest olbrzymi popyt na insulinowe leki.


Chanel No. 5 - 6 878 $ za litr

Legenda mówi, że Ernest Beaux - Francuz, który kontynuował rodzinną tradycję tworzenia perfum, przedstawił znanej projektantce Gabrielle „Coco” Chanel pięć różnych kompozycji zapachowych. Najbardziej do gustu przypadł jej aromat piątego z zaprezentowanych jej mieszanek. Stąd też nazwa sygnowanych jej imieniem perfum. Wynalazkiem tym śmierdziały najbardziej znane, hollywoodzkie celebrytki, z Marylin Monroe na czele. Ty też możesz, jeśli Cię na to stać. W tym wypadku nie płacimy za technologiczne procesy tworzenia perfum, a za markę.


LSD - 32 539 $ za litr

Włącz się, dostrój, odpadnij - w myśl hippisowskiego hasła. Każda podróż ma jednak swoją cenę, a otwierający bramy metafizycznych wymiarów kwas do najtańszych nie należy. Chociaż wszystko zależy od punktu widzenia - w przypadku jednego litra tej substancji, w psychodeliczną podróż wysłać można ok. 15 tysięcy osób!


Jad kobry królewskiej - 40 476 $ za litr

Oto największy z dotąd nam znanych jadowitych węży świata. Jad tego gada powoduje u ukąszonej ofiary porażenie mięśni odpowiedzialnych za oddychanie (jednorazowa dawka tej trucizny może powalić nawet słonia). Kobra produkuje jej na tyle mało, że nie za każdym razem decyduje się na wstrzyknięcie jej w ciało swego przeciwnika. Od czasu kiedy odkryto, że małe dawki kobrzego jadu działają jako środek przeciwbólowy oraz afrodyzjak, popyt na tę substancję jest dość duży. Równie duża jest i cena.


Purpura Tyryjska - 450 000 $ za litr

Znany i wykorzystywany od czasów starożytnej Grecji pigment pozyskiwany jest z wydzieliny produkowanej przez pewną odmianę morskich ślimaków. Już w tamtych czasach jedynie najbogatszych było stać na ten produkt. Sytuacja ta nie zmieniła się do dziś - wydobywanie cennego barwnika jest niezwykle czasochłonne, a do pozyskania nawet minimalnej ilości płynu trzeba zaciągnąć do pracy setki ślimaków...


Jad skorpiona - 10 317 460 $ za litr

Z 2 tysięcy znanych nam odmian skorpionów, jedynie 25 przedstawicieli tego zacnego rodu posiada jad , który może wysłać człowieka do krainy wiecznych łowów. Podobnie jak w przypadku jadu kobry - trucizna, którą produkuje skorpion ma swoje miejsce w medycynie. W tym przypadku jad wykorzystuje się w leczeniu artretyzmu, choroby zapalnej jelit oraz sklerozy.


Nasienie Davida Lee Rotha

Z szacunku dla siebie i rocka nie będziemy tu kalkulowali ile warty jest litr ejakulatu słynnego wokalisty Van Halen... W latach 80., gdy zespół był na topie, a pudel-metalowy styl Lee Rotha wywoływał u jego fanek gwałtowną chęć prokreacji, artysta co chwilę musiał na drodze sądowej walczyć z jakimiś histerycznymi babiszczami, które upierały się, że to on jest ojcem ich dzieci. Muzyk pozbył się kłopotu ubezpieczając swoją spermę na sumę 1 000 000 dolarów. Drogo się wycenił, co?


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
4

Oglądany: 307205x | Komentarzy: 63 | Okejek: 859 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.11

15.11

14.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało