Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zwierzęta, których prawdopodobnie nie znasz II

117 113  
597   38  
Świat fauny pełen jest zaskakujących i dziwnych gatunków, o których istnieniu nigdy nie mówi się w szkole. Jeśli ktoś nie jest maniakalnym fanem popularno-naukowych programów telewizyjnych pewnie nigdy w życiu by o nich nie usłyszał, ale na szczęście my Wam spieszymy z edukacyjną pomocą.

#1. Delfin płaszczowy

17
Jest to mały i smukły gatunek ssaków z rodziny delfinowatych, żyjący w otwartych wodach oceanów półkuli południowej. Jest bardzo szybki, jego charakterystycznym elementem jest brak płetwy grzbietowej. Pływa w stadach po kilkadziesiąt osobników i w czasie pływania lubi wyskakiwać nad wodę, co zapewnia niezapomniane obserwacje.

#2. Mundżak

18


19

Ssaki z rodziny jeleniowatych zwane szczekającymi jeleniami. Zamieszkują południową Azję, mają one miękką, krótką, brązowawą lub szarawą sierść. Mundżaki są wszystkożerne - żywią się trawą, owocami, pędami, nasionami, jajami ptasimi, jak i małymi zwierzętami. Czasami połaszą się nawet na padlinę. Kiedy mundżak wykryje drapieżnika, wydaje dźwięki ostrzegawcze brzmiące podobnie do szczekania.

#3. Cyphonia Clavata

20

Owad nadrzewny, któremu z głowy wyrasta mrówka. No, nie dosłownie mrówka, ale ma na głowie narośl, która do złudzenia przypomina mrówkę, co maskuje go przed wzrokiem drapieżników.

#4. Lotokot malajski

21

Ssak nazywany też latającym lemurem, mimo że nie jest lemurem, ani nie lata. Za to potrafi skakać między drzewami. Całe życie spędza na drzewach i prowadzi głównie nocny tryb życia. Żywi się młodymi liśćmi, pędami, kwiatami i owocami. Występuje w całej południowo-wschodniej Azji.

#5. Jelonek czubaty

22

Mały gatunek jelenia charakteryzujący się kłami i kępką czarnych włosów na czubku głowy. Jest bardzo nieśmiały i strachliwy, zwykle żyje pojedynczo, ewentualnie w parach. Zamieszkuje duże obszary centralnych Chin.

#6. Minóg morski

23


24

Wyglądający jak podwodny Predator z rzędu prymitywnych zwierząt wodnych zaliczanych do bezżuchwowców. Prowadzi pasożytniczy tryb życia, zwykle podczepiając się do innych ryb, czasami do innych zwierząt.

#7. Tanuki

25


26

Drapieżnik z rodziny psowatych mieszkający we wschodniej Azji. Mimo spokrewnienia z psami świetnie wspinają się na drzewa i chętnie to robią.

#8. Mara patagońska

27

Duży gryzoń występujący w Argentynie. Mara przypomina nieco królika, ma długie uszy i długie umięśnione kończyny, przy czym tylne są dużo mocniejsze od przednich.

#9. Królówka koroniasta

28


29

Ptaszek zamieszkujący większość obszaru dorzecza Amazonki. Ma do 6,5 cm długości, jego ulubionym sposobem polowania jest atak na owada przelatującego w pobliżu drzewa. Wylatuje szybko spomiędzy gałęzi i połyka cel. Buduje bardzo duże gniazda, które osiągają nawet 6 metrów średnicy! Gniazda budowane są na gałęziach zwisających nad wodą, co utrudnia dostęp drapieżników.

#10. Dujker zebrowaty

30

Mała antylopa pochodząca z Wybrzeża Kości Słoniowej, spotykana również w innych rejonach Afryki. Ma złote lub czerwono-brązowe umaszczenie z charakterystycznymi paskami, podobnie jak u zebry. Samce mają 4-centymetrowe rogi, a samice o połowę mniejsze.

#11. Gwiazdonos

31

Jeden z gatunków małego kreta, występujący w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Łatwo go rozpoznać dzięki charakterystycznemu nosowi przypominającemu gwiazdę. Są to wyrostki spełniające role czułków z ponad 25 000 receptorów na każdym, którymi kret wyczuwa owady, którymi się żywi, a także drogę przez podziemne korytarze.

Jeśli przegapiłeś ostatni odcinek, zobacz jakie dziwaczne zwierzaki pokazywaliśmy wcześniej


Oglądany: 117113x | Komentarzy: 38 | Okejek: 597 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało