Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najbardziej irytujące rzeczy na świecie

214 051  
991   76  
Ludzie są dziwni - śpiewał Jim Morrison na krótko zanim pomyliwszy heroinę z kokainą zaserwował sobie kosmiczny trip bez biletu powrotnego.

Człowiek, jako istota pełna błędów w swym, z założenia lichym, oprogramowaniu robi czasem głupie rzeczy. A jeśli dorzucimy do tego podparty prawem Murphy'ego fakt, że wszystko na tym świecie działa na naszą niekorzyść, to jasne stanie się to, że mamy prze#ebane. Oto lista najbardziej irytujących rzeczy, które przytrafiają się nam na naszej życiowej drodze.

Kiedy usiłujesz wyminąć kogoś, kto usiłuje wyminąć Ciebie

Typ idzie wprost na mnie. Ominę go z lewej strony. Albo nie! Z prawej lepiej. Chociaż może on będzie akurat chciał mnie wyminąć z prawej. Lepiej więc zostanę przy lewej stronie. - myślisz sobie. Dokładnie to samo myśli człek, na którego ostatecznie wpadasz, uprzednio wspólnie z nieznajomym odtańczywszy przedziwny taniec polegający na wzajemnym zasłanianiu sobie drogi. - Przepraszam bardzo, nie, to ja przepraszam, ależ proszę, nie szkodzi, przepraszam...


 

Kiedy nie możesz znaleźć początku taśmy klejącej

Wredna złośliwość rzeczy martwych - prędzej wydrapiesz paznokciem dziurę w rolce taśmy klejącej, niż znajdziesz miejsce, w którym poprzednio taśmę obciąłeś.

 

Kiedy musisz wpisać w ramkę kod captcha

Przed oczami jawi Ci się szlaczek pełen sakralnej symboliki. Tajemnicze, spisane przez dawnych druidów runy zrozumiane mogą być tylko i wyłącznie przez znających się na sztuce magicznej mędrców, kryptologów lub dziedziców sekretnej sztuki odczytywania pogańskich inskrypcji. Jeśli nie zaliczasz się do jednej z tych grup, to możesz zapomnieć o uzyskaniu dostępu do znalezionej przez siebie w odmętach sieci empetrójki.


 

Kiedy grasz w piłkarzyki i piłeczka zatrzymuje się w miejscu poza czyimkolwiek zasięgiem

I jak teraz przechylić stół, aby nikt nie posądził Cię o "kantowanie"?
 


 

Kiedy zatniesz się w palec papierem

Naukowcy z Burundi uważają, że ból, który odczuwasz po zacięciu się w palec kartką papieru porównywalny jest do tego, który czujesz, gdy nieopatrznie włożysz rękę do pracującego, wypełnionego stężonym roztworem soli blendera.
 


 

Kiedy spieszysz się i musisz iść za człapiącą ślimaczym tempem staruszką

Nie prosisz o przepuszczenie, bo boisz się, że przerażona starowinka wyzionie ducha, albo jeszcze gorzej - uzna Cię za złodzieja - gerontofila i zdzieli w łeb torbą z ziemniakami.

https://www.youtube.com/watch?v=IWwCj-GPel0
 

Kiedy dzwoni do Ciebie numer zastrzeżony

I korci Cię, żeby to odebrać, chociaż dobrze wiesz, że lepiej tego nie robić. Ostatecznie ciekawość wygrywa i dopada Cię dwugłowa bestia z call center, która uprzednio informując, że w trosce o dobro klienta rozmowa będzie nagrywana, zaleje Twe ucho potokiem słów mających na celu przekonanie Cię do dobrowolnego oddania mozolnie uciułanych złotówek.
 


 

Kiedy jesteś na korytarzu w bloku i nie jesteś pewien, czy masz przed sobą włącznik od światła, czy dzwonek do czyichś drzwi

Ostatecznie kroczysz po ciemku co chwilę potykając się o stopnie, budząc wściekłe ratlery i kipiące nienawiścią jamniki z całej okolicy.
 


 

Kiedy musisz wybrać pomiędzy jedzeniem chipsów a oglądaniem filmu

Cóż, czasem kopia filmu jest dobra, ale dźwięk ssie po całości i chrupanie chipsów skutecznie go zagłusza. Jak bardzo musisz być zdesperowany, aby tak bardzo poświęcić się dla kultury i zjeść chipsy po filmie?


 

Kiedy drugi raz musisz obejrzeć „Zmierzch”

Teoretyczna sytuacja - raz dobrowolnie film ten widziałeś, bo jako fan horrorów o mrocznych bestiach wysysających ze swych ofiar czerwoną posokę myślałeś, że masz do czynienia z pełnokrwistym kinem grozy. Drugi raz robisz to, bo Twoja dziewczyna chce spędzić romantyczny wieczór przy filmie, który w jej mniemaniu na pewno Ci się spodoba...
 


 

Kiedy w radiu leci Twoja ulubiona piosenka i zaczynasz śpiewać za wcześnie

Pierwsze takty Twojego ulubionego utworu wywołują u Ciebie niespotykaną radość, podkręcasz dźwięk na maksa, zacierasz energicznie racice i zaczynasz śpiewać. O parę sekund za wcześnie... Nastrój pryska. Ściszasz radio i zamykasz się w sobie, nędzny amatorze.
 


 

Kiedy znajdujesz na YouTube fajny kawałek i dostajesz w pysk taką planszą:

Czy nie czujesz się wówczas jako ofiara ataku na tle rasistowskim?
 


 

Kiedy nie możesz znaleźć skarpetki od pary

W koszu pełnym wypełnionym skarpetami nigdy nie znajdziesz dwóch jednakowych. Dematerializowanie się pojedynczych elementów tej garderoby od zawsze zmuszało nas do refleksji nad istnieniem międzywymiarowych dziur, spiskiem producentów pralek, czy działalnością skarpetożernych koboldów.
 


 

Kiedy wchodzisz na Joemonsterka i widzisz takie coś:

 

 

Źródła: 1, 2, 3
7

Oglądany: 214051x | Komentarzy: 76 | Okejek: 991 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.10

20.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało