Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Seryjni mordercy zatrzymani w ostatnich latach

364 100  
1047   64  
Świat jest pełen dobrych ludzi. Niestety, wśród tysięcy dobrych znajdzie się jednostka tak zła, że nazwanie jej człowiekiem jest obrazą dla całej ludzkości. Oto dziesięciu największych zwyrodnialców złapanych w ostatnim czasie.

#1. Ponury Śpioch

Lonnie Franklin Jr., zwany też „Ponurym Śpiochem”, wpadł po 25 latach od momentu popełnienia pierwszej zbrodni. Przestępca trafił w ręce policji dzięki… swojemu synowi, którego zatrzymano wcześniej w związku z zupełnie inną sprawą. Porównanie DNA obu mężczyzn naprowadziło śledczych na trop seryjnego mordercy. Franklin został na razie oskarżony o popełnienie dziesięciu morderstw, ale możliwe, że lista jego przestępstw zostanie poszerzona o osiem kolejnych, których miał dokonać wcześniej. Grozi mu kara śmierci. A skąd takie ciekawe przezwisko? Otóż morderca zrobił sobie przerwę w zabijaniu w latach 1988-2002.

#2. Wydany przez Facebooka


28-letni informatyk, maniak broni Mark Dizon dokonał trzech włamań do pokojów hotelowych i prywatnych domów, podczas których zabił łącznie dziewięć osób. Przestępca kradł ofiarom sprzęt elektroniczny, ale zostawiał inne kosztowności. Miejscowa policja podejrzewa, że w skradzionych urządzeniach szukał haseł do kont bankowych. Dizon wpadł, ponieważ córka jednej z ofiar znalazła sprawcę na swojej liście znajomych na Facebooku.

#3. Dusiciel z Cleveland


Długą listę przestępstw popełnionych przez Anthony’ego Sowella zakończył gwałt na nieprzytomnej kobiecie, którego dokonał w swoim domu. Po odzyskaniu świadomości ofiara uciekła oprawcy i po chwili wróciła z policją. Samego Anthony’ego już nie zastano, ale za to znaleziono w jego domu jedenaście rozczłonkowanych trupów płci żeńskiej. Śledczy podejrzewają, że „Dusiciel z Cleveland” popełnił więcej niż jedenaście zabójstw, gdyż w czasie, kiedy maniak mieszkał w tym rejonie, bez wieści przepadło wiele kobiet. W 2010 roku skazano go na karę śmierci, ale Sowell walczy o zamianę wyroku na karę dożywocia.

#4. Całe życie poza prawem


Przestępcze dossier Samuela Little’a liczy ponad sto stron i na jego podstawie można dokładnie odtworzyć gdzie był i co robił przez ostatnie 56 lat. W minionym roku odkryto, że na całym obszarze USA istnieją nierozwiązane dotąd sprawy, w których figuruje DNA Little’a. Moment popełniania tych zbrodni idealnie pokrywa się z czasem przebywania mężczyzny w danym mieście. Według śledczych, Samuel Little (były bokser) dotkliwie bił kobiety, a następnie dusił je i zaspokajał się seksualnie. Proces przestępcy jest w toku.

#5. Kochanek-truciciel


Mohan Kumar był indyjskim nauczycielem, który przyznał się do zabicia dwudziestu młodych kobiet w przeciągu pięciu lat. Z każdą spotykał się jakiś czas, po czym namawiał do wyjazdu z miasta. Para spędzała razem noc, a rankiem mężczyzna prosił dziewczynę, by wypiła kilka kapsułek cyjanku potasu, mówiąc jej, że to środek antykoncepcyjny. Śmierć przychodziła już po kilku sekundach. Mohan następnie okradał ofiarę ze wszystkich kosztowności. Morderca czeka obecnie na proces.

#6. Kanibal w spódnicy


W 2011 roku w Indonezji zatrzymano 29-letnią kobietę, która zabiła i zjadła ponad trzysta dziewczyn. W jej lodówce znaleziono ogromne ilości ludzkich szczątków, w tym jej męża. Jakby tego było mało, morderczyni organizowała imprezy, na których niczego niepodejrzewającym gościom podawała dania przyrządzone z ludzkiego mięsa. Kobieta przyznała, że wyrządzała te okropności, bo czuła taką wewnętrzną potrzebę i bez wahania zrobiłaby to ponownie.

#7. Oryginalny morderca


Israel Keyes czerpał przyjemność z zabijania ludzi. Przestudiował sprawy słynnych seryjnych zabójców i wynalazł własną metodę po to, by nikt nie zarzucił mu naśladowania swoich poprzedników. Wszystkie potrzebne do mordowania przedmioty (łopaty, plastikowe torby, pieniądze i chemikalia) poukrywał w różnych miejscach w całych Stanach, co pozwoliło mu łatwiej pozbywać się trupów. Po aresztowaniu przyznał się do siedmiu zabójstw, a podczas przesłuchania dokładnie opisywał swoje zbrodnie. Pod koniec 2012 powiesił się w celi.

#8. Zabijała, by ratować życie


Doktor Virginia Helena Soares de Souza jest oficjalnie podejrzana o zabicie siedmiu swoich pacjentów, ale liczba ofiar lekarki może zawierać nawet trzysta nazwisk. Prokuratura oskarża ją o podawanie chorym środka uspokajającego i odcinanie im dostępu tlenu, w rezultacie czego ofiary umierały na szpitalnym łóżku. Motywem zbrodni była chęć zwolnienia miejsc w szpitalu dla pacjentów, których można jeszcze wyleczyć.

#9. Kolejny kanibal


W latach 2008-2012 w chińskiej prowincji Yunnan przepadło bez wieści dwadzieścia osób. W trakcie śledztwa policja trafiła do domu Zhanga Yunmina, gdzie znalazła ususzone fragmenty ludzkiej tkanki, zakonserwowane gałki oczne i inne części ciała. Kanibal nie tylko sam żywił się ciałami dzieci i karmił nimi swoje psy, ale także sprzedawał mięso na wiejskim rynku jako strusie. Śledczym udało się oskarżyć Yunmina „jedynie” o dokonanie jedenastu zabójstw, ale to wystarczyło, by skazać go na karę śmierci.

#10. Bestia w mundurze


Byłego oficera milicji Michaiła P. uważa się za jednego z najgroźniejszych maniaków w historii Rosji. Zabił co najmniej dwadzieścia cztery kobiety, ale podejrzewa się, że jego ofiarą padło jeszcze kolejnych dwadzieścia sześć. Mężczyzna wieczorami krążył samochodem po mieście i oferował im podwiezienie. Zamiast do domu, ofiary trafiały do lasu, gdzie były torturowane, masakrowane, a ich ciała gwałcone. Michaił P. wodził śledczych za nos przez 20 lat. W czasie śledztwa zbadano DNA 3500 ludzi, przesłuchano 1000.

Źródło:
1, 2, 3, 4, 5
1

Oglądany: 364100x | Komentarzy: 64 | Okejek: 1047 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało