Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Duńczycy zabrali do Iraku pług śnieżny

17 029  
5   17  
Ożesz ty w mordę!

Duńskie oddziały, mające uczestniczyć w misji stabilizacyjnej w Iraku, przybyły na miejsce wyposażone w... pług śnieżny oraz zapas soli do posypywania zimą dróg i ulic.

Jak sugeruje brytyjska sieć BBC w serwisie internetowym, niewykluczone, że pomysł wysłania takiego właśnie sprzętu do Iraku - gdzie obecnie temperatura sięga 50 stopni Celsjusza, tyle że powyżej zera - to wynik sentymentu: tęsknoty za mroźną skandynawską zimą. W piekącym słońcu Iraku żołnierze sądzili, że to po prostu miraż.

Obok pługów śnieżnych na liście przysłanego wyposażenia znalazły się również kosiarki do trawy.

380 duńskich żołnierzy będzie stacjonować na południu Iraku, w pustynnym rejonie pod Basrą.

"Przyznaję, że w kwestii zaopatrzenia popełniono trochę błędów" - mówił cytowany przez BBC wojskowy rzecznik mjr Jan Brinck, przyznając, że sytuacja wydaje się "komiczna".

O rzekomym "komiźmie" sytuacji nie wspomina natomiast prasa w Danii, która napisała w czwartek, iż żołnierzom duńskim w Iraku nie wysłano wielu podstawowych rzeczy, jak np. leków, w tym środków uśmierzających ból. Oddziałom, stacjonowanym w mieście Kurna, położonym 75 kilometrów od Basry, nie dostarczono wcale np. masztów do namiotów. "Staramy się usunąć niedociągnięcia i natychmiast dosłać naszym żołnierzom potrzebny sprzęt" - powiedział rzecznik armii duńskiej.

Rzecznik nie odniósł się jednak do doniesień prasowych na temat zdezelowanego sprzętu, już ściśle wojskowego, w jaki wyposażono duńskich żołnierzy. BBC powołuje się tu na duńską prasę, która pisze m.in. o wysłaniu do Iraku przeznaczonych już wstępnie na złom wojskowych pojazdów.

Także szef resortu obrony Danii Svend Aaage Jensby zabrał głos w tej sprawie. Zapowiedział w wywiadzie dla gazety "Ekstra Bladet", iż pomyłka zostanie naprawiona jak najszybciej. Jensby był oburzony całą sprawą - pisze brytyjska sieć BBC, która opisała w czwartek "niedociągnięcia" kwatermistrzowskich służb duńskich, opatrując informację zdjęciem nieszczęsnego pługu do odśnieżania.

Oglądany: 17029x | Komentarzy: 17 | Okejek: 5 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.10

13.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało