Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Sztuczki (niemal) niemożliwe do wykonania

450 785  
1198   104  
Są takie rzeczy, które wydawałoby się, można bez najmniejszego problemu wykonać. A jednak 99,99% ludzi nie potrafi tego zrobić. Chcesz się sprawdzić? Oto kilka propozycji, jeśli ci się uda, możesz się uznać za naprawdę wyjątkowego.

#1. Uniesienie jednej brwi

01

Tutaj w paradę weszła nam ewolucja. Pawiany i kapucynki używają tego znaku do ostrzegania się o niebezpieczeństwie, jako że my od tego mamy komórki, to tę umiejętność zatraciliśmy. Ale nic straconego, każdy może się tego triku nauczyć:

1. Zacznij ćwiczenia od ściągnięcia jednej brwi ręką w dół, a następnie drugą podnieś przy pomocy ręki.
2. Teraz to samo ćwiczenie wykonuj przed lustrem, obserwuj, które mięśnie twarzy są wykorzystywane do poruszania brwiami.
3. Skoro teraz już wiesz, do których mięśni musisz się odwołać, spróbuj zrobić to bez pomocy rąk.
4. Ćwicz przed lustrem na tyle długo, żebyś nie miał z wykonaniem triku problemu.

#2. Polizanie łokcia

02

Kiedyś krążył po internecie łańcuszek z informacją, że niemożliwe jest polizanie własnego łokcia. Dość szybko okazało się, że nie jest to całkowicie niemożliwe, ponieważ pojawiły się dziesiątki zdjęć to dokumentujących, ale nadal potrafi to zrobić zdecydowana mniejszość osób.

#3. Poruszanie uchem

03

Pies czy kot, jak wiele innych zwierzaków, nie ma z tym problemu, a ty? Zdecydowana większość ludzi nie potrafi "machać uszami". Jest to temat na tyle ciekawy, że nawet zainteresowali się nim naukowcy i doszli do pewnych wniosków. W odróżnieniu od innych mięśni mimicznych, mięśnie ucha mają oddzielny ośrodek kontroli umieszczony w pniu mózgu, który jest dużo mniej rozwinięty niż u innych zwierząt, a szczególnie kotów lub nietoperzy.

#4. Dotknięcie nosa językiem

04

Kolejna zabawa, która uzależniona jest od genów. Do takiej ekwilibrystyki natura przygotowała ok. 10% naszej populacji. Nawet jeśli do niej należysz, to wykonanie tego zadania może wymagać odrobiny treningu.

#5. Trysnąć śliną

05

Takie tryskanie to prawie jak plucie, ale jednak nie do końca. Według definicji jest to wystrzeliwanie śliny ze ślinianki podżuchwowej dzięki naciskowi języka.

#6. Dziwne rzeczy z językiem

06

Większość nie potrafi wykonać takich ewolucji z językiem. Początkowo naukowcy sądzili, że są one uwarunkowane genetycznie, ale po dłuższych badaniach okazało się, że na równi są za to odpowiedzialne "doświadczenia", więc po prostu trzeba się tego nauczyć.


#7. Kichnąć z otwartymi oczami

07

W czasie kichnięcia mózg wysyła sygnały do mięśni brzucha, klatki piersiowej, przepony, szyi, twarzy, powiek, zwieraczy, a także do gruczołów śluzowych i naczyń krwionośnych nosa. Dzieje się to automatycznie i nic na to nie poradzimy. Nawet gdyby ktoś siłą przytrzymał otwarte oczy, to też nie ma się czego obawiać, gałki nie wypadną, sprawdził to dla Was Adam Savage#8. Połaskotać samego siebie

08

Każdy z nas ma co najmniej jedno czy dwa miejsca bardzo podatne na łaskotanie, o których wie najbliższa nam osoba. Delikatne łaskotanie może być przyjemne, ale mimo to sami sobie tej przyjemności nie zafundujemy. Sarah-Jayne Blakemore z Uniwersytetu w Londynie nawet wie dlaczego - odczucie łaskotania jest spowodowane tym, że odczuwamy dotyk w "tym" miejscu niespodziewanie (dla układu nerwowego, patrzenie na osobę łaskoczącą nie ma na to wpływu), natomiast kiedy sami próbujemy się łaskotać, nasz mózg łączy ze sobą ruch jaki wykonujemy z przewidywanym odczuciem dotyku.

#9. Sztuczka z palcami

09

Wyprostuj oba palce wskazujące i zacznij powoli kreślić nimi kółka zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Następnie przyspieszaj ten ruch coraz bardziej, nagle okaże się, że jeden z palców kreśli kółka w przeciwnym kierunku.

#10. Dorównać psom

10

Jak mówi mądre porzekadło - "Dlaczego pies liże sobie jajka? Bo może!". Zabawianie oralnie samego siebie jest niemal niemożliwe, choć są tacy, którzy twierdzą, że odpowiednia ilość godzin spędzonych na lekcjach jogi pozwala rozwiązać tę niedoskonałość.

#11. Koordynacja

11

Myślisz, że potrafisz podołać kilku zadaniom naraz. To usiądź na krześle, podnieś prawą stopę z podłogi i zacznij nią kręcić kółka zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie prawą ręką spróbuj nakreślić cyfrę 6. I jak, udało się? W którym kierunku teraz kręci się stopa?

Drugie podejście - w tej samej pozycji zakreśl stopą kręgi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a następnie dłonią nakreśl ósemkę.

#12. Zabić się wstrzymując oddech

12

Trudno nam dyskutować czy to dobrze, czy źle, ale natura tak nas skonstruowała. Nawet jeśli ktoś się mocno uprze i wstrzyma oddech aż do utraty przytomności, to omdlenie spowoduje rozluźnienie napiętych mięśni i powrót swobodnego oddechu.

#13. Znowu te palce

13

Ułóż na stole dłoń tak jak na zdjęciu, z podwiniętym środkowym palcem. Teraz unieś kciuk. Udało się? Opuść go i podnieś palec wskazujący. Sukces! Teraz czas na mały palec. Nieźle. To teraz podnieś palec serdeczny!

Wyjaśnienie jak zwykle leży w budowie naszego ciała. Ścięgna poruszające naszymi palcami działają niezależnie, z wyjątkiem tego odpowiedzialnego za pracę palca środkowego i serdecznego.

Oglądany: 450785x | Komentarzy: 104 | Okejek: 1198 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało