Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Przestępczość (nie)zorganizowana II

22 227  
22   10  
Życie wciąż dopisuje nowe scenariusze do gangsterskich komedii. Oto kolejni niezorganizowani przestępcy, którzy dołączą do celi chwały prowadzeni przez pękających ze śmiechu klawiszy.


Pewien facet stał w kolejce na granicy z torbą na kije golfowe. Celnik zaczął z nim luźną pogawędkę, bo sam też lubił grywać w golfa. Rozmowa nawet się kleiła i celnik polubił faceta, ale nie mógł zrozumieć, jak tamten nie mógł wiedzieć ile jest dołków na polu. Dlatego na wszelki wypadek poprosił faceta o pokazanie mu jego techniki uderzania. Facet zgodził się i niestety pokazał wybijanie piłeczki w zupełnie drugą stronę. Celnik wysłał go na kontrolę osobistą, co było słuszną decyzją, bo w torbie znaleziono ok. 1 kg narkotyków.
W Arizonie jest firma specjalizująca się w wypożyczaniu i produkcji sztucznych pistoletów na potrzeby filmowe (głównie westernów). Pewnego dnia zadzwoniła do nich 47-letnia kobieta i poprosiła o wypożyczenie takich właśnie gadżetów na urodziny męża. Dodatkowo zażądała jednego prawdziwego dla siebie, bo jak powiedziała: „Mam już dosyć tego sk*rwiela”. Chciała, żeby wszystko wyglądało na wypadek. Niestety właściciele firmy zawiadomili policję, a ta prokuratora. Nie podano wysokości jej kary...

Pewien Teksańczyk uznany za winnego okradzenia jednego z droższych butików z ciuchami miał do wyboru: albo 2 lata odsiadki albo 9 600 dolarów grzywny. Spryciarz chciał się wymigać wypisując fałszywy czek. Jednak nie na wiele mu to pomogło, bo do owych dwóch lat za kradzież dołożono mu jeszcze osiem za wyjątkowo bezczelne fałszerstwo.

Para bardzo nerwowych rabusiów napadła na sklep muzyczny w Michigan. Pierwszy z nich krzyknął: „Nie ruszać się, bo zastrzelę!!”. Wtedy jego partner podbiegł do kasy i dostał kulkę w plecy od... tego który krzyczał. Potem nerwowy strzelec tłumaczył się w sądzie, że poniosły go nerwy i nacisnął spust zanim zdążył przemyśleć sytuację. Prokuratora jednak to nie przekonało i facet poszedł do więzienia za napad na ów sklep oraz morderstwo.

Innego nieszczęśnika zatrzymano za przekroczenie szybkości. Dostał spory mandat od którego się odwoływał. Starał się on udowodnić, że mandat powinien być rozłożony na 5 osób: jego i cztery ciała, które wiózł do kostnicy służbowym samochodem. Sąd jednak oddalił jego wniosek, twierdząc że liczą się tylko żywi. Poza tym, nawet gdyby tamci byli żywi, to sąd i tak nie miałby prawa zmusić ich do zapłaty tego mandatu...

Od mandatu odwoływała się także jedna kobieta. Gdy sędzia dowiedział się, że jest ona z zawodu nauczycielką, powiedział:
- Proszę Panią, od lat czekam aż na sali znajdzie się jakaś nauczycielka.
I uśmiechając się kontynuował:
- Daruję Pani mandat, ale musi Pani napisać pięćset razy: „Nie będę przechodzić na skrzyżowaniu przy czerwonym świetle”.
Podobno kobieta zgodziła się i wolała pisać niż płacić, co też uczyniła.

Inny sędzia z poczuciem humoru w Louisville zdecydował, że przysięgli przesadzili z surowością kary żądając 5005 lat więzienia za 5 napadów, porwanie i morderstwo. W swojej dobroduszności skrócił tę karę do 1001 lat. Skazanemu z pewnością ulżyło...Oglądany: 22227x | Komentarzy: 10 | Okejek: 22 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.10

21.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało