Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Idealni nauczyciele w idealnej szkole

193 260  
737   100  
Wiele się już powiedziało na temat poziomu systemu polskiej edukacji. Wiadomo - najwyższy czas na zmianę programu nauczania. Jednak nawet najlepiej przygotowany plan weźmie w łeb, jeśli wiedza nie będzie przekazywana przez odpowiednich nauczycieli, którzy nie tylko czują powołanie, ale i mają za sobą odpowiedni bagaż doświadczeń. Oto lista naszych typów.

Język polski - Adaś Miauczyński

No, bo kto inny mógłby uczyć przyszłość polskiego narodu języka naszych pradziadów? Adaś posiada nie tylko wiedzę, ale i wrażliwość na piękno, cierpliwość oraz małe wymagania co do wynagrodzenia (pomimo 20 lat praktyki w zawodzie). A, no i potrafi równie przejrzyście i logicznie co profesor Jan Miodek przedstawić swoje obiekcje dotyczące jawnego gwałcenia mowy polskiej. Do tego dostaje od nas solidny plus za arcypolski wąs!


https://www.youtube.com/watch?v=--1ycAifHYo

Biologia - profesor Ambroży Kleks

Profesora Ambrożego bardzo cenimy za idealną dykcję, która w połączeniu z ciepłą barwą głosu stała się dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania. Oprócz tego Pan Kleks jest znakomitym zielarzem i znawcą leśnej flory. Dzięki niemu wiemy, że gdy spotkamy w lesie dzika, powinniśmy niezwłocznie ulokować nasze tłuste dupska na czubku jednego z drzew. Szanujemy go też za zamiłowanie do tworzenia wyśmienitych mikstur na bazie meskalinowych kaktusów, dzięki którym wszystkie zajęcia prowadzone przez profesora Ambrożego tętnią życiem, a wiedza, w formie zagęszczonego fraktalu, trafia do dziecięcych łbów.


Religia - Neo

Kto może wiedzieć więcej o świecie, który czeka nas po opuszczeniu matriksowej skorupy, niż sam Zbawiciel? Z jego wiedzą i magicznymi tabletkami szatniarza Morfeusza, pacholęta będą bardziej uduchowione niż sam Dalai Lama. Ponadto kto by nie chciał mieć lekcji prowadzonych przez latającego katechetę?Zajęcia praktyczno-techniczne - Drużyna-A

Wycinanie zakładek do książek ze sklejek? Wiercenie dziurek w deseczkach? Budowanie karmników dla ptaków? Czy naprawdę wierzycie, że taka wiedza przyda się naszym dzieciom w przyszłości? Tymczasem ekipa z Drużyny-A nauczy naszych najmłodszych jak przerobić starego vana na wyciskarkę do cytrusów, samolot lub czołg o napędzie atomowym.


Fizyka - profesor Emmet Brown

Pasja, energia i odrobina szaleństwa. Duża odrobina. Właściwie to Emmet Brown to głównie szaleństwo, które w wyniku fuzji z ogromem naukowej wiedzy doprowadziło wynalazcę do stworzenia napędzanego plutonem DeLoreana, potrafiącego wykonywać skoki w czasie. Jako nauczyciel fizyki profesor Brown sprawdziłby się wręcz idealnie i nawet nie przeszkadzałoby nam to, że Emmet testowałby swoje wynalazki na ciekawskiej dziatwie. Byleby nie zaburzył ich struktury molekularnej. Dodatkowy plus za to, że postać roztrzepanego naukowca wzorowana jest na Albercie Einsteinie oraz... pochodzącym z Polski dyrygencie - Leopoldzie Stokowskim!


Jeśli profesor Brown odmówiłby współpracy z nami, to zawsze chętny na jego posadę jest ten pan.

Chemia - Walter White

Nie znamy gościa, ale polecił go nam nasz zaufany przyjaciel. Mówi, że pan White jest doskonałym chemikiem i lubi dzieci. Oprócz wykładania teorii, nauczyciel ten prowadzi też zajęcia praktyczne w swoim zaaranżowanym na laboratorium vanie. Młodzież zawsze wynosi z takich lekcji dużo emocji, rozsadzającej ją euforii i chemicznych łakoci nadających się do spożycia. Dlatego też jesteśmy zdecydowanie na tak!


Historia - profesor Henry Jones Jr

Bo uważamy, że nikt lepiej nie przekaże wiedzy o dawnych kulturach niż archeolog z dużym doświadczeniem. Wielkim zaszczytem byłoby uczęszczać na zajęcia faceta, który trzymał w rękach Świętego Graala, widział Arkę Przymierza, eksplorował tajemnicze, weneckie podziemia, prowadził okupione kilkoma kontuzjami badania w Indiach, osobiście poznał Adolfa Hitlera, przeżył wybuch bomby atomowej, a nawet miał kontakt z pozaziemską cywilizacją. To o wiele ciekawsze niż słuchanie smętów nauczyciela, który swą wiedzę wyniósł jedynie z książek.Matematyka - Wielki Ptak

Wielkie, żółte ptaszysko wykładało kiedyś w "Ulicy Sezamkowej". Uczelnia ta zawsze słynęła z dziwnych nauczycieli, nadużywających mikstur młodego jeszcze wówczas profesora Ambrożego. Wielki Ptak doskonale radził sobie z wpajaniem najmłodszym podstaw matematyki. Niestety, przez ostatnią dekadę żółty pierzak bujał się pomiędzy gabinetami psychologów a klinikami odwykowymi. Ostatnio Wielki Ptak wrócił jednak do formy - parę lat temu wziął nawet udział w kampanii zachęcającej amerykańskich uczniów do nauki matematyki. I to u boku samego prezydenta USA - Baracka Obamy! Zdecydowanie chcemy, aby żółty nielot uczył nasze dzieci cyferek.


Przysposobienie obronne - Chuck Norris

Wiadomo dlaczego.


Przygotowanie do życia w rodzinie – Hank Moody

O tajemnicach związków damsko-męskich opowie naszym dziatkom bohater serialu "Californication". Wszakże trzeba zadbać o to, aby młode pokolenia w przyszłości zakładały zdrowe, wolne od zdrad, alkoholu, narkotyków, przemocy i seksualnych zboczeń rodziny, prawda? Moody, jako człowiek z niemałym bagażem doświadczeń, posiada wszelką wiedzę o kontrolowanej, świadomej prokreacji i skutecznej antykoncepcji. Jest też specem w dziedzinie zdrowego odżywiania i redukowania stresu poprzez regularne uprawianie lekko zmodyfikowanej, grupowej tantry seksualnej.


Dyrektor szkoły - Morgan Freeman

Nikogo innego na tym miejscu nie widzimy. Dlatego też odrzuciliśmy kandydaturę Papy Smerfa i Dartha Vadera. Morgan Freeman to autorytet nad autorytety. Posiadające nadludzkie moce, źródło wszelkiej mądrości, głos rozsądku i mówca o aksamitnym głosie. Morgan ma bogate CV - był już prezydentem USA, Malcolmem X, Nelsonem Mandelą, Bogiem (dwukrotnie)... Z całą pewnością idealnie poczuje się na proponowanym przez nas stanowisku.

Mamy jeszcze kilka wolnych posad - brakuje nam m.in. nauczyciela geografii, WF-u, muzyki i informatyki. Nie wiemy też komu powierzyć funkcję pielęgniarki szkolnej... Jakieś propozycje?

Wasze typy:

Muzyka - Dewey Finn


Geografia - Tony Halik

WF - Jackie Chan (praktyka) i Pan Myagi (teoria)

Szkolna pielęgniarka - siostra Ratched

Informatyka - Kate Libby


Oglądany: 193260x | Komentarzy: 100 | Okejek: 737 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.09

21.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało