Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Starożytne sprośności

274 496  
886   12  
Według obrońców moralności nasze czasy, jak żadne inne w historii świata, opanowane są przez rozpustę i upadek obyczajów. Okazuje się, że nasi przodkowie ze starożytności cnotliwi też raczej nie byli.

#1. Lalki z dodatkiem

W starożytnym Egipcie istniało święto upamiętniające" zmartwychwstanie" Ozyrysa, którego rodzony brat Set posiekał na kawałki. Bogini Izyda, prywatnie żona denata, zebrała fragmenty męża, wróciła mu życie i podarowała nowego penisa. Na pamiątkę tego wydarzenia egipskie kobiety chodziły po ulicach trzymając w ręku lalki z nadzwyczaj wyróżniającymi się męskimi genitaliami.

#2. Święty striptiz


Kolejnym ciekawym egipskim zwyczajem było obrzędowe obnażanie się kobiet przed posągiem Byka Apisa. Robiono to także przy okazji rytualnych tańców ku czci Bastet, bogini płodności i miłości. Podczas tańca (nierzadko energicznego) duch bogini miał wcielić się w tańczącą niewiastę i przydawać jej boskiej gracji. Czyżby odpowiednik współczesnego fitness?

#3. Kultowy narząd


Egipcjanie bardzo cenili sobie męski narząd płciowy. Oprócz tego, że pojawia się w wielu mitach, próbowano nim także leczyć. Do świątyni przyprowadzano chorych, którzy ustami dotykali członków zdrowych i silnych mężczyzn. Miało to tym słabszym zapewnić ziemskie powodzenie, zdrowie, bogactwo, no i oczywiście przychylność bóstw.

#4. Skojarzenia


W starożytnych Indiach także szanowano tę część ciała. Obiektem kultu był tam fallus boga Sziwy - lingam. Symbolizuje on płodność oraz szczęście. Pod jego posągiem składano w darach kwiaty i owoce. Trzeba jednak zauważyć, że przedstawianie lingamu jako fallusa przypisuje się chrześcijańskim badaczom, który owalny przedmiot kultu skojarzyli z męskim członkiem. Jakoś specjalnie nas to nie dziwi.

#5. Greckie juwenalia


Również w Grecji penis był czymś ważnym. Członek Zeusa uważano za początek istnienia innych bogów, w świątyni Afrodyty kobiety kłaniały się rzeźbom przedstawiającym tę część ciała, a podczas Dionizji (świąt na cześć Dionizosa) dochodziło do masowych orgii połączonych z rzeźbieniem ogromnego fallusa.

#6. Po bożemu


Okres przed dominacją Sparty był w Grecji czasem skromności. Podczas nocy poślubnej małżonek opuszczał komnatę żony tuż po pozbawieniu jej dziewictwa. Miało to uchronić go od gniewu bóstw i nimf podległym wiecznie młodej bogini Artemidzie. Zabroniona była też pedofilia, prostytucja, związki pozamałżeńskie i wszelka przemoc.

#7. This is Sparta


W okresie spartańskim zaczęto nie tylko dopuszczać homoseksualizm, ale nawet go popierać, dzięki czemu kontakty homoseksualne stały się w krótkim czasie bardzo powszechne. Rola kobiety sprowadzała się do przedłużenia rodu, a sam seks z nią uważano za "brudny". Czysta i prawdziwa miłość możliwa była tylko między mężczyznami (a raczej między mężczyzną i chłopcem). Pożyczanie żon było na porządku dziennym.

#8. Przegięli pałę


Kult seksu rozkwitał w Pompejach, gdzie znaleziono wiele mozaik, fresków i rzeźb z seksualnym motywem przewodnim. Rozpusta mieszkańców miasta musiała zszokować nawet bogów, którzy mieli za karę zrównać Pompeje z ziemią. Popiół wulkaniczny świetnie zakonserwował statuetki i inne pozostałości po tej osadzie, dzięki czemu możemy je teraz oglądać w pełnej krasie.

#9. Prawie jak w Holandii


Seks zajmował ważną pozycję w życiu starożytnych Rzymian. Prostytucja była szeroko rozpowszechniona, a usługi seksualne świadczono nie tylko w licznych domach publicznych, ale także w teatrach, termach i tawernach. Prostytutkom (obu płci) płacono specjalnymi żetonami zwanymi spintria. Na jednej stronie żetonu przedstawiony był rodzaj usługi, na drugiej zaś cena.

#10. W ojczyźnie Kamasutry


W Indiach seks, jak i całe życie, był kastowy. W jednej kaście publiczna zdrada żony była właściwie tradycją, a w innej praktykowano kazirodztwo, pedofilię i masochizm. Hinduistyczny tantryzm pochwala seks - wyznawcy tego prądu wierzą, że kobieta jest wcieleniem boskiej siły tworzenia, a miłość cielesna wywyższa człowieka pod niebiosa.

#11. Nie chodzi o estetykę


Stosunek starożytnych Chińczyków do gejów i lesbijek nie był jednakowy. Kontakty seksualne między mężczyznami uważano za ułomność i surowo karano za marnotrawstwo męskiej energii Yang. Żeńska Yin była niewyczerpana, więc kobiety mogły robić z nią co chcą i ile chcą.
6

Oglądany: 274496x | Komentarzy: 12 | Okejek: 886 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało