Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dom na środku serbskiej rzeki

138 809  
1199   22  
Dom położony na rzece Drina w Serbii przez ponad 50 lat nie zwracał praktycznie niczyjej uwagi. Sytuacja zmieniła się rok temu, kiedy jego zdjęcie pojawiło się w magazynach National Geographic na całym świecie. Dziś to jedno z największych turystycznych odkryć. Poznajcie jego historię.

1
Niewielki, drewniany domek został wybudowany w 1968 roku przez grupkę pomysłowych studentów. Szukali oni miejsca do poopalania się, a wystająca z rzeki skała wydawała się idealnym pomysłem. Po kilku minutach leżenia uznali oni, że nie jest ona zbyt wygodna. W przypływie kreatywności rozebrali stojącą w pobliżu szopę i z desek zrobili niewielką platformę. Pomysł tak im się spodobał, że w ciągu następnych kilku dni regularnie dostarczali na skałę (za pomocą kajaków) różne materiały z odzysku. W ten sposób w ciągu kilku miesięcy dom zyskał swój ostateczny kształt.

2


Twórczy studenci pozostawili domek samemu sobie i tak minęło wiele lat, aż pewnego dnia odkrył go fotograf Irene Becker. To właśnie jego zdjęcia pojawiły się w National Geographic.

Dom przeżył wiele powodzi i huraganów, dlatego władze leżącego w pobliżu miasta Bajina Basta zafundowały mu mały remont. Tym bardziej że teraz miejsce to odwiedzają setki turystów, chętnych do zobaczenia, a nawet przespania się w nietypowym domku.

3


4
2

Oglądany: 138809x | Komentarzy: 22 | Okejek: 1199 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.12

01.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało