Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Meteoryt nad Rosją, czyli czelabiński budzik

146 300  
833   62  
Rankiem, 15 lutego na rosyjskie miasto Czelabińsk spadły ostre odłamki bolidu, czyli dużego meteorytu, który eksplodował przy wejściu w niższe partie atmosfery. Co o tym można poczytać w rosyjskim internecie?

Rosyjska Agencja Kosmiczna potwierdziła, że na terytorium Obwodu Czelabińskiego doszło do upadku obiektu pochodzenia pozaziemskiego. Według wstępnych ustaleń Rosyjskiej Akademii Nauk, obiekt o masie około 10 ton poruszał się z prędkością od 15 do 30 km/s po niskiej trajektorii. Żadna instytucja na świecie zajmująca się śledzeniem obiektów zagrażających Ziemi nie przewidziała takiego rozwoju sytuacji. 


 

Lot bolidu zarejestrowało wiele kamer samochodowych, a także miejski monitoring:

https://www.youtube.com/watch?v=9VFLsrfqSPg

Przelotowi towarzyszyły trzy wybuchy o różnej mocy. Włączcie głośniki:

https://www.youtube.com/watch?v=vGLZlkl-eIs

Fala uderzeniowa wybuchu niszczyła budynki, a rozbite szyby raniły ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=f1IGK9GdCmU


Agencja RIA Novosti podaje, że rannych zostało prawie 1000 osób. Wstępne dane mówią o wybitych oknach w 3000 blokach mieszkalnych, 34 szpitalach i poradniach i w 360 placówkach oświatowych. Władze miejskie obiecały bezpłatnie wymienić mieszkańcom wybite szyby. Pewnie dlatego część z nich sami wybiło sobie okna...

https://www.youtube.com/watch?v=LzBmeApwOQ0


Rybacy łowiący ryby nad jeziorem Czebarkul, znajdującym się ok. 60 kilometrów od Czelabińska twierdzą, że rankiem na niebie pojawił się święcący punkt, który z każdą chwilą robił się coraz większy. W pewnym momencie rozległ się huk eksplozji i obiekt podzielił się na siedem odłamków. Jeden z nich miał spaść do jeziora. Jak przypuszczają eksperci, do rozpadu bolidu mogło dojść na wysokości od 30 do 50 km.Pojawiają się opinie, że zapowiadany na 21 grudnia koniec świata właśnie nastąpił, a opóźnienie wynikło z tego, że za jego dostawę odpowiadała rosyjska poczta.


Chociaż rosyjscy uczeni zapewniają, że odłamki nie są radioaktywne, część mieszkańców Czelabińska zaczęło przejawiać super moce. 


Wciąż pojawiaj się nowe teorie, mające na celu wyjaśnić czym tak naprawdę było zjawisko zaobserwowane w Rosji. Część uważa, że były to resztki starej komety, a jeszcze inni wspominają o ogromnej asteroidzie 2012DA14 przelatującą obecnie blisko naszej planety. To, co zbombardowało Czelabińsk może być jej częścią, która pod wpływem ziemskiej grawitacji oderwała się od asteroidy i wleciała do atmosfery.


 A tymczasem na rosyjskich forach:Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek.
Czelabińsk
"Czelabińsk"


Czelabińsk przed deszczem meteorytów.
Czelabińsk po deszczu meteorytów
Przepraszam, dziś 21 grudnia?
"Dostali walentynkę?"
"Wersja oficjalna"
"Normalna reakcja ludzi na upadek meteorytu - zrobić zapasy i wejść do schronu. Reakcja Rosjan - urządzić sobie wolne i się śmiać".
"Nie da się tak po prostu przelecieć nad Czelabińskiem""Pilnie sprzedam arkę.
Nowa, bez przebiegu."
- Żenia, czemu jeszcze siedzisz w necie? Ojciec był wczoraj na zebraniu, nic do Ciebie nie dotarło? Zasuwaj do szkoły. Wracam jutro.
- Mamo, nie pójdę! Samolot spadł albo meteoryt! Włącz telewizor!
- Nie wkurzaj mnie."Zbieramy się. Jest robota".Poczytaj o
Asteroidzie 2012DA14 

Żródło: newsru.com, lenta.ru, ria.ru

Oglądany: 146300x | Komentarzy: 62 | Okejek: 833 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało