Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

SPT CXXVII: Czasem lepiej zamknąć usta

56 449  
257   10  
Wszyscy wiemy, że polityk od czasu do czasu lubi coś palnąć jak łysy grzywką o kant globusa. Ale takich wpadek jak w minionym tygodniu, nie pamiętają nawet najstarsze bałwany.
 

Poniedziałek

W Japonii, podobnie jak u nas, mają problem z demografią. Emeryci przesadzają i bezczelnie żyją sobie nawet powyżej stu lat, a młodzi nie chcą się rozmnażać. Na szczęście na odważną wypowiedź zdobył się Taro Aso, tamtejszy minister finansów, który stwierdził, że „starzy powinni się pośpieszyć ze śmiercią”. Dodał też, że sam wypełnił już dokument z prośbą, by w razie ciężkiej choroby nie podtrzymywać go sztucznie przy życiu. Ciekawe czy Japończycy go posłuchają?
 

 

Wtorek

Japonia nie ma jednak patentu na wielkich mówców. Roy Stokes z brytyjskiej Agencji Ochrony Środowiska powiedział, że jeśli ludzie zaczną lepić bałwany, to zmaleje ryzyko związane z powodziami spowodowanymi topniejącym śniegiem. A śniegu w Wielkiej Brytanii jest i tak już dużo za dużo, co powoduje panikę wśród mieszkańców Wysp i takie właśnie głupie pomysły. Co prawda rzecznik agencji próbował prostować wypowiedź Stokesa, ale na próżno, bo ten wyszedł przed opinią publiczną na bałwana.
 
 

Środa

Co tam jednak bałwany w rządach i urzędach, skoro kluczową rolę dla rozwoju społeczeństwa odgrywają nauczyciele. A może odgrywali, bo ci przyszli chyba nic wartościowego wnieść nie będą mogli. We Flandrii sprawdzono wiedzę tysiąca studentów pedagogiki. Połowa ani nie wiedziała czym jest socjalizm, ani gdzie leży Pacyfik, natomiast jedna trzecia nie potrafiła na mapie pokazać USA. A przecież prawie każdy wie, że Pacyfik leży w USA!
 

 

Czwartek

Problemy z myśleniem zdarzają się jednak wszędzie, nawet w Norwegii. W tamtejszej gminie Porsanger przez kilka miesięcy przygotowywano się do zawodów narciarskich. Wszystko kosztowało pół miliona dolarów, a kluczowe dla rozegrania mistrzostw było dobre przygotowanie podłoża. Kiedy wszystko było już dopięte niemal na ostatni guzik, na stadion, który miał być areną zawodów na śniegu, przez przypadek wysłano... odśnieżarkę. Organizatorzy złapali się za głowę widząc niemal całkowicie odśnieżony teren. Pozostało im liczyć na cud, czyli bardzo obfite opady śniegu. Na szczęście ekipa od odśnieżania nie zdążyła jeszcze posypać ziemi solą.
 
 

 

Piątek

Natomiast w Kansas w USA (to obok Pacyfiku) zorganizowano specjalną konferencję prasową, podczas której ujawniono wizerunek osoby odpowiedzialnej za zniknięcie z policyjnych magazynów sporej części zarekwirowanej wcześniej marihuany. Widoczny na zdjęciu poniżej Doug Nolte z komisariatu zaprezentował portret pamięciowy światu i zapowiedział, że po wezwaniu ekipy deratyzacyjnej narkotyki przestaną znikać. Tylko po co od razu deratyzacja? Tu chyba powinien przybyć jakiś specjalista od uzależnień...
 
 

Sobota

Problem mieliśmy też w Polsce, ale nie z myszą, tylko z pewną damą, która została porzucona w szczecińskim porcie lotniczym. Na szczęście obsługa lotniska postanowiła jej pomóc, dała jej ubranie i zamieściła jej zdjęcie na Facebooku z informacją „UWAGA! Właściciel "Pameli" pilnie poszukiwany”. Jak widać poniżej, Pamela była tak zaskoczona pozostawieniem jej przez właściciela, że do dzisiaj nie może zamknąć ust.
 
 

Niedziela

Tydzień kuriozalnych wpadek słownych zakończył się sukcesem profilu „Mąż dla Poseł Pawłowicz” na Facebooku, który w ciągu doby od założenia zdobył ponad 4 tys. fanów. Szlachetna akcja ma pomóc parlamentarzystce, która krytykuje homoseksualne związki, nazywając je jałowymi. Chodzi o znalezienie jej męża, ponieważ jest starą panną. Może któryś z Bojowników się skusi? A może jakaś Bojowniczka?
 

Oglądany: 56449x | Komentarzy: 10 | Okejek: 257 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.02

25.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało