Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

2,1 miliona kropek

123 517  
1391   29  
W 2004 roku na tyłach restauracji w Richmond Hill w stanie Georgia, USA, znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Nie miał przy sobie żadnej rzeczy, za to nosił liczne ślady oparzeń słonecznych i był prawie ślepy z powodu katarakty. Mężczyzna nie wiedział kim jest ani jak się tam znalazł...

Kliknij i zobacz więcej!
Po miesiącach ewaluacji przez licznych lekarzy i psychologów stwierdzono u niego amnezję dysocjacyjną. Mężczyzna przyjął pseudonim Benjaman Kyle, a jego tożsamość próbowano ustalić poprzez nagłośnienie historii Benjamana w mediach. Powstał nawet o nim krótki film pt. "Finding Benjaman" w reżyserii Johna Wilkstroma.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Mężczyzna jest jedynym mieszkańcem Stanów Zjednoczonych, który widnieje na oficjalnej liście ludzi zaginionych, mimo iż znane jest miejsce jego pobytu.
Egzystencja Kyle'a jest teraz w permanentnym zawieszeniu. Od ośmiu lat rząd USA odmawia nadania mu nowej tożsamości i numeru ubezpieczenia socjalnego, co uniemożliwia nawet otworzenie konta w banku czy też posiadanie karty kredytowej. Rząd argumentuje to tym, że Benjaman Kyle ma już jedną tożsamość, ale pomimo wielu prób m.in. identyfikacji daktyloskopijnej, testów DNA, publikacji jego wizerunku w telewizji publicznej, nie udało się ustalić, kim jest ten człowiek.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Historią Benjamana zainteresował się artysta Miguel Endara, który postanowił stworzyć inny portret mężczyzny, by zwrócić uwagę ludzi na jego dramat.
Endara użył techniki nakrapiania i przy użyciu jedynie pióra, dużej dawki cierpliwości i mnóstwa, mnóstwa kropek stworzył portret.

Kliknij i zobacz więcej!

"Malowanie" obrazu trwało przeszło 138 godzin, co dało średnią 4,25 kropki na sekundę. Miguel Endara postanowił dodatkowo nagłośnić historię Benjamana oraz zebrać pieniądze dzięki sprzedaży odbitek swojego dzieła. Ze zgromadzonych środków chce finansować kampanię na rzecz nadania nowej tożsamości mężczyźnie, by znów mógł w pełni cieszyć się życiem.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

 
Kliknij i zobacz więcej!

Oglądany: 123517x | Komentarzy: 29 | Okejek: 1391 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.03

01.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało