Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ciekawostki ukryte w logo

390 204  
1341   83  
Stworzenie pomysłowego logo to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy dobrać ładną czcionkę i napisać nazwę firmy. Logo musi nieść przesłanie i dawać przekaz na wielu płaszczyznach. Oto kilka przykładów intrygujących znaków firmowych.

02
Carrefour po francusku oznacza "Skrzyżowanie", dlatego logo przedstawia strzałki wskazujące w przeciwne kierunki, a jednocześnie w pustej przestrzeni między nimi wkomponowano literę C.


03

W logo NBC ukryty został paw, który znajduje się ponad literami. Paw patrzy w prawo, co ma się kojarzyć z mottem firmy, aby patrzeć w przód, a nie za siebie oraz to, że firma jest dumna z emitowanych przez siebie programów.


04

Tutaj nie ma niespodzianki - w pustej przestrzeni między kolorami projektant sprytnie ukrył cyfrę 1.


06

Jeśli jeszcze o tym nie wiecie, to Facebook Places jest nowym lokalizacyjnym produktem Facebooka. Jego bezpośrednim i najbliższym konkurentem jest Foursquare. Teraz wystarczy spojrzeć na logo Facebook Places, aby zobaczyć, że jest tam ukryta "czwórka" wpisana w kwadrat. Przypadek?


07

Stare logo Milwaukee Brewers wygląda jak rękawica baseballisty trzymająca piłkę, ale przy dokładnym przyjrzeniu się zobaczymy tam też litery M i B.


08

Sony Vaio to znana marka laptopów, ale czy ktoś z Was zauważył ukryte znaczenie tego logo? Pierwsze dwie litery symbolizują falę sygnału analogowego, a kolejne dwie wyglądają jak 1 i 0 - sygnał cyfrowy.


09

W logo Tostitos ukryto dwie osoby dzielące się nachosem nad miseczką salsy, co oznacza ideę łączenia się ludzi nad porcją chipsów.


11

Logo londyńskiego muzeum wygląda jak projekt nowoczesnego projektanta, ale w rzeczywistości kolorowe "plamy" odpowiadają geograficznemu obszarowi jaki zajmował Londyn na przestrzeni swoich dziejów.


15

GFW (Guild of Food Writers) to organizacja, której celem jest doskonalenie przepisów kulinarnych oraz edukacja kulinarna. Spostrzegawczy obserwator znajdzie ukrytą w stalówce łyżkę.


16

Logo wygląda jak pokręcona linia namalowana jednym ruchem, tworząca inicjały L.S.O. Ale pełna harmonii grafika oznacza również nieprzerwany rytm orkiestry.


19

Wiele znaczące logo Rehabilitation Hospital Corporation of America zawiera w sobie uniwersalny znak szpitala - krzyż, oraz schody oznaczające kroki i wysiłek jaki trzeba zrobić, by wrócić do normalnego życia.


21

Proste, ale stylowe logo z odbiciem symetrycznym.


23

Logo restauracji Egg & Spoon (Jajko i Łyżka) jest proste - w pustej przestrzeni litery E znajdują się... jajko i łyżka.


24

Treacy Shoes w swoim logo w zmyślny sposób ukryli but.


25

AG Low Construction ma proste logo. Na planie kwadratu umieszczono grafikę kojarzącą się z planem piętra domu, a jednocześnie "ściany" układają się w nazwę firmy.


26

Nietrudne do odgadnięcia, ale pomysłowe - sieć restauracji serwujących dania z drobiu - Chick-fil-a - literę C w swoim logo wystylizowała na kurczaka.


29

Trochę hermetyczny pomysł na logo - dwie linie kwadratów przedstawiają kod binarny, gdzie niebieskie kwadraty oznaczają 1, a szare 0. Pierwsza linia to 1010000 czyli osiemdziesiąt, a w drugiej linii 0010100 oznacza dwadzieścia.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej ciekawostek związanych z logo - kliknij tutaj.
6

Oglądany: 390204x | Komentarzy: 83 | Okejek: 1341 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.03

19.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało