Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej przerażające atrakcje

243 916  
663   34  
Wiele osób lubi testować swoją odwagę (lub strach) oglądając horrory czy odwiedzając pokoje strachu w miejscowym lunaparku. Jednak są to przeżycia jedynie połowiczne. Żeby odczuć prawdziwy strach, trzeba spotkać się oko w oko z wilkołakiem lub osobiście być zmuszonym do ucieczki przed hordą zombie. Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić się w takich warunkach, mamy dla Was kilka propozycji.

00

Polowanie na wilkołaki (Anglia)

01

Na pierwszy ogień weźmy stworzenia, które przerażają ludzi od stuleci. Jeśli wilkołaki Was kręcą, wybierzcie się na imprezę organizowaną przez Chillisauce, gdzie wraz ze znajomymi będziecie mieli okazję wybudować twierdzę, łącznie z potykaczami, ładunkami wybuchowymi i innymi pułapkami, która będzie schronieniem w czasie polowania na wilkołaki.

Jest późno i ciemno. Znajdujecie się w mrocznym lesie w okolicach Birmingham. Tłoczycie się w bezpiecznym forcie. Ale nic nie trwa wiecznie i tutaj też nie możecie zostać. Po szybkim przeszkoleniu survivalowym i rozdaniu broni wychodzicie na polowanie. Aby znaleźć wilkołaka będziecie się musieli się rozdzielić. A wtedy będzie tylko ciemny las, Ty, wilkołak i... Twój strach.

Supermarket Zombie (Anglia)

02

Supermarket zombie mieści się w Reading w Anglii i jest obowiązkowym punktem wycieczki fanów klimatów zombie. Atrakcja mieści się w porzuconym centrum handlowym, bez prądu, z niedziałającymi windami i schodami ruchomymi. Wraz ze znajomymi będziesz musiał znaleźć drogę do wyjścia, a nie będzie to łatwe.

Na drodze staną Ci prawdziwe hordy zombiaków, a do dyspozycji nie będziesz miał nic poza latarką i pistoletem z bardzo ograniczoną ilością amunicji. Przejście po ciemku przez zrujnowane centrum nie jest łatwe, a światło przyciąga nieumarłych. Czy dasz radę uciec, czy staniesz się jednym z nich?

Queen Mary (Południowa Kalifornia, USA)

06

Wielu wierzy, że historyczny wycieczkowiec Queen Mary jest nawiedzony, a nadprzyrodzone zdarzenia kumulują się w okolicach Halloween. Kiedy tylko Queen Mary przycumowała na stałe w Południowej Kalifornii, ustawiły się długie kolejki chętnych przekonania się o tym na własnej skórze. Teraz, oprócz muzeum, na 12 pokładach wycieczkowca znalazły się również sale grozy, przerażające labirynty czy przygnębiająca sala balowa, mająca ponad 4 000 metrów kwadratowych.

Wycieczka autobusem duchów (Anglia)

04

W Londynie jedną z atrakcji jest przejażdżka starym autobusem piętrowym, który w czasie podróży odwiedza miejsca związane z najciemniejszą stroną Londynu - morderstwa, nawiedzenia, egzekucje.

W czasie jazdy nie można poczuć się zbyt pewnie i na pewno nie będzie nudno. Aktorzy i zmyślnie ukryte mechanizmy sprawią, że na pewno jeszcze długo nie zapomnisz tej jazdy.

Lochy Londynu (Anglia)

03

To jest klasyk, o którym pewnie wielu odwiedzających Londyn wie, ale nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Londyńskie lochy zasłużyły na miano jednej z najstraszniejszych atrakcji Brytanii. Niektórzy nawet tam nie wejdą, wielu nie wytrzyma pełnych 90 minut.

Zobacz słynną Krwawą Mary, daj się ogolić Sweeneyowi Toddowi, zobacz jak wyglądała Czarna Zaraza, poznaj komnaty tortur. W 2012 w Lochach wprowadzono trasę pełną niezapomnianych przeżyć.

Motel Bates (Pensylwania, USA)

07

Naszpikowany nowoczesną technologią, efektami specjalnymi, wysokiej jakości ścieżką dźwiękową i oświetleniem, Motel Bates w Filadelfii podnosi przeżywanie Halloween na zupełnie inny poziom strachu. Motel jest uznawany za jeden z najlepszych nawiedzonych domów w USA, a to dzięki dbaniu o każdy detal i świetnym aktorom.

Od momentu przekroczenia drzwi odniesiesz wrażenie, że zostałeś przeniesiony do innego czasu i świata. Krocząc przez kolejne pokoje doświadczysz lewitujących duchów, podłóg, które niespodziewanie ożywają, obrazów, które Cię śledzą i innych niesamowitych rekwizytów, niespotykanych nigdzie indziej.

Bezgłowy Jeździec (Nowy Jork, USA)

08

W Ulster Park w stanie Nowy Jork znajduje się Hudson Park. Na jego terenie znajdziemy aż sześć nawiedzonych domów, pole kukurydzy będące prawdziwym labiryntem strachu, wstrząsający pokaz iluzjonisty odbywający się w opuszczonym magazynie i wiele innych atrakcji rozrzuconych na terenie ponad 45 akrów.

AtmosFEAR (Anglia)

05

Angielska firma AtmosFEAR specjalizuje się w przekształcaniu biurowców i wiejskich posiadłości w przerażające atrakcje na potrzeby imprez i festynów. Uczestnicy poznają historię prowadzeni przez narratora i pokonują kolejne straszne miejsca. Rekwizyty, ucharakteryzowani aktorzy i efekty specjalne mogą zmienić każde miejsce w siedlisko zombie czy duchów.

Trzeba podkreślić, że niektóre z atrakcji są mocno ograniczone czasowo, więc trzeba się spieszyć z wyborem terminu i rejestracją.

Źródło: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
5

Oglądany: 243916x | Komentarzy: 34 | Okejek: 663 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało