Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tajemnica przeciekającego bagażnika

23 425  
9   14  
Do warsztatu zgłosił się młody wiekiem właściciel samochodu klasy średniej z prośbą o odszukanie i usunięcie przyczyny przedostawania się wody do bagażnika. Po każdej jeździe w czasie deszczu podłoga bagażnika jego samochodu stawała się mokra. Od ręki przystąpiono do rutynowych oględzin tylnej części nadwozia. Mechanik obejrzał dokładnie stan uszczelki szyby tylnej, jak również uszczelkę gumową pokrywy bagażnika. Nic jednak nie wskazywało na ich uszkodzenie. Wykonano więc próbę wodną. Jeden mechanik od strony kabiny obserwował ścianki bagażnika, podczas gdy drugi polewał tył nadwozia z zewnątrz strumieniem wody z węża. Próba nic nie wniosła, ponieważ żadna kropla wody nie przedostała się do wnętrza. Poinformowano więc klienta, że bagażnik jest szczelny i zalecono zgłoszenie się do warsztatu, kiedy będzie padał deszcz. Stało się to już wkrótce. Przy następnych opadach deszczu klient był już z powrotem z bagażnikiem pełnym wody. Ponownie więc przystąpiono do poszukiwania przyczyn tego zjawiska, nawet posunięto się do symulowania prawdziwego potopu. Jednak nadal bez rezultatu. Wtedy jeden z mechaników dokonał ciekawego spostrzeżenia.
Otóż na tylnej półce podokiennej był zamontowany potężny głośnik, a w bagażniku znajdował się dużej mocy wzmacniacz. Mechanik włączył radioodbiornik, ustawiając największą głośność, zamknął drzwi i zaczął obserwować szybę tylną. Jakie było zdziwienie wszystkich osób biorących udział w tym eksperymencie, gdy spostrzegli, że każdemu uderzeniu basów towarzyszyło wyraźnie widoczne unoszenie się szyby tylnej. Powtórzono więc próbę wodną, tym razem z włączoną ogłuszającą muzyką. Przyczynę przecieku dało się już łatwo zlokalizować: poruszająca się w górę i w dół szyba dosłownie "pompowała" wodę przez uszczelkę do bagażnika.
Jaki sposób naprawy można było w tej sytuacji wybrać?
Niestety żaden. Zalecono jedynie klientowi, aby podczas deszczu ciszej słuchał swojej ulubionej muzyki...Oglądany: 23425x | Komentarzy: 14 | Okejek: 9 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało