Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 ekstremalnych sposobów na schudnięcie

137 201  
559   19  
Jeśli wypróbowaliście już wszystkie możliwe diety, ale mimo to waga i lustro ciągle sugerują wam, że objętościowo jest was za dużo, może czas pomyśleć o którymś z poniższych hardkorowych sposobów na zrzucenie wagi?

Zastrzyki z moczu ciężarnych kobiet

W ciągu niespełna pół roku, pewna Angielka zrzuciła około 20 kilogramów i pozbyła się 76 centymetrów w pasie. Jakim cudem? Poddała się niecodziennej terapii odchudzającej, która polega na wstrzykiwaniu moczu ciężarnych kobiet. Mocz ten zawiera gonadotropinę kosmówkową – hormon aktywizujący w organizmie procesy przemiany materii, co powoduje kilkakrotne przyśpieszenie metabolizmu.

Seks 7 razy dziennie


Terapia godna bojownika. Najcięższa kobieta świata według Księgi Rekordów Guinnessa – Pollina Potter, traci rocznie około 45 kilogramów dzięki wysokiej aktywności łóżkowej. Kobieta uprawia seks ze swoim mężem 7 razy dziennie i podczas każdego numerka traci około 500 kalorii. „To świetne ćwiczenie, które aktywizuje wszystkie grupy mięśni.” - twierdzi Potter. Warto zauważyć, że szanowny małżonek waży zaledwie 64 kilogramy...

Kroplówka do nosa


Jak łatwo się domyślić, terapia polega na podłączeniu do nosa kroplówki, której rurka prowadzi bezpośrednio do przewodu pokarmowego. Pacjentowi podaje się w ten sposób specjalną mieszankę białka, tłuszczy i wody. Łączna wartość energetyczna takiego „koktajlu” to 800 kalorii. Po kilku godzinach od rozpoczęcia terapii, z powodu braku węglowodanów, organizm zaczyna intensywnie spalać tłuszcze, ale masa mięśni i wody nie ulega zmianie. Według doktora Olivera Di Petro, dzięki zastosowaniu kroplówki każdy może spalić do 9 kilogramów tygodniowo.

Paintballowe mięso armatnie


Brytyjska firma UK Paintball zaprasza wszystkich pragnących schudnąć do pierwszego na świecie paintballowego fitness clubu. Ćwiczenia w tym przybytku polegają na uciekaniu przed kulkami z farbą, które wystrzeliwują profesjonalni „strzelcy”. Terapia jest rozpisana na 10 dni i kosztuje 200 funtów. Firma gwarantuje uczestnikom rozstrzelania utratę do 1000 kalorii dziennie.

Iluzja operacji żołądka


Operacyjne umieszczenie specjalnej opaski wokół żołądka niweluje u pacjenta uczucie głodu i sprawia, że je on mniejsze porcje. Wadą takiego rozwiązania jest inwazyjność i możliwe skutki uboczne. Idealną alternatywą wydaje się... hipnoza. Pacjenta poddaje się zabiegowi hipnozy i wmawia mu, że ma na żołądku specjalną opaskę. Dla lepszego efektu salę, w której przebywa osoba poddawana takiemu zabiegowi, wypełnia się szpitalnym zapachem. Jedna z pacjentek była wręcz przekonana, że pamięta dźwięk kółek łóżka i brzdęk chirurgicznych narzędzi. W ciągu 4 miesięcy schudła o 8 rozmiarów, a tygodniowo traciła około 4 kilogramów.

Łatka na języku


Podczas zabiegu na języku pacjenta naszywa się polietylenową siateczkę, która sprawia, że przeżuwanie i połykanie twardego pokarmu jest bardzo bolesne. Osoba poddana takiej terapii chcąc nie chcąc musi przejść na niskokaloryczną dietę złożoną głównie z płynów.
Tę niecodzienną metodę wypróbowało już 60 pacjentów, którzy wypróbowali już wszystkie diety i mimo to nie udało im się schudnąć. Dzięki plastikowi wielkości znaczka pocztowego, wszyscy oni stracili 10 kilogramów w miesiąc.

Tydzień na dwutysięczniku


Grupę 20 mężczyzn, cierpiących na nadwagę, umieszczono w domu na wysokości około 2600 metrów. Uczestnicy eksperymentu mogli jeść co chcieli i ile chcieli. Nie wykonywali też żadnych ćwiczeń oprócz spacerów.  Każdy z mężczyzn w ciągu tygodnia stracił 3 kilogramy, a miesiąc później, już po zejściu, kolejne 2.
Na dużych wysokościach człowiek potrzebuje mniej kalorii i dlatego je mniej, nie czując się przy tym głodnym. Należy jednak pamiętać, że ludzki organizm całkowicie zaadaptuje się do wysokogórskich warunków życia w ciągu 6 tygodni i zacznie funkcjonować tak samo, jak na nizinach. Według naukowców, skuteczna terapia zakłada tygodniowe pobyty w górach z krótkimi przerwami.

Oglądany: 137201x | Komentarzy: 19 | Okejek: 559 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.05

17.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało