Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Muzyczne ciekawostki, których mogłeś nie znać

249 490  
890   48  
Towarzyszy nam na każdym kroku. Rozbrzmiewająca ze słuchawek, stanowi soundtrack dla naszych codziennych poczynań, lecąca w tle reklamy, ma nas dodatkowo zachęcić do kupna produktu, a „głośno” puszczona z komórki w miejscu publicznym mówi wszystkim, że jesteśmy egoistycznymi burakami. Muzyka – bez niej ciężko by nam się żyło.
 • Podobno Beethoven miał w zwyczaju moczyć głowę w lodowatej wodzie za każdym razem kiedy wiedział, że spędzi kilka godzin na komponowaniu.

 • Tylko jeden z członków ikony hard-rocka – ZZ-top nie nosi brody. To perkusista Frank Beard. Słowo „beard” to po angielsku...”broda”.

Zobacz też artykuł: 66 ciekawostek o rocku. W tym dowody na to, że takich z*ebów jak rockmani nie ma w żadnej innej branży

 • W 1976 roku artysta Barry Manilow podbił listy przebojów hitem pt. „I write the songs”, czyli z angielska - „Piszę piosenki”. Kompozycja stała się bardzo popularna, mimo że... Manilow nie był jej autorem.

 • Gdy Madonna miała 15 lat dostała szlaban na całe wakacje, po tym jak wbrew woli rodziców wymknęła się na koncert Davida Bowiego.

 • Utwór „House of the rising sun”, grupa Animals nagrała w rekordowym tempie. Zespół miał bardzo ograniczony budżet, a co za tym idzie – czas spędzony w studiu musiał zostać ograniczony do absolutnego minimum. W rezultacie kompozycję nagrano w 15 minut.

 • Pamiętacie pochodzących ze Szwecji „amerykańskich wieśniaków” z Rednex? Nie? No, to zaraz sobie przypomnicie.

  https://youtu.be/mOYZaiDZ7BM
  Jeden z utworów, który w sposób podprogowy nawoływał do grzmocenia spoconych chłopek na stajennym sianku, zapisał się w historii jako kompozycja o najdłuższym tytule: The Sad But True Story Of Ray Mingus, The Lumberjack Of Bulk Rock City, And His Never Slacking Stribe In Exploiting The So Far Undiscovered Areas Of The Intention To Bodily Intercourse From The Opposite Species Of His Kind, During Intake Of All The Mental Condition That Could Be Derived From Fermentation”.To dokładnie 305 znaków.

 • Znany komik Billy Cristal z sentymentem wspomina swoją nianię. Opieki nad młodzieńcem podjęła się sama Billie Holliday.

 • Węgierski muzyk Franz Liszt, zmęczony fanami, którzy notorycznie prosili go o przesłanie puklów swoich włosów, kupił sobie puchatego psa. Od tej chwili za każdym razem, gdy ktoś prosił Liszta o taką pamiątkę, ten ochoczo zgadzał się, a pupil kompozytora dorabiał się kolejnego łysego placka...

 • Przy okazji znanych kompozytorów, warto przypomnieć pewne nietypowe zachowanie Czajkowskiego – autor „Jeziora Łabędziego" co chwilę cierpiał na depresję i różnych odmian nerwice. Podobno bał się, że pewnego dnia odpadnie mu głowa. To ponoć dlatego podczas dyrygowania często trzymał swoją brodę lewą ręką...

 • Pewien włoski artysta zrobił kiedyś dokładnie to samo, co na naszym gruncie uczynił niejaki Lech Roch Pawlak. Chciał nagrać kompozycję w innym języku, a że go nie znał, postanowił nic nieznaczącym bełkotem improwizować, mając nadzieję, że słuchacze nie zorientują się, że coś tu nie tak... Podejrzewany, że to jednak zabawna prowokacja ze strony artysty. • Johny Cash nie posiadał imienia! Rodzice artysty nie mogli dojść do porozumienia w tej kwestii i ich dyskusje zakończyły się tym, że na akcie narodzin wpisano po prostu „J.R.Cash”. Z czasem młodzieniec sam wybrał sobie imię.

 • Prawdziwe imiona znanych gwiazd.

 • Ci, którzy wierzą w klątwy ostrzegają, że nagrywanie kompozycji o lataniu, kończy się często dla artystów tragicznie. John Denver śpiewał „Leaving on a jet plane”. Zginął w katastrofie lotniczej. Zespół Lynyrd Skynryd, który zasłynął m.in. kawałkiem „Freebird”, również trafił na pokład takiego pechowego samolotu. Zmarła wówczas m.in. wokalista tej grupy. Otis Redding, autor „Higher and higher” także zginął w podniebnym wypadku.

 • „SOS” Abby to jedyny hit, którego tytuł jest palindromem i nagrał go zespół, którego nazwa to również palindrom.

 • „Gitarowe grupy są już niemodne, panie Epstein” - takie słowa usłyszał menedżer Beatlesów w 1962 roku od właściciela wytwórni płytowej Decca Recording Company, która nie zgodziła się wydać pierwszej płyty zespołu.

 • Potężny hicior Aerosmith „Dude looks like a lady” to kawałek napisany o wokaliście Mötley Crue. Vince Neil rzeczywiście wyglądał jak niezbyt urodziwa baba...
 • Jim Morrison był pierwszym znanym artystą, który został aresztowany na scenie.


 • Wujek Angeliny Jolie, Chip Taylor, to autor słynnego „Wild Thing”.

Róbmy koncerty, nie wojny! Dobry przykład dla każdego kraju – narodowa orkiestra Monako liczy sobie więcej członków niż armia tego księstwa.Źródła:
1, 2, 3, 4, 5
5

Oglądany: 249490x | Komentarzy: 48 | Okejek: 890 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

18.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało