Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wstrząsające pochodzenie mema Trollface

138 860  
616   23  
Wśród aktywnych użytkowników internetu niezwykle popularny jest wizerunek trollface. Niewielu jednak zna jego mroczną tajemnicę. Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy użytkownik o pseudonimie Whynne opublikował na swoim deviantarcie śmieszny komiks z kierowcą i policjantem. Komiks zrobiony został w Paint'cie i szybko stał się prawdziwym memem.
Tymczasem jego prawdziwym autorem był ten niepokojąco wyglądający człowiek:


Henry Lee Lucas - sławny amerykański pedofil i seryjny morderca. Na swoim koncie ma 11 udowodnionych zabójstw. Swoją zbrodniczą karierę zaczął od zabicia kuchennym nożem swojej matki. Odsiedział za to 15 lat, w tym 4,5 roku w klinice psychiatrycznej.

Kiedy wyszedł na wolność, urządził prawdziwą rzeź. Po aresztowaniu sam przyznał się do 300 zabójstw, ale tylko 213 z nich można było ocenić jako bardziej lub mniej prawdopodobne. Do dziś nie wiadomo ile ludzi straciło przez niego życie. Lucas stał się popularny w amerykańskim społeczeństwie, na motywach jego historii nakręcono 3 filmy.

Podczas procesu udowodniono mu 11 gwałtów i zabójstw, za co dostał karę śmierci, ale później zamieniono ją na dożywotnie więzienie. Potwór zmarł za kratami w wieku 64 lat na zawał serca.

Lucas po raz pierwszy narysował go na ścianie piwnicy, w której dokonał gwałtu na dziewczynce.


Później ozdobił nim swoją celę.


W jaki sposób Whynne odnalazł rysunek nie wiemy. Jedna wersja mówi, że stało się to podczas wycieczki do miejsca pracy jego ojca (funkcjonariusza jednego z wydziałów policji w Texasie). Według drugiej, Whynne zobaczył trollface'a na zamkniętych forach internetowych dla zboczeńców, na których opisywana była postać Henry'ego Lee Lucasa.

Tak czy inaczej, ta wykrzywiona w szyderczym uśmiechu twarz jest ponurym towarzyszem współczesnej internetowej społeczności.

Joe Monster nie gwarantuje prawdziwości tej historii, a wręcz podejrzewa w niej podstęp jakiegoś trolla...

Oglądany: 138860x | Komentarzy: 23 | Okejek: 616 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało