Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Bogowie thrash metalu - Dave Mustaine

63 946  
495   39  
Legendy Thrash Metalu mają głos. Po 30 latach sukcesów troszkę tego się zebrało. Panie i panowie, przed państwem Dave Mustaine z Megadeth. Smacznego.

1. "Dużo się mówi o tym, że thrash metal to muzyka gniewu... wiesz, na początku ten gniew, który mnie napędzał, wcale nie był gniewem. To był głód. Zdychaliśmy z głodu i musieliśmy mieszkać z grubymi lachonami, żeby przeżyć. Tak, to jest właśnie powód, dla którego się mieszka z grubasami. One JEDZĄ."

2. "Nasza ostatnia płyta [Countdown to Extinction] była chyba tak idealna, jak można sobie wyobrazić. Jednak kiedy zorientowałem się, że myję każdy włosek na jajach z osobna, zdałem sobie sprawę, że robię się chyba trochę za bardzo czepialski."

3. (Woodstock '99, ktoś z tłumu świeci Dave'owi w oczy laserem) "Widzę cię, ty mały ch*jku. Ooo, jestem taki fajny, łohohoho. Taa, zebrałem całe kieszonkowe, które dostałem od mamusi, żeby kupić sobie laserek i poświecić na Dave'a. Założę się, że ciągle jesteś prawiczkiem, co, ogierze? Mam pomysł.
Co ty na to, żeby zacząć zachowywać się jak normalny koleś, zanim ludzie dookoła skopią ci dupsko i dać mi grać, hę? Dziękuję. I co, k***a? Widzisz, kiedy jestem tu na górze i mam pieprzony mikrofon, mogę powiedzieć co tylko k***a chcę!"

4. (odpowiedź na pytanie o hotele na trasie) "Kiedyś, pamiętam, leżałem na łóżku obok śpiącej żony. Odwróciłem się, wyciągnąłem fiuta i zacząłem lać na podłogę. Żona się obudziła i myślała, że jaram crack, bo odgłosy są bardzo podobne. No i nawrzeszczała na mnie, że jestem ćpunem, a tylko lałem na podłogę."

5. (o narkotykach) "To jest jak seks z gorylem. Nie skończyłeś, dopóki nie skończył goryl."

6. (na koncercie) "Ty, mała, czemu wywalasz na mnie środkowy palec? Masz do mnie pretensje, że cię i tak nie przelecę, ty biedny, płaski paszczurze?"

7. "- Kim byś był, gdybyś nie był muzykiem?
- Perkusistą."

8. (do buczącego fana na koncercie) "O? A to co? Brzmi jak rodząca foka. Ooo. Ty. Taaak. Każda wiocha ma swojego idiotę, to właśnie ty. Widzicie, właśnie to się dzieje, kiedy pieprzą się kuzyni! Taaak, taaak, machaj tymi łapami. No, kto jest kretynem? Dobra, opuść już te ręce, pajacu. 60 milionów plemników, a wygrać musiałeś akurat ty..."

9. (na pytanie o stosunek do glam rocka) "Zawsze twierdziłem, że GLAM to skrót od 'gay LA music'."

10. (na koncercie, do pokazującej mu cycki fanki) "Nie przejmuj się, jak podlejesz, to urosną."

11. (rozmowa z fanem)
"- Dave, nagrałeś intro do In My Darkest Hour na akustyku, prawda?
- Nie, na haju."

12. "Ostatnio w Timesie pisali, że George Bush ostro ćwiczy. Że robi serie hantelkami po godzinę-półtorej dziennie. To mu pomaga oczyścić głowę z myśli, napisali. Czasami to chyba działa aż za dobrze..."

13. (o pracowaniu nad remasterami własnych płyt) "W końcu doszedłem do takiego momentu, że jedyna gałka, jaką chciałem się bawić, znajdowała się w moich gaciach."

I na koniec nieprzetłumaczalny bonus:

(o tym, dlaczego Elton John odwołał swój koncert)
"They put roses on his piano when he wanted tulips on his organ."

Oglądany: 63946x | Komentarzy: 39 | Okejek: 495 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.10

14.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało