Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej niebezpieczne zawody

116 666  
476   39  
Tak, ci ludzie na pewno z wytęsknieniem czekają na piątek. Ich praca jest śmiertelnie niebezpieczna i powinni być wdzięczni losowi, że jeszcze żyją. Trochę dziwi brak w rankingu policjantów i żołnierzy, którzy również ryzykują życiem podczas wykonywania swoich obowiązków.

#1. Połów tuńczyka na pełnym morzu

Pracę tę cechuje najwyższy odsetek śmiertelności. Połów tuńczyka błękitnopłetwego jest dla niektórych rybaków jedynym sposobem na życie. Oprócz ryzyka śmierci, rybakom doskwiera także ostra konkurencja.

#2. Straż przybrzeżna i ratownicy

Mając do czynienia z żywiołem wody, ratownicy każdego dnia muszą liczyć się z możliwością niewrócenia do domu.


 

#3. Wiertacz szybów naftowych

Tak, wiertacz to poprawna polska nazwa zawodnika, który zajmuje się odwiertami m.in. na platformie wydobywczej. Nie każdy jest w siłach wykonywać ten zawód – jej niebezpieczeństwo polega na kontakcie z łatwopalnymi materiałami po 12 godzin dziennie. Jakby tego było jeszcze mało, wiertacze przebywają daleko od cywilizacji, setki kilometrów od brzegu.


 


#4. Saper

Każda praca polegająca na obcowaniu z materiałami wybuchowymi jest skrajnie niebezpieczna. Tutaj ryzyka nie da się uniknąć. W rezultacie prac przy rozminowywaniu terenu, w latach 1996-2002 zginęło co najmniej 500 osób.


 


#5. Elektromonter pracujący na wysokościach

Ilu znacie przedstawicieli tej profesji? To bardzo wąsko wyspecjalizowana gałąź działalności, dlatego wymaga specjalnego przygotowania. Może się to wydać szaleństwem, ale większość prac przy liniach wysokiego napięcia wykonuje się gołymi rękami.



https://www.youtube.com/watch?v=NO34hXPGoaY 
 

#6. Czyściciel szyb w wieżowcach

Aby wykonywać tak niebezpieczną pracę, czyściciele muszą przejść odpowiednie szkolenia.


 

#7. Strażak

Bez względu na to, że każdy strażak jest starannie szkolony do działania w ekstremalnych sytuacjach, jego zawód cechuje wysokie ryzyko odniesienia ran, a nawet śmierci.



 

#8. Górnik

Każdego roku przy pracy ginie 50-60 górników. Wypadki wynikają z obsunięć i wybuchów, do których dochodzi podczas wydobywania węgla, a także z zatrucia czadem lub metanem.



 

#9. Drwal

Ta praca wiąże się z wysokością, obsługą pił łańcuchowych i innego ciężkiego sprzętu, służącego do wyrębu lasów. Według statystyk, w 2008 r. ze 100 tys. osób pracujących w tej branży, 116 poniosło śmierć.



https://www.youtube.com/watch?v=41v_01_V1ic 


Oglądany: 116666x | Komentarzy: 39 | Okejek: 476 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.04

23.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało