Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Szalone kuracje z całego świata

85 853  
304   24  
Kiedy tradycyjna zachodnia medycyna nie daje już żadnej recepty ani nadziei na wyzdrowienie, ludzie łapią się wszystkiego, co może zadziałać. Oto kilka takich nietypowych metod leczenia.

Goście sanatorium w miejscowości Anshan, we wschodniej prowincji Chin Liaoning, leczą się błotem. Uważa się, że błoto mineralne pomaga radzić sobie z bólem reumatoidalnego zapalenia stawów, a także powikłań urazów i chorób obwodowego układu nerwowego.

Kliknij i zobacz więcej!

Chińczyk, który cierpi na ostre zapalenie błony śluzowej nosa jest w trakcie leczenia jadem pszczelim w klinice w zachodniej prowincji Chin Shanxi. 


Kliknij i zobacz więcej!
 

Rybka Garra rufa obtusas, znana również jako Doktor Ryba, pływa u stóp odwiedzających miejscowość Hakone, na zachód od Tokio. W uzdrowiskowym hotelu jest otwarty basen, w którym żyje mnóstwo tych azjatyckich rybek, które wyjadają obumarły naskórek z nóg pacjentów.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Mężczyzna trzyma w rękach wodnego żółwia, którego dotknięcia pomagają walczyć z reumatyzmem i innymi fizycznymi chorobami. Z pomocą tego żółwia pan doktor ma zamiar leczyć osoby wieśniaków z prowincji Kandal. Bardzo duża liczba mieszkańców Kambodży wierzy w nadprzyrodzone zdolności zwierząt, szczególnie żółwi, krów i węży.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Kobieta przechodzi przez tradycyjną leczniczą procedurę w szpitalu w mieście Jinan, stolicy wschodniochińskiej prowincji Szan'dun. Do jej ciała został przyłożony martwy skorpion.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Kobieta w trakcie tradycyjnego chińskiego leczenia. Do jej oka został przyłożony orzech włoski, a w uszy  dymiące się suche liście chińskiego piołunu. Procedurę tę przeprowadza się w szpitalu w mieście Jinan, stolicy wschodniochińskiej prowincji Szan'dun.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Na tym zdjęciu Liza Kochien przechodzi przez procedurę leczenia wężami w sanatorium we wsi Tałmiej el Azar na północy Izraela. Ada Berok, właścicielka sanatorium, wykorzystuje do leczenia królewskie węże z Kalifornii i Florydy. Podstawą metodologii jest wiara, że ​​przezwyciężenie strachu i obrzydzenia pomaga radzić sobie z chorobą.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Goście ośrodka turystycznego w północno-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan smarują swoje ciała czarną mazią. Uważa się, że ta maź,  bogata w minerały, ma dobroczynny wpływ na skórę.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Dżyang Muszeng, 66-letni mieszkaniec wsi Szangrao,z zachodniochińskiej prowincji Dżyangksi, zjada żywą drzewną żabę. Długie lata Dżyang cierpiał z powodu częstych bólów w jamie brzusznej i kaszlu, ale lokalny mędrzec, Young Dingkaj, poradził mu leczyć się żabami.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Besztaj Magomied el-Minjawi leczy pszczelimi ukąszeniami pacjenta cierpiącego na rozstrój słuchu. Minjawi uważa, że ukąszenia pszczół posiadają właściwości lecznicze. Przy stosowaniu na różne części ciała pomagają poradzić sobie z chorobami nerek, zapaleniem wyrostka robaczkowego i nawet rakiem. Dom Minjawi jest otwarty dla chorych, którzy zjeżdżają się do niego z całego Kairu.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Ten człowiek ma zamiar połknąć żywą rybę przyprawioną leczniczymi ziołami. Przyjechał do obozu w mieście Hyderabad w południowych Indiach. Każdego roku, w czerwcu, bracia Basini Goud zbierają w swoim obozie tysiące chorych na astmę, którym aplikują takie rybne leczenie

Kliknij i zobacz więcej!


Pacjentka otrzymuje tradycyjną chińską kurację przez leczenie igłami i dymiącymi się liśćmi chińskiego piołunu. Ma to uwolnić ją od paraliżu jednego z nerwów.

Kliknij i zobacz więcej!

 

Kuracja  raka kręgosłupa szyjnego w szpitalu w Hefei, w Chinach.

Kliknij i zobacz więcej!


41-letni Mochammied Emad bierze kąpiele piaskowe w górach w oazie Siwa, 700 km na północny-zachód od Kairu i 55 km od libijskiej granicy. Mieszkańcy Oazy Siwa liczą, że ​​zanurzenie w piasku podczas najgorętszej pory dnia jest doskonałym narzędziem terapeutycznym i pomaga uporać się z reumatyzmem, bólem stawów i impotencją.

Kliknij i zobacz więcej!

Parapsycholog Fernando Noguera wraz ze swoją pacjentką komunikuje się z duchami w Fafe, na północy Portugalii. W otoczeniu czystych łóżek szpitalnych w nowym Centrum Okultystycznych Nauk na północy Portugalii, egzorcyzm Fernando Nogiery już nie wydaje się czymś nadprzyrodzonym.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Palestyński lekarz leczy swojego pacjenta cierpiącego z powodu bólu pleców w swojej klinice w obozie dla uchodźców miasta Hahn Junis na południu Gazy. Chidżama - to tradycyjna islamska praktyka lekarska, gdzie podstawą leży upust krwi próżniowymi bańkami.

Kliknij i zobacz więcej!

 

Niedosłuch palestyńskiego chłopca leczy się jadem pszczelim w klinice w Gazie.

Kliknij i zobacz więcej!


Peruwianka Napadesh jest w ósmym miesiącu ciąży, obok niej delfin Vaira podczas specjalnej sesji dla kobiet w ciąży w hotelu w Limie. Uważa się, że terapia stymuluje aktywność mózgu dziecka w łonie matki, przyczyniając się do powstawania nowych połączeń nerwowych.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Wyznawczyni tradycyjnego afrykańskiego kultu uzdrawia chore dziecko. Wykonuje rytualny taniec oczyszczenia Achuwie na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podczas tańca adeptów tego kultu nawiedza duch, który uczy ich receptur na ziółka lecznicze. Kobiety stosujące w praktyce kult o nazywają się Komians i są uważane za media, posiadające zdolność do uzdrawiania.

Kliknij i zobacz więcej!
 

Kobieta z Rosji na seansie hirudoterapii w Międzynarodowym Ośrodku  Hirudoterapii w Moskwie jest  leczona pijawkami. Ta metoda znana jest i stosowana od czasów starożytnego Egiptu..

Kliknij i zobacz więcej!


My ze źródeł medycyny alternatywnej polecamy jednak stary, dobry, bezpieczny spirytus... :)
 


Oglądany: 85853x | Komentarzy: 24 | Okejek: 304 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.12

01.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało