Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Szukamy nowego 07! Zgłoś się!

31 795  
3   19  
Dla osób niezadowolonych z poziomu intelektualnego wczorajszej zagadki dotyczącej koloru włosów, dzisiaj prezentujemy zagadki kryminalne rozwiązania których nie powstydził by się Sherlock Holmes czy inny Borewicz. Zagadki zostały opracowane przez członków stowarzyszenia MENSA Polska z którym od dawna ściśle współpracujemy. Poniżej znajdziecie 8 zagadek kryminalnych, po przeczytaniu każdej z nich należy zapisać odpowiedź. Żeby komuś jakaś żyłka na skroni nie pękła, prawidłowe odpowiedzi podaliśmy na końcu... ;) Ale nie podglądaj! Po prostu sprawdź się czy byłbyś godnym następcą porucznika Borewicza.

Zagadka kryminalna nr 1
Na środku pustyni leży nagi mężczyzna, a obok niego złamana zapałka. Zapałka nie jest spalona. Wokół jest tylko piasek i nic oprócz niego. Jak to się stało?
(zapisz odpowiedź!)

Zagadka kryminalna nr 2
W pustym mieszkaniu, w pokoju leżą na ziemi Jacek i Agatka. Wokół nich jest pełno szkła i trochę wody. W pokoju jest otwarte okno. Jak to się stało?
(zapisz odpowiedź!)

Zagadka kryminalna nr 3
W budce telefonicznej leży zakrwawiony facet. Obok budki stoi wiadro z dwoma rybami. Budka nie posiada szyb, są one rozbite i zakrwawione. Słuchawka telefonu wisi nie odłożona. Jak to się stało?
(zapisz odpowiedź!)
Zagadka kryminalna nr 4
Do restauracji na plaży wchodzi niewidomy mężczyzna w stroju marynarza i zamawia pieczeń z kondora. Kelner przynosi mu ją, a ten przełknąwszy pierwszy kęs od razu rzyga. Dlaczego?
(zapisz odpowiedź!)

Zagadka kryminalna nr 5
Na środku pustyni stoi wysoki na 5 metrów budynek, a obok niego stoi wielka ciężarówka. Posiada ona zaczep dźwigowy oraz wielką, pustą przestrzeń ładunkową. W środku budynku nie ma nic, oprócz wiszącego pod samym sufitem faceta. Ma on pętlę zaciśniętą na szyi. Od jego nóg do podłogi jest około 4 metry. Podłoga wygląda jak wymyta. Jak to się stało?
(zapisz odpowiedź!)

Zagadka kryminalna nr 6
W pewnym wieżowcu, na dziesiątym piętrze, mieszka sobie pewien niski facet. Gdy jest pogoda, jedzie on windą tylko na 6 piętro, a resztę drogi pokonuje pieszo. Gdy jest brzydka pogoda, wjeżdża on na 10 piętro. Dlaczego?
(zapisz odpowiedź!)

Zagadka kryminalna nr 7
Do baru wpada facet z zamiarem poproszenia o szklankę wody. Wydaje jednak tylko pewien dźwięk. Barman momentalnie wyciąga pistolet i mierzy w głowę gościa. Ten mu mówi "dziękuję" i wychodzi. Barman chowa spokojnie pistolet, jakby nic się nie stało i wraca do swoich zajęć. O co tu chodzi?
(zapisz odpowiedź!)

Zagadka kryminalna nr 8
W pewnym królestwie żyła królewna, którą ojciec chciał zmusić do małżeństwa z królewiczem. Ona jednak kochała biednego pastuszka i jego chciała poślubić. Król zaproponował jej taki układ: na oczach wszystkich członków dworu będzie losować. W worku znajdować się będą dwie kule: czarna i biała. Jeżeli wyciągnie czarną, będzie musiała przystać na warunki ojca i poślubić królewicza. Gdy wyciągnie białą, wyjdzie za pastuszka. Królewna zgodziła się. W noc poprzedzającą losowanie, widziała jednak swojego ojca, wymieniającego białą kulę na czarną, więc w worku znajdowały się dwie czarne kule, co dawało jej zerowe szanse na ślub z pastuszkiem. Król nie zorientował się, że jest obserwowany przez córkę. Nie chciała ona jednak zrobić wstydu swemu ojcu i skompromitować go, ponieważ warunki losowania znali wszyscy z dworu. W worku pozostały więc dwie czarne kule. Następnego dnia na losowaniu, królewna zagrała to wszystko tak, że cały dwór przytaknął, że ma się ona wydać za pastuszka (król także przytaknął). Jednocześnie nikt (oprócz królewny i jej ojca) nie wiedział o zamianie kul. Jak królewna to zrobiła?
(zapisz odpowiedź!)

Czy zapisałaś(eś) wszystkie odpowiedzi?

Jeżeli tak, to powoli przewijaj w dół.
R O Z W I Ą Z A N I A

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 1:

Facet leciał balonem wraz kilkoma innymi osobami. Jako, że nastąpiło uszkodzenie balonu, pasażerowie zmuszeni byli do wyrzucenia wszystkiego, co stanowiło zbędny balast, w tym także swych ubrań (dlatego gościu był nagi). Sytuacja poprawiła się nieznacznie i trzeba było wyrzucić jednego z pasażerów. Losowano zapałkami, facio wyciągnął złamaną zapałkę i musiał dobrowolnie opuścić balon (wyskoczył i zabił się).

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 2:
(jest to najdebilniejsza z zagadek) Po prostu Jacek i Agatka są rybkami, które wraz z rozbitym akwarium znalazły się na ziemi. Otwarte przez wiatr (lub przeciąg) okno strąciło akwarium na podłogę. ;)

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 3:
Martwy gościu był wędkarzem. Dzwonił do kolegi i chciał się pochwalić złowionymi rybami (a jak wiadomo, wędkarze zawsze przesadzają z rozmiarami), i pokazując rękami zbił szyby w budce, poranił ręce i zmarł z powodu wykrwawienia.

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 4:
Trzeba wybiec trochę w przeszłość. Ów marynarz wypłynął w rejs pasażerskim statkiem parowym. Podczas żeglugi miał miejsce wypadek (wybuch w kotłowni) wskutek którego facet stracił wzrok. Wybuch był tak poważny, że doprowadził do zatonięcia statku. Trochę ludzi się uratowało, naszego marynarza wciągnięto na jedną z szalup ratunkowych. Wraz z paroma innymi rozbitkami dryfował łodzią prawie przez dwa miesiące. W tym czasie dano mu do zjedzenia upieczone mięso ludzkie jednego z współtowarzyszy, mówiąc, że jest to pieczeń z kondora. Marynarz nie wiedział co je, ponieważ był ślepy. Po dobiciu do brzegu udał się do restauracji (odprowadzony przez jednego z rozbitków do samych drzwi plażowej knajpy. Później odprowadzający go rozbitek uciekł). Zamówił tam pieczeń z kondora i spróbowawszy, stwierdził że nie smakuje ona jak "pieczeń" z szalupy. Zorientował się wtedy, że na szalupie jadł ludzkie mięso i zwymiotował.

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 5:
Gościu przyjechał do tego budynku ciężarówką, która miała w chłodni lód. Za pomocą zaczepu dźwigowego przeniósł on lód do środka, wszedł na powstała górę lodową, zarzucił sobie pętlę na szyję i w miarę topnienia lodu tracił grunt pod nogami, co doprowadziło do tego, że się udusił.

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 6:
Gdy jest deszcz, gościu ma ze sobą parasol i nim wciska przycisk "10". Bez parasola dosięga tylko do "6", więc pozostałe piętra musi przejść po schodach.

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 7:
Facet chciał poprosić o szklankę wody, ponieważ miał czkawkę. Nie zdołał jednak tego uczynić, ponieważ czkawka uniemożliwiła mu to. Barman, widząc że klient czka, wyciągnął pistolet mierząc w niego, czym cholernie go przestraszył. A jak wiemy, nagłe przestraszenie leczy czkawkę, więc facet pozbył się swej dolegliwości, podziękował barmanowi i wyszedł.

Rozwiązanie zagadki kryminalnej nr 8:
Królewna po wyciągnięciu z worka kuli (oczywiście czarnej) nie pokazała jej zebranym, lecz ukryła ją w dłoni. Drugą ręką wyciągnęła z worka drugą czarną kulę i pokazała zebranym. Oczywiste dla wszystkich (oprócz króla) było więc to, że w ręce ukrywa białą kulę, którą wyciągnęła z worka jako pierwszą.I jak Ci poszło?


Oglądany: 31795x | Komentarzy: 19 | Okejek: 3 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.10

01.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało