Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kto zakazał wbijać na pal kobiety?

33 648  
11   6  
Odpowiedź na powyższe pytanie i kilka luźnych anegdotek prosto ze średniowiecza znajdziecie poniżej. Wrażliwców ostrzegamy - historyjki są bardziej z okolic czarnego humoru.

Leszek Czarny, książę krakowski, zakazał wbijania na pal kobiety, gdyż uważał że to ma być kara a nie przyjemność...

W roku 1327 Edward II Plantagent zostaje zdetronizowany i uwięziony w zamku Berkeley. Tym którzy go obalili, jego żonie Izabeli, jej faworytowi Mortimerowi i Orletonowi, biskupowi Winchesteru, żywy król jest niewygodny. Dwaj szlachetnie urodzeni rycerze - baron John Maltravers i sir Thomas Gournay - otrzymują rozkaz: Edward ma umrzeć, ale na ciele nie mogą znaleźć się ślady gwałtownej śmierci. Wierni rycerze mordują króla, wbijając mu w odbytnicę rozżarzony do czerwoności pręt.

Król czeski, Jan Luksemburski, mimo utraty wzroku kazał podczas bitwy pod Crecy (1346 r.) przywiązać do siebie kilku innych rycerzy by byli jego oczami podczas walki. Po bitwie znaleziono ich wszystkich martwych - dalej byli do siebie przywiązani...

Seks w średniowieczu - oddajemy głos historykowi, Pawłowi Jasienicy:
"Jestem zafascynowany tą epoką kontrastów. Przykładowo obok świętych żyli biskupi mający ponad 60 nieślubnych dzieci (Henryk biskup Leoduim), zakonnice uprawiające najstarszy zawód świata (zakonnice z Bambergu - wiek XI) czy książęta, którzy z powodu swej religijności nie odwiedzili nigdy łoża swojej żony, tacy jak Bolesław V Wstydliwy, który dla cnoty pozwolił wygasnąć książęcemu rodowi. Biskupem, z którym spory prowadził Wstydliwy był Paweł z Przemankowa - ten słynął z rozpusty. Miał własny harem. Raz porwał mniszkę z Skały i uczynił ją swoją nałożnicą. Nic dla niego nie znaczyło przebić rohatyną człowieka, który spłoszył zwierzynę na łowach. Przciwieństwa! Kontrasty, których jaskrawość oszałamia współczesnego człowieka."

Władysław Laskonogi, książę wielkopolski zmarły w 1231 r. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie sposób w jaki to się stało. Mianowicie przebywając na wygnaniu (wyrzucony z Wielkopolski przez własnego bratanka Władysława Odonica) w pewnym mieście na Śląsku próbował zgwałcić (sam będąc w dość podeszłym wieku) 17 letnią Niemkę - został zlinczowany przez mieszkańców miasta.

Najsłyniejsi skrytobójcy w historii - japońscy ninja.
Dwóch daymio, Takeda Shingen i Uesugi Kenshin, toczyło zażarte boje o równiny Kawanakajima. Nie wystarczyło do tego aż 5 krwawych bitw. Takeda prawdopodobnie nie chciał dłużej walczyć, tylko postarał się o wyeliminowanie przeciwnika, za pomocą swoich zabójców ninja. Jeden z nich przedostał się do wygódki Kenshina i czekał w dole kloacznym kilka dni na swoją ofiarę. Po tych paru dniach - cuchnących i wysoce niebezpiecznych dla zabójcy, w końcu Kenshin musiał wypełnić naturalną potrzebę. Wtedy ninja szybkim pchnięciem w gorę zakończył żywot Uesugi...

I tak możnaby ciągnąć w nieskończoność, ale to już na dzisiaj koniec czytania. Za to dla twojego dzieciaka przygotowaliśmy coś ekstra - super średniowieczną kolorwankę. Wydrukuj poniższy obrazek, pośmiej sie z niego, daj dzieciakowi do pokolorowania, niech też coś ma od życia.

//tekst pochodzi ze strony o grze Total War. Komentarz własny

Oglądany: 33648x | Komentarzy: 6 | Okejek: 11 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.10

30.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało