Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ludzie o supermocach istnieją naprawdę

134 137  
826   24  
Tona żelu na włosach, niebieski strój z lycry, na którym dość dziwacznie prezentują się czerwone majtki, do tego łopocząca na wietrze peleryna i laserowe wiązki strzelające z oczu. Wystarczy jednak, aby na obliczu superherosa pojawiły się okulary, a w mig stanie się on zwykłym, najszarszym z szarych obywateli dużego miasta... Fikcja? Nie do końca. Niektórzy ludzie rodzą się z supermocami, które może i nie pozwalają im fruwać czy łatać dziurę budżetową, ale i tak robią piorunujące wrażenie.

Sawanci

Za niektóre „moce” trzeba zapłacić. W przypadku osób z zespołem sawanta jest to najczęściej autyzm, uszkodzenie mózgu, rzadziej – niedorozwój umysłowy. Są to najczęściej ludzie o bardzo niskim poziomie IQ, którzy mimo to posiadają genialne zdolności wskazujące najczęściej na zmiany w prawej półkuli mózgu.
Najbardziej znaną osobą z zaledwie stu udokumentowanych przypadków ludzi z zespołem sawanta, jest Kim Peek – pierwowzór filmowego „Rain Mana”. Człowiek ten potrafił zapamiętać każdą wiadomość, którą usłyszał lub przeczytał. Właściwie to od chwili ukończenia 16 miesięcy, pamiętał każdy moment swego życia. Dwie strony otwartej książki czytał jednocześnie – jedną lewym, a drugą prawym okiem – w ten sposób lekturę opasłego tomiszcza kończył w godzinę.
Zapytany, potrafił wyciągnąć z zakamarków swego umysłu najdrobniejsze detale 12 000 książek. Wykonywał w pamięci skompilowane obliczenia matematyczne i rozpoznawał też większość muzycznych kompozycji. Nie tylko podawał tytuł, ale i wykonawcę oraz szczegóły z jego życia.

Supersmakosze

Fungiform papillae to występujące na języku brodawki grzybowate zawierające kubki smakowe. Zwykło się uważać, że ludzie, którzy mają ich więcej potrafią cieszyć się wyraźniejszym, głębszym smakiem jedzonych przez siebie potraw. Ta genetyczna zmiana dotyczy aż 25% ludzkiej populacji. 
Niestety, i za tę przyjemność z delektowania się zawartością lodówki podczas nasilonej „gastrofazy” trzeba zapłacić. Supersmakosze najczęściej nie lubią potraw gorzkich, szczególnie kawy, brukselki, czy grejpfrutowego soku.


Psychokineza

Ta parapsychologiczna zdolność poruszania obiektów za pomocą siły woli od zawsze fascynowała zarówno naukowców, jak i autorów powieści sci-fi. Mimo że wielu badaczy dość sceptycznie podchodzi do takich spraw, kilka przypadków psychokinezy zostało udokumentowanych.
Obecnie jedną z najbardziej znanych osób o takich zdolnościach jest mieszkający w Niemczech Polak – Mirosław Magola, zwany „Magnetycznym Człowiekiem”.

Wielokrotnie wystawiany na próbę przez sceptyków udowadniał, że grawitacja pęka pod wpływem siły jego sugestii – przedmioty lewitują lub przylepiają się do ciała pana Mirosława, który twierdzi, że ten talent wynika z siły jego koncentracji. też siły kleju, którym te obiekty namaszcza;))
Jedno z badań udowodniło, że mężczyzna ten wcale nie jest psychokinetykiem - umie nie tyle co kontrolować przedmioty co w przedziwny sposób zwiększać przewodność elektryczną swojej skóry.

Słuch absolutny

Człowiek obdarzony taką „mocą” potrafi odtworzyć zapis nutowy każdego dźwięku jaki usłyszy, a bardzo często też rozpoznać kilka dźwięków jednocześnie. Często uważa się, że zdolność ta dziedziczona jest genetycznie, a liczba osób, która może pochwalić się absolutnym słuchem wynosi zaledwie 3% ziemskiej populacji. Ciekawostką jest to, że w USA i Europie zaledwie 8% muzyków obdarzonych jest tym talentem, podczas gdy już w Japonii ich ilość wynosi 70% !
Słuch absolutny często spotkać można u osób urodzonych z poważną wadą wzroku. Najlepszym przykładem jest tu Derek Paravicini – pochodzący z Wielkiej Brytanii niewidomy autystyczny pianista.

https://www.youtube.com/watch?v=9XTXl3Nhfm0

Jakby kto nie dowierzał - tak, ten program nazywa się „Autystyczni Geniusze”...

Chimeryzm

Jakiś czas temu głośno było o pewnej młodej matce - Lydii Fairchild, która po tym jak opuścił ją partner, zmuszona była złożyć podanie o zasiłek. Zażądano wykonania standardowych genetycznych testów. Okazało się, że rzeczywiście – mężczyzna jest ojcem dziecka, natomiast wszystko wskazywało na to, że pani Lidia wcale nie jest matką... 
Mitologiczna chimera

Rozwiązanie zagadki było dość zaskakujące – kobieta była chimerą – osobą niejako złożoną z dwóch różnych organizmów. Okazało się, że Lidia miała mieć siostrę bliźniaczkę, ale w początkowej fazie ciąży zarodki połączyły się. W efekcie u chimer dostrzec można dwa całkiem różne zestawy genów i większą tolerancję na... przeszczepy. 

Tummo

Tybetańscy mnisi opanowali sztukę kontrolowania temperatury ciała poprzez głęboką medytację. Dzięki temu niestraszne im największe mrozy. Ta praktyka, zwana często Jogą Wewnętrznego Żaru, została przeanalizowana przez naukowców z Harvardu. W latach 80. doktor Herbert Benson był nie tylko naocznym świadkiem błyskawicznego suszenia mokrych tkanin na plecach medytujących w temperaturze 5 stopni Celsjusza mnichów, ale i pozwolono mu zbadać osoby o tych zdolnościach. 
Okazało się, że podczas takiej sesji znacząco wzrasta ich temperatura ciała (nawet do 8 stopni C)

Najbardziej znanym w naszym kręgu kulturowym „cieplnym joginem” jest Holender – Wim Hof nazywany przez fanów „Icemanem”, posiadacz osiemnastu tytułów światowego rekordzisty w najdłuższym wytrzymaniu kąpieli w kostkach lodu.

 
W 2009 roku Hoff odziany jedynie w szorty zdobył Kilimandżaro. W tymże samym ubraniu ukończył polarny maraton (przeszło 42 kilometry w temperaturze -20 stopni C)


Źródła: 12345678