Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pierwowzory fikcyjnych postaci z filmów hollywoodzkich

284 989  
756   20  
Patrząc na nie w filmach lub grach widzimy tylko wytwory czyjejś wyobraźni. Czasem bardzo przekonujące, czasem charyzmatyczne, ale jednak nieistniejące naprawdę. Czy aby na pewno?

#1. Shrek

 


Kto by pomyślał, że stary, poczciwy Shrek może być inspirowany prawdziwą osobą. A jednak. Za pierwowzór tej postaci posłużył Maurice Tillet, który cierpiał na rzadką chorobę, zwaną akromegalią. Więcej o nim pisaliśmy tutaj.


#2. Beavis i ButtheadMike Judge, twórca kreskówki, oparł wygląd swoich bohaterów na dwóch profesorach Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, do którego uczęszczał. Miejmy nadzieję, że jedynie wygląd.

#3. JokerCharakterystyczny wygląd tego pana, któremu uśmiech z twarzy nie schodzi, zaczerpnięto z filmu Człowiek, który się śmieje (ang. The Man Who Laughs) z 1928 roku.

#4. QuasimodoQuasimodo, znany też jako tytułowy Dzwonnik z Notre-Dame, również miał swojego prawdziwego odpowiednika. Był nim jeden z rzeźbiarzy pracujących w katedrze mniej więcej w tym samym czasie, kiedy powstawała powieść.

#5. Kubuś PuchatekTutaj chyba zaskoczenia nie będzie odnośnie tego, że pierwowzorem Kubusia Puchatka był prawdziwy niedźwiedź. Misiek, a właściwie pani misiowa, mieszkała w londyńskim zoo, a wołano na nią Winnipeg.

#6. Doktor EggmanFani Sonica z pewnością kojarzą postać największego złoczyńcy tej serii gier komputerowych. W tym przypadku pierwowzorem postaci był sam prezydent USA,Theodore Roosevelt. No dobra, jajko też było.

#7. The DudeCzy ktoś taki jak Jeffrey „The Dude” Lebowski może istnieć naprawdę? Oczywiście, że nie. Koleś jest jedyny w swoim rodzaju. Istnieje jednak ktoś, na kim bracia Cohen się wzorowali. Był to Jeff Dowd, producent filmowy i aktywista polityczny.

#8. Patrick BatemanA tutaj mała niespodzianka. Christian Bale przyznał, że kreując postać Batemana w filmie American Psycho, wzorował się na... Tomie Cruise'ie. Bret Easton Ellis, autor książki, również stwierdził, że Cruise był jednym z pierwowzorów. Coś w tym jest.

#9. Wujek SamStraszący swoim paluchem chłopców wychodzących spod opieki mamy Wuj Sam również nie jest postacią całkowicie zmyśloną. Jego pierwowzorem był Samuel Wilson, masarz, dostarczający swoje wyroby żołnierzom podczas wojny brytyjsko-amerykańskiej.

#10. Norman Bates, Leatherface i Buffalo BillMieszanka iście wybuchowa, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy byli seryjnymi mordercami. Bardziej przerażający jest jednak fakt, że wszyscy byli inspirowani prawdziwą osobą, którą był Ed Gein. Ten pan znany jest z tego, że niechętnie pozbywał się części poćwiartowanych przez siebie ofiar.

Policjanci przeszukujący jego dom znaleźli m.in. „cztery nosy, dziewięć masek i abażur z ludzkiej skóry oraz pasek zrobiony z kobiecych sutków”. 
5

Oglądany: 284989x | Komentarzy: 20 | Okejek: 756 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.11

28.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało