Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ucieczka z Big Brothera!

15 226  
3   1  
Artykuł prosto z Rzepy, o tym jak w Danii uciekli wszyscy uczestnicy programu. Ciekawe kiedy u nas wezmą nogi za pas?
---
W nocy z piątku na sobotę wszyscy uczestnicy programu Big Brother - trzy kobiety i czterej mężczyźni - uciekli ze strzeżonego domu, w którym przebywali od 27 stycznia. Program miał trwać do 10 maja, a na zwycięzcę czekała nagroda w wysokości miliona koron.

Duńskie środowisko prawnicze ostro potępiło program telewizyjny Big Brother. Stowarzyszenie adwokatów "Ret & Raad" (Prawo i Porada) uważa, że nadawanie takiego programu jest sprzeczne z zasadami etycznymi, jakie winny obowiązywać w szanującym się społeczeństwie.

Oświadczenie to ogłoszono po skandalu, związanym z duńską wersją programu Big Brother. W piątek cała siódemka uczestników dowiedziała się, że nie wykonała zleconych mieszkańcom domu zadań. Za karę przez cały przyszły tydzień mieli być pozbawieni papierosów i alkoholu. Ta decyzja, zakomunikowana przez Wielkiego Brata, sprawiła, że uczestnicy programu postanowili opuścić swe dobrowolne więzienie.

Widzowie przez moment mogli oglądać mieszkańców domu w chwili załamania, ale kiedy zaczęli oni miotać wyzwiska pod adresem programu, wyłączono fonię, a później przerwano transmisję na kilkanaście godzin. Czworo spośród uczestników programu dało się nakłonić do powrotu, pozostała trójka odmówiła. Atmosfera skandalu, jaki rozpętał się w związku z ucieczką uczestników, zagrażała kontynuacji programu Big Brother, ale w końcu kierownictwo komercyjnej stacji telewizyjnej TV-Danmark postanowiło nie zaprzestać jego nadawania.

Zdaniem adwokatów uczestnicy programu Big Brother nie korzystają z ochrony prawnej, którą zapewnia się nawet czworonogom. Gdyby zostały one poddane podobnym doświadczeniom, odpowiedzialni za program stanęliby niechybnie przed sądem pod zarzutem maltretowania zwierząt.

Atmosfery skandalu wokół programu Big Brother dopełnia zablokowanie dostępu do stron z transmisją programu w serwerze parlamentu. Tak drastycznego ograniczenia swobody informacji w instytucji, której przeznaczeniem jest obrona swobód demokratycznych, nie dało się uniknąć. Stwierdzono bowiem, że zarówno personel administracyjny, jak i deputowani do parlamentu zamiast pracować, spędzali długie godziny na oglądaniu transmisji Wielkiego Brata.


Oglądany: 15226x | Komentarzy: 1 | Okejek: 3 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało