Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Satyryczne Podsumowanie Tygodnia XLII

30 422  
197   6  
Dziś o złych obliczeniach, złym roku, złej szkole cudów, złym elbląskim pijaku, złym znaku i złym strzale niedoszłego następcy Davida Beckhama.

Poniedziałek


Harold Camping, który od kilku miesięcy straszył ludzi i przekonywał, że świat skończy się 21 maja, wreszcie przemówił ludzkim głosem. Naukowiec przeprosił za niedokładne obliczenia i obiecał, że świat tym razem na pewno się skończy, wskazując datę 21 października tego roku. Obiecanki cacanki.

Wtorek

Za to niejaki Barack Obama zaliczał wpadkę za wpadką podczas swojej wizyty w Europie. 
 Na szczęście dzięki wizycie na Wyspach cały świat dowiedział się, że ma on we krwi irlandzkie korzenie (co zresztą widać gołym okiem), więc jako Europejczykowi łatwiej było wybaczać mu potknięcia, zwłaszcza te na dworze Elżbiety II. Nikt jednak nie rozumie dlaczego prezydent USA wpisał do pamiątkowej księgi jako datę swoich odwiedzin... 24 maja 2008 r. Chociaż z drugiej strony chaos w wizytach w czasie Baracka mógłby tłumaczyć to, dlaczego wielu ludzi uważa go za kosmitę i czemu dostał nagrodę Nobla już na samym początku swojej kadencji, a nie na koniec.

Środa

Nie miał lekkiego zadania sąd w Chicago, kiedy dostał nietypowy wniosek od jednego z adwokatów. Otóż Thomas Gooch zawarł w nim stwierdzenie, że druga strona procesu umyślnie przyjęła w swoje szeregi kobietę bez wykształcenia prawniczego, która miała siedzieć obok niego i... rozpraszać go obfitym biustem, kiedy ten bronił swojego klienta. Ostatecznie sędzia odrzucił wniosek, choć w Ameryce nie obyło się bez skandalu i oskarżenia prawnika o seksizm.

Czwartek

35-latek z Elbląga nie miał zamiaru płacić za półlitrową butelkę wódki. Wszedł do sklepu bez pieniędzy, wziął alkohol z półki i zaczął pić, przechadzając się po markecie. Kiedy skończył, odstawił pustą butelkę i udał się do wyjścia. Pech chciał, że złapała go ochrona. Był to już jego trzeci taki wybryk w tym samym sklepie, ale pierwszy raz udało mu się tam wypić całe pół litra przed złapaniem.

Piątek

Kiedy niemal wszyscy polscy kierowcy cieszą się, że straże gminne i miejskie nie mogą się uporać ze znakami, które są już wymagane, aby korzystać z fotoradarów, nie miała z tym problemu straż w Manowie w woj. zachodniopomorskim. Dzielni stróże porządku wożą ze sobą fotoradar i... znak. Cały zestaw stawiają na kilka godzin w wyznaczonym miejscu, dzięki czemu mogą łapać piratów drogowych zgodnie z prawem. Po wykonanej akcji pakują fotoradar i znak do radiowozu i odjeżdżają.

Sobota

W pewnej australijskiej miejscowości otwarto szkołę, której adepci będą uczyć się... cudów. A wszystko zgodnie z nieco inną interpretacją Biblii. Wierni pastora Billa Johnsona wierzą, że dzięki kursom będą mogli nawet leczyć raka i doprowadzać do zmartwychwstań. W ich deklaracjach nie ma jednak nic o uzdrowieniu sytuacji gospodarczej Polski. Prawdopodobnie jest to poza ich zasięgiem.

Niedziela

Brytyjskie media nie mogą się nadziwić, dlaczego tamtejsza policja użyła helikoptera aby złapać... 15-latka, który wybił piłką szybę. Tom Clarke nie trafił w bramkę i zaczął uciekać na widok przechadzającego się niedaleko funkcjonariusza. Ten jednak skontaktował się z patrolującą teren ekipą ze śmigłowca. Nastolatka namierzono i schwytano. Metoda może i droga i niekonwencjonalna, ale Tom z pewnością będzie się już bardziej przykładał do celności swoich strzałów.

Oglądany: 30422x | Komentarzy: 6 | Okejek: 197 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało