Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wielki Mur Wagin

133 187  
478   53  
Nie jest tak stary ani tak długi jak Wielki Mur Chiński, ale "Wielki Mur Wagin" artysty Jamiego McCartneya jest zdecydowanie bardziej szokujący. Angielski rzeźbiarz spędził ostatnie pięć lat swojej pracy na wykonaniu odlewów gipsowych 400 warg sromowych kobiet między 18. a 76. rokiem życia.
 

 

Kliknij i zobacz więcej!
Modelki McCartneya to matki i córki, identyczne bliźniaczki, mężczyźni po zmianie płci, kobiety przed i po urodzeniu dziecka. Artysta chciał ukazać tyle różnych "przypadków", ile tylko było możliwe.

Kliknij i zobacz więcej!

Po co? Dlaczego stworzył tak dziwnie intrygujące dzieło? Najlepiej odpowiedzieć na to pytanie słowami McCartneya:

"Wargi sromowe są tak różne, jak różne są twarze i wielu ludzi, a zwłaszcza kobiety, nie wie tego... ukazanie różnorodności kształtów jest nieskończenie fascynujące, inspirujące i pocieszające. Dla wielu pań ich genitalia są bardziej źródłem wstydu niż dumy i to właśnie powinno zostać zmienione poprzez pokazanie, że każdy jest inny i każdy jest normalny".

Kliknij i zobacz więcej!
 
Latem 2008 roku, po ukończeniu pierwszego panelu składającego się z 40 odlewów, artysta zrozumiał, że by jego dzieło miało właściwy oddźwięk, musi być o wiele większe. Wielki Mur Wagin został ostatecznie ukończony, ma 9 metrów długości i składa się z 10 paneli. Na każdym z nich widnieje 40 odlewów warg sromowych różnych kobiet. Jeśli chcecie obejrzeć to na własne oczy, Jamie McCartney zaprasza do Brighton, gdzie obecnie znajduje się jego wystawa.

Kliknij i zobacz więcej!


 

Oglądany: 133187x | Komentarzy: 53 | Okejek: 478 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało