Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Można? Można! - Nigdy się nie poddawaj

93 367  
784   38  
„Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj” – rzekł kiedyś pewien mądry facet. Ten sam pan powiedział też „Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu”, ale ten akurat cytat absolutnie nie pasuje do artykułu poniżej.
Oto kilka przykładów tego, że nie składając broni do ostatniej chwili, człowiek może przeznaczenie oszukać.

#1. Fizyk

Do czwartego roku życia nie potrafił mówić, a czytać zaczął dopiero jako siedmiolatek. Miał też spore problemy z nauką, a w szkole uchodził za dziecko wyjątkowo leniwe i flegmatyczne. Nic dziwnego, że po tym jak jego rodzice usłyszeli opinię jednego z nauczycieli mówiącą, że ich syn jest: „mentalnie ociężały, niesocjalny, ciągle błądzący w swoich idiotycznych marzeniach”, zgodnie stwierdzili, że oto ich pociecha najprawdopodobniej wyrośnie na człeka wyjątkowo nierozgarniętego. Czarę rodzicielskiej goryczy przelał fakt, że młodzieniec miał spore kłopoty z zaliczeniem przedmiotów humanistycznych.
 

Albert Einstein

#2. Rysownik

Kiedy jako kilkunastolatek zapragnął tworzyć karykatury dla jednej z gazet, nikt nawet nie chciał z nim o tym rozmawiać. Później szybko stracił pracę w dzienniku Kansas City Star. Powód? Brak wyobraźni i słabe pomysły. Zanim sygnowane jego nazwiskiem filmy trafiły do kin, twórca największego kreskówkowego imperium kilka razy otarł się o bankructwo.

Walt Disney


#3. Piosenkarka


Po tym jak została wyrzucona z college'u, znalazła pracę w jednej z placówek sieci Dunkin' Donuts. Nie minęło kilka godzin jak znów została osobą bezrobotną. Cóż –rozmaślenie galaretkowatego nadzienia po wszystkich obecnych w lokalu klientach nie było najlepszym pomysłem. Do swojego debiutu w 1979 roku dziewczyna wielokrotnie lawirowała pomiędzy robotą w fast-foodach i kiepskich knajpach.

Madonna

#4. Aktor

Był wyjątkowo słabym pracownikiem firmy Standard Oil. W gruncie rzeczy miał jednak też sporo szczęścia – po tym jak jego szef zastał go śpiącego na swojej zmianie, zamiast zwolnić obiboka, dał mu kolejną szansę i przeniósł go na inne stanowisko... gdzie feralny młodzieniec kontynuował swoją fuszerkę, rozbijając m.in. niezliczoną ilość butelek. W końcu miarka się przebrała – fajtłapowaty pracownik został zwolniony. Nie mając już nic innego do roboty, biedaczysko postanowił spełnić swoje marzenie o zostaniu słynnym aktorem...

Robert Redford

#5. Król

Po jednym ze swoich pierwszych koncertów usłyszał od właściciela sali, że jego śpiew pozostawia wiele do życzenia i lepiej by było, aby czym prędzej spakował swe walizki i wrócił do Memphis, gdzie lepiej się sprawdzał jako kierowca ciężarówki. Mimo tej uwagi młody artysta z występów nie zrezygnował i już wkrótce potrafił on samą swoją obecnością na scenie doprowadzić do orgazmicznej euforii tłum wiernych fanek, a jego kompozycje otworzyły kolejny etap historii muzyki popularnej.

Elvis Presley

#6. Pisarka

Przez długi czas pracowała jako sekretarka w londyńskim biurze Amnesty International. W tajemnicy przed wszystkimi pisała na swoim komputerze opowiadania o magicznym świecie czarodziejów i fantastycznych stworzeniach. Dopiero kiedy ostatecznie straciła pracę, zdecydowała się pokazać światu swój talent. Dziś jest multimilionerką, a jeśli Twoje dziecko czyta jej książki to wiedz, że „coś się dzieje”.

J.K.Rowling

#7. Mąż

Coś tu się za słodko zrobiło! Czas zatem tę zaschniętą warstwę lukru nieco skruszyć;) Kiedy to małżeństwo jest celem, nic nie jest w stanie stanąć na drodze zakochanym. Problemem nie jest nawet śmierć przyszłej małżonki...
Chiny, rok 1922. Narzeczona para z niecierpliwością wyczekiwała dnia swojego ślubu. Niestety, dziewczyna zmarła z powodu bardzo wysokiej gorączki. Jej druga połowa nie poddała się okrutnemu losowi i poślubiła stygnące od sześciu dni zwłoki. 
No, dobra w rzeczywistości nie było wcale tak romantycznie – dziewczyna pochodziła z bardzo bogatego domu. Kiedy wyzionęła ducha, chłopak czując w powietrzu złe wibracje, czym prędzej dał dyla i wstąpił do armii. Niestety, jego niezbyt zamożna rodzina nie poddała się i natychmiast, wyjątkowo niechętnego do ożenku z trupem, uciekiniera złapała i postawiła na ślubnym kobiercu....True story!:)

#8. Biegaczka

Na koniec - przykryjemy nieświeżego trupa, z punktu powyżej, warstwą bitej śmietany...
Wyścig na 600 metrów, lata treningów i wymagająca publiczność z rodzinnego miasta – młoda sportsmenka nie mogła ponieść porażki. I wszystko szło doskonale, gdyby nie... kompromitujący upadek, który dla większości oznaczałby powód do rozpaczliwego wgryzienia się w żwir, wypełnienia bieżni histerycznym płaczem i okraszonej nerwowymi tikami traumy do końca życia. Co jednak zrobiła Heather Dorniden? Zobaczcie sami.

https://www.youtube.com/watch?v=cM5A1K6TxxM&feature=player_embedded

Źródłości: 12345


Autor cytatu ze wstępu to oczywiście Winston Churchill... który musiał powtarzać szóstą klasę. Wielokrotnie startował w wyborach – zawsze przegrywał. Premierem został w wieku 62 lat.

Oglądany: 93367x | Komentarzy: 38 | Okejek: 784 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało