Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Chodźmy na P.I.W.O.!

79 156  
439   11  
Wiosna... Nic tylko iść na piwo... No właśnie! Na P.I.W.O., które zbliża się wielkimi krokami. Projektu chyba nikomu reklamować nie trzeba, bo kto nie słyszał o Potężnym Indeksowanym Wyświetlaczu Oknowym?

Tym, którzy mimo wszystko wyjaśnienia potrzebują...

proponujemy obejrzenie poniższego filmu:I to właśnie jest P.I.W.O.: niestandardowy wyświetlacz, w który zostanie zmieniony, już po raz piąty, akademik T-16 na Wittigowie.
 

Odpowiedzialni za całą zabawę...

to członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS, działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Dlaczego to robią? Ponieważ chcą i potrafią! Co z tego mają? Przede wszystkim satysfakcję. Ponadto projekt daje im możliwość zdobycia doświadczenia w dziedzinie techniki, logistyki i reklamy. Największym jednak powodem jest świetna zabawa razem z całą publicznością.
 

Animacja z Michaelem Jacksonem cieszyła się ogromną popularnością, również zagranicą.
 

Historia projektu

Pierwszy pokaz odbył się w 2007 roku. Pomysł na jego zorganizowanie narodził się w głowie jednego z członków koła, który wracając wieczorem do domu, zaczął przyglądać się światłom w oknach układającym się w różne wzory. I wtedy właśnie narodziła się genialna myśl: a gdyby tak nimi sterować?
 
Ponieważ wydarzenie zostało odebrane pozytywnie, rok później nastąpiła reedycja projektu, wzbogacona o nowe pomysły. I ta nowa tradycja, kontynuowana jest do dzisiaj.
 
 
 Pomysłowość twórców nie zna granic. To właśnie dzięki nim, projekt jest tak popularny.

To już piąta edycja

Jak co roku ekipa z projektu P.I.W.O. stara się wprowadzić coś nowego. Tym razem zostanie wykorzystana przyjazna środowisku technologia LED, zapewniająca poprawę jakości świecenia przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru prądu. Ponadto użyty zostanie całkowicie bezprzewodowy system sterowania, co skutkuje mobilnością aparatury.
 
Jedną z atrakcji, będzie również mapping (nakładanie tekstury na budynek) za pomocą którego zamierzają sprawić, aby pokaz zaprezentował nowe oblicze świetlanego show.
 
 Testy mappingu na akademiku.

Co, gdzie, kiedy?

10 maja 2011. Gwiazdą wieczoru jak zwykle zostanie akademik T-16.
 
 
Projekt P.I.W.O. każdego roku gromadzi tysiące widzów.

Konkurs!

Każdy z Was może zaproponować w tym roku swoją własną animację!

Zapraszamy więc do nadsyłania swoich propozycji! Edytor jest dostępny na różne platformy oraz umożliwia wybór kilku wersji językowych. Warto się postarać, bo w tym roku oprócz koszulek piwnych możecie wygrać między innymi gadżety joemonsterowe oraz konta superbojownika!
 
Prace należy nadsyłać do 1 maja (niedziela do godziny 23.59). Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja (dzień przed pokazem) na stronie projektu. Regulamin konkursu oraz edytor dostępne są na stronie projektu.

Oglądany: 79156x | Komentarzy: 11 | Okejek: 439 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało