Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmniejsza poczta świata

75 336  
537   10  
Czy da się wysłać list wielkości znaczka pocztowego tak, żeby się po drodze nie zgubił? Tradycyjną pocztą zapewne nie, ale mieszkańcy San Francisco nie muszą się tym już przejmować. Powstała tam bowiem najmniejsza poczta świata.

 
San Francisco można od niedawna skorzystać z usług World’s Smallest Postal Service, czyli najmniejszej poczty świata. To nie żart, ta poczta naprawdę tak się nazywa. Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest artystka Lea Redmond, która pełni zarówno funkcję jedynego pracownika, jak i jedynego listonosza.Poczta ta nie posiada oczywiście swojego budynku. Istnieją dwa sposoby na wysłanie listu. Można pofatygować się do artystki osobiście (na swojej stronie internetowej podaje, w którym miejscu aktualnie przebywa - przeważnie są to niewielkie sklepy lub kawiarenki) lub zgłosić się do niej przez internet.
Jedyny wymóg, jaki stawia przed nami forma listu, to oczywiście objętość - musimy się zmieścić w 120 słowach. Artystka przepisuje naszą wiadomość na miniaturową karteczkę (2,5 x 4 cm) i wkłada ją do równie małej koperty ze znaczkiem. Dla lepszego efektu list zakleja stylową pieczęcią z wosku.
Taka malutka przesyłka może być dostarczona osobiście lub - odpowiednio zapakowana - przy pomocy tradycyjnej poczty. Oprócz listów można też wysyłać równie miniaturowe paczki. Artystka oferuje też swoje usługi w języku greckim i rosyjskim.

Jak podaje cennik na stronie internetowej, koszt wysłania listu to 9, a paczki 10 dolarów.


Jedyny minus jest taki, że w tych kopertach nie mieszczą się łapówki ;-)

Oglądany: 75336x | Komentarzy: 10 | Okejek: 537 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.02

17.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało