Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

24 fakty o niezwykłej hipnozie. Zwyczajnej, nie tej z TVN

133 919  
719   38  
Przed Wami kilka informacji na temat hipnozy, które znaliście lub nie...

Kliknij i zobacz więcej!

1. Wbrew powszechnie panującym mitom, hipnotyzer nie posiada nadprzyrodzonych mocy, a jedynie wiedzę i umiejętności. Hipnotyzer jest tylko "przewodnikiem" wprowadzającym w stan transu, pomagającym człowiekowi zrzucić z siebie psychologiczne blokady i maksymalnie się zrelaksować.

2. Jeśli człowiek łatwo poddaje się sugestiom, można przekonać go, że jest genialnym artystą czy muzykiem. Gdy pewnemu człowiekowi wmówiono, że jest genialnym amerykańskim szachistą i zaproponowano rozegranie partii szachów, jego pierwszą reakcją było zażądanie honorarium w wysokości 1 mln dolarów.
3. Wiele zachodnich gwiazd zdążyło już na sobie wypróbować skuteczność hipnozy. Wiele lat temu aktorka Drew Barrymore walczyła z uzależnieniem od narkotyków przy pomocy hipnozy, a solistka "Black Eyed Peas" Fergie zwróciła się do specjalistów tej dziedziny, by uwolnić się od alkoholizmu.

4. Popularne doświadczenie z dziedziny hipnozy: zgromadzono sporą publiczność, hipnotyzer zwilża kawałek waty jakimś płynem. Przy tym informuje: "Za chwilę zacznie się rozchodzić silny nieprzyjemny zapach. Kto go poczuje - proszę podnieść rękę". Mija kilka minut, w pierwszych rzędach zaczynają się podnosić ręce. Potem coraz więcej i więcej... W końcu cała sala siedzi z podniesionymi rękoma, niektórzy wolną ręką zatykają nos. Komuś z pierwszego rzędu zrobiło się słabo... W rzeczywistości wacik nie wydziela żadnego zapachu.

5. Gdy człowiek znajduje się w stanie hipnozy, może stracić wszelkie alergiczne reakcje. Okazuje się, że alergia w dużej mierze zależy od świadomości.

6. W Austrii odbywają się kursy hipnozy dla pracowników banków i sklepów jubilerskich. Pracownicy dowiadują się, jak można szybko zahipnotyzować rabusia w razie napadu.

7. Za pomocą hipnozy leczy się alkoholizm, pomaga w rzuceniu palenia, walczy z nadwagą, bulimią czy anoreksją, leczy nerwice, fobie i jąkanie się. Nie zawsze jednak skutecznie.

8. Jeśli wierzyć statystykom, najczęściej hipnoza jest wykorzystywana jako środek uspokajający, na drugim miejscu w leczeniu depresji, a na trzecim - leczeniu uzależnienia alkoholowego.

9. Hipnoza jest również wykorzystywana jako znieczulenie przy operacjach lub jako środek do walki z bólem.

10. Okazuje się, są osoby podatne na autohipnozę. W ciągu dnia człowiek może wielokrotnie wprowadzić się w stan krótkotrwałego transu. Tym sposobem umysł broni się przed przeciążeniem. Osoby podatne na autohipnozę nie powinny wykonywać monotonnej pracy, która może ich wprowadzić w ten stan, np. kierowca czy maszynista.

Kliknij i zobacz więcej!

11. Wielu uważa, że hipnozie poddają się tylko ludzie słabi psychicznie. Tak nie jest, nawet ludzie o silnej woli mogą skoncentrować się na słowach hipnotyzera i wejść w stan hipnozy. Doświadczenie przeprowadzano między innymi z grupą pilotów.

12. Pewnego razu jeden z bardziej znanych angielskich hipnotyzerów został podany do sądu przez człowieka, który dobrowolnie zgłosił się do eksperymentu i na scenie przez około 2 godziny znajdował się w stanie hipnozy. Przez ten czas dyrygował orkiestrą, tańczył jak baletnica, sprawdzał bilety w autobusie, a nawet zachowywał się jakby wygrał milion dolarów na loterii. Po tym doświadczeniu człowiek zmienił się i zaczął przejawiać pewne dziwne zachowania. Czterej lekarze zdiagnozowali u niego "zespół ostrej schizofrenii". Sąd jednak stanął po stronie hipnotyzera.

13. Wielu hipnotyzerów preferuje demonstrowanie swych umiejętności w ogromnych salach, przy udziale większej publiczności, jak gdyby chcieli potwierdzić swe niezwykłe zdolności - proste jest zahipnotyzowanie jednej czy dwóch osób, ale spróbuj z tysiącem!
W rzeczywistości indywidualna hipnoza jest trudniejsza niż doświadczenie przy udziale dużego audytorium. Ludzie w większym stopniu staną się podatni na sugestie, dlatego, że wpływają na nich również otaczający ich ludzie. To tak zwane zjawisko "wzajemnej hipnozy".

14. Gdy człowiek jest poddawany hipnozie, aktywność jego mózgu wzrasta. Nie traci nad sobą kontroli i hipnotyzer nie może zmusić człowieka, by robił coś wbrew jego przekonaniom.

15. Belgijscy naukowcy twierdzą za pomocą hipnozy nauczyli się leczyć łysienie! Sesje hipnozy prowadzą do polepszenia przepływu krwi pod skórą głowy i podwyższenia temperatury. W ciągu 3 tygodni włosy na głowie zaczynają rosnąć.

16. Zabawne zdarzenie miało miejsce z jednym francuskim chłopcem, znajdującym się w stanie hipnozy. Został poproszony o wyjaśnienie, czym zajmuje się jego ojciec, w trakcie gdy przeprowadzane jest doświadczenie. Astralny sobowtór młodego człowieka zobaczył ojca, gdy ten kierował swe kroki do domu publicznego. Później ta informacja potwierdziła się, a chłopak zarzeka się, że już nigdy nie weźmie udziału w tego typu eksperymentach.


17. Specjaliści uważają, że każdy utalentowany aktor — to potencjalny mistrz hipnozy. Okazuje się, że seans hipnozy może prowadzić każdy człowiek wystarczająco emocjonalny, kreatywny, potrafiący obrazowo wyrażać swoje myśli. Żaden "dar niebios" nie jest potrzebny.

18. Twierdzi się, że korzenie atrybutów hipnotyzera sięgają czasów medycyny starożytnego Egiptu, ale tak naprawdę zostały rozpowszechnione w XIX wieku. Wahadełka, kule, półmrok, rytmika dźwięków zbliżona do biologicznych rytmów człowieka, dobór słów i intonacja głosu - to wszystko stanowi arsenał hipnotyzera. Tak naprawdę hipnotyzer nie potrzebuje żadnych gadżetów - wystarczy jego głos i spojrzenie.

19. Badacze amerykańscy dowodzą, że rzucenie palenia za pomocą hipnozy jest skuteczniejsze u mężczyzn niż u kobiet.

20. Hipnoza faktycznie pomaga w rzuceniu palenia. Jednakże należy ją łączyć z innymi metodami — dietą i ćwiczeniami fizycznymi. A "uzdrowicielom", którzy obiecują uwolnić nas od nałogów po jednym seansie - nie należy wierzyć.

Kliknij i zobacz więcej!

21. Jeszcze w XIX wieku lekarze zauważyli, że sukces w leczeniu niektórych chorób zależy od tego, czy człowiek nastawił się pozytywnie na wyleczenie, czy nie. Również i w leczeniu hipnozą ważne jest pozytywne nastawienie i wiara w skuteczność metody.

22. Hipnozie nie wolno poddawać chorych psychicznie. Może to grozić atakiem psychozy.

23. Seans hipnozy na różnych ludzi wpływa w różny sposób. Na przykład sugestia "przyjemnego ciepła" u niektórych ludzi objawiała się prawdziwymi poparzeniami. A po jednym z seansów "poprawiania nastroju" dwie dziewczyny zaczęły chichotać i nie mogły się uspokoić przez… dwie doby.

24. Pod wpływem hipnozy można cofnąć pamięć pacjenta do okresu przedurodzeniowego, a nawet do jego poprzednich wcieleń. Nie da się udowodnić, że pokazują one prawdę o poprzednim życiu, raczej to tylko efekt bujnej wyobraźni, ale są często niezwykle realistyczne i dają nierzadko niespodziewane efekty terapeutyczne w rodzaju pozbycia się wieloletnich nieokreślonych lęków.
20

Oglądany: 133919x | Komentarzy: 38 | Okejek: 719 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.04

21.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało