Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

8 marzeń, które się spełniły tuż przed śmiercią

263 924  
1620   96  
Marzenia, to piękna rzecz i wolno marzyć każdemu. Najpiękniejsze jednak jest to, że życzenia spełniają się nieraz w odpowiednim czasie...

#1. 10-latka, która chciała zobaczyć film "Up"

Kliknij i zobacz więcej!
Colby Curtin udało się zrealizować swoje ostatnie życzenie. 10-latka bardzo chciała obejrzeć nowy film wytwórni Disney-Pixar pt. "Up". Niestety, dziewczynka chorowała na raka i nie była nawet w stanie iść do kina. Jeden z członków rodziny zwrócił się o pomoc bezpośrednio do wytwórni. Już następnego dnia przedstawiciel Pixar Animation Studios zjawił się w szpitalu z kompletem gadżetów z filmu oraz specjalnie zmontowaną dla chorej płytą DVD (film był wówczas na etapie projekcji w kinach i nie było jeszcze oficjalnej wersji DVD). Wszyscy wspólnie obejrzeli film.
Colby Curtin zmarła 7 godzin później.

#2. Nastolatka, której udało się zatańczyć

15-letnia Brett Marie Christian umierała na białaczkę. Jej ostatnim marzeniem było zatańczyć na szkolnej imprezie "Homecoming Dance" po raz ostatni, niestety, stan jej zdrowia wykluczał udział w jakiejkolwiek zabawie. Z pomocą przyszli przyjaciele ze szkoły, którzy zorganizowali tańce w szpitalu.
Panna Christian miała na sobie śliczną różową sukienkę, pięknie zakręcone włosy, manicure i pedicure. Jej partner, Treyton Carter, podarował jej bukiet kwiatów i naszyjnik. Zatańczyli pierwszy taniec w szpitalnej świetlicy w obecności 50 osób ze szkoły i z klasy, które również miały na sobie wieczorowe kreacje. Brett Marie została wybrana królową balu Sobotniej Nocy. Zmarła 7 września 2010 roku, 3 dni po swoim ostatnim tańcu.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. 100-latka z dyplomem

Marzeniem pani Harriet Richardson Ames było uzyskać stopień naukowy i obronić pracę licencjacką. Udała jej się ta sztuka 3 tygodnie przed setnymi urodzinami. W dzień po otrzymaniu dyplomu, emerytowana nauczycielka zmarła, chyba szczęśliwa, że udało jej się zrealizować marzenie swojego życia.
W 1931 roku Ames ukończyła 2-letni kurs dla nauczycieli w Keene Normal School.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Umierający chłopczyk, który nakarmił głodnych

Brenden Foster to 11-letni chłopiec z Bothell w stanie Waszyngton, którego ostatnim życzeniem przed śmiercią było nakarmić bezdomnych. Cierpiący na białaczkę Foster stwierdził, że chciałby być aniołem, aby móc pomóc potrzebującym ludziom. Historia chłopca oraz jego ostatnie życzenie zainspirowały do działania wielu ludzi i wiele organizacji. W jego imieniu rozdawano ciepłe posiłki, kanapki, gorące napoje na terenie wielu stanów. W akcję włączyły się takie metropolie jak Los Angeles, Seattle, Portland. Pewien weteran walk w Wietnamie podarował Brendenowi swój medal - Purpurowe Serce.
Brenden Foster zmarł 21 listopada 2008 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Kobieta, która chciała wyjść za mąż

Ostatnim życzeniem Maire Taomia, umierającej na raka żołądka 19-latki, było wyjść za maż za swojego partnera życiowego i zarazem ojca ich rocznego synka, Marouna Tunui. Słodko-gorzka ceremonia miała miejsce w kościele św. Krzysztofa w Avonhead, a młodzi powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w obecności 300 gości weselnych.
Rongo, ojciec panny młodej, stwierdził, że jego córka była piękna, radosna i energetyczna podczas całej ceremonii. Stowarzyszenie CanTeen, nowozelandzkie Stowarzyszenie Chorych na Raka oraz hotel Christchurch's Millennium ufundowali parze młodej tort weselny, suknię ślubną. limuzynę, fotografa i pokój w hotelu na czas trwania nocy poślubnej.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. 6-latka, która wysłała list miłosny do swoich rodziców

Gdy u 6-letniej Eleny Desserich wykryto raka mózgu, mała dziewczynka wpadła na niekonwencjonalny sposób okazania miłości swoim rodzicom. Po całym domu 'poutykała" setki liścików, w których wyznawała swoim rodzicom, jak bardzo ich kocha. Po jej śmierci w 2007 roku, Brooke i Keith Desserich, przez kilka tygodni odnajdywali poukrywane między pudełkami na CD, na dnie szuflad, w starych plecakach liściki miłosne od córki.
Rok później rodzice zmarłego dziecka opublikowali te liściki w książce pt. "Notes Left Behind", a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży pomogły założyć charytatywną fundację "The Cure Starts Now", która zajmować ma się diagnozowaniem i walką z rakiem mózgu u najmłodszych.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. 5-latka, która chciała zaśpiewać dla Simona Cowella

Ostatnim marzeniem Bethany Fenton, 5-letniej dziewczynki, która umierała z powodu guza mózgu, było zaśpiewanie dla jej idola Simona Cowella. Jej życzenie zostało spełnione w Londynie, w studiu, gdzie nagrywana jest "Britain's Got Talent" (angielska odmiana "Mam Talent"). Dla jurora programu mała Bethany zaśpiewała "Twinkle, twinkle Little Star". Zmarła 8 czerwca 2008 roku w 3 dni po spełnieniu swojego największego marzenia.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Kobieta, która chciała, by jej mąż-oprawca wyszedł z więzienia przed jej śmiercią

Mieszkaniec stanu Północnej Karoliny odsiadujący wyrok za pobicie żony został wypuszczony z więzienia w 2011 roku, na życzenie kobiety, która tej przemocy doświadczyła. 3 miesiące wcześniej Jeremy Davis został skazany na 12 miesięcy pozbawienia wolności, a wyrok ten odbywać miał w więzieniu stanowym w Monterey. Zwolniono go z tego przykrego obowiązku na prośbę jego żony, Char Davis, u której w Wigilię Bożego Narodzenia wykryto śmiertelnego raka. Po przedstawieniu wyników badań ze szpitala sąd przychylił się do prośby kobiety i już kilka dni później, we łzach, państwo Davis spotkali się na wolności. Jako część zwolnienia warunkowego, Davis będzie musiał uczęszczać na cotygodniowe wykłady o przemocy domowej.
Kliknij i zobacz więcej!


Oglądany: 263924x | Komentarzy: 96 | Okejek: 1620 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.03

18.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało