Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Pimp my wagon

67 856  
429   22  
Wydawać by się mogło, że recykling wielkich wagonów tramwajowych czy pociągowych nastręczać może wielu problemów. Okazuje się jednak, że przy odrobinie fantazji można znaleźć także bardzo kreatywne zastosowanie tychże rzeczy.

Kliknij i zobacz więcej!

#1. Hotel

Zamiana wagonu kolejowego w hotel nie wydaje się może pomysłem zbyt oryginalnym, ale samo wykonanie i polot Franka i Irmy Appel budzić może najwyższe uznanie. Ze zwykłego składu, który wcześniej przemierzał ulice Amsterdamu i okolic, stworzyli oni bardzo interesujące miejsce do spędzenia nocy.

Kliknij i zobacz więcej!

Hotel ten ma zaledwie 5 podwójnych pokoi, utrzymanych w stylu amerykańskim, włoskim, francuskim, angielskim i jeden pokój rodzinny. Dla gości zatrzymujących się na dłużej niż jedną noc czekają atrakcyjne zniżki!!

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Wylęgarnia

Wylęgarnia Oden State Fish w stanie Michigan w USA mieści się częściowo w starym, zaniedbanym wagonie kolejowym. Stary skład typu Wolverine używany był w przeszłości do transportu ryb. W 1921 roku stał się głównym miejscem hodowli brązowego i tęczowego pstrąga.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Kościół

W wielu pędzących na złamanie karku wagonach kolejowych pasażerowie odmawiali pospieszne modlitwy, ale w tym można zostać i na całą mszę. Dlaczego? Ponieważ zmieniono go na kościół.
 
Kliknij i zobacz więcej!

W Rosji widok wagonu zamienionego w kościół okazuje się być dość powszednim. Coś na zasadzie, zatrzymaj gdzieś skład, wgramol się na jego dach, zamontuj krzyż i voila!, masz kościół.
 
Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Księgarnia

Około 30 kilometrów na północ od Paryża w Auvers-sur-Oise, we Francji, znajduje się księgarnia o nazwie "La Caverne aux Livres". Nie tylko zbiór książek robi tam wrażenie, godny wzmianki jest również sam wystrój sklepu.
Wagony ze starych pociągów zostały zmodyfikowane tak, aby teraz służyć jako... półki na książki.
 
Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Restauracja

Ba! Pewnie, każdy z nas chyba słyszał o Warsie. Jednakże wypicie piwka albo zjedzenie chlebka ze smalczykiem w starym wagonie tramwajowym lub kolejowym ma swój niepowtarzalny klimat i smaczek. Oto dla przykładu jak prezentuje się restauracja "Runaway Train" w Brownwood w Teksasie.

Kliknij i zobacz więcej!

"The Hound Inn" w Arlecdon w Wielkiej Brytanii:
 
Kliknij i zobacz więcej!

Restauracja "The Oregon Electric Station" w Eugene, w stanie Oregon:

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Muzeum

Przerobienie starych wagonów na muzeum również wydaje się być rzeczą naturalną. Na zdjęciu muzeum i centrum informacyjne zarazem w Michigan:

Kliknij i zobacz więcej!

A tutaj wystawa starych fotografii w Shibuya na przedmieściach Tokio.

Kliknij i zobacz więcej!
 

#7. Dom Kultury

Nie od dziś wiadomo, że Londyn jest miastem drogim. Drogie są grunty, drogi jest wynajem. Ktoś bystry wpadł na pomysł, kupił za bezcen pewnie kilka starych i nikomu niepotrzebnych wagonów kolejowych, lekko je odnowił i ustawił jeden na drugim. Dziś pod nazwą "Village Underground" służą jako swoisty dom kultury, w którym organizowane są wystawy, koncerty i wystawiane są sztuki teatralne.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Szopa

A czemuż by nie szopa?! Jeżeli masz już małe pomieszczenie gospodarcze, ale brakuje Ci już w nim miejsca na Twoje bezcenne skarby, kup sobie stary wagon kolejowy, koniecznie zamontuj taki sam metalowy, spadzisty daszek, jaki ma Twoja szopka i nagle zyskałeś dodatkowe metry. Tak właśnie postąpił pewien gospodarz z Lower Kelly w Wielkiej Brytanii.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#9. Domek na wodzie

W zatoce Richardson w Sausalito w Kalifornii znajdziemy nietypowy domek na wodzie, zbudowany częściowo na bazie starego wagonu kolejowego nr 41, który kursował na trasach San Francisco. Skład ten wiernie służył mieszkańcom USA w latach 1889-1936, kiedy to odszedł na zasłużoną emeryturę. W 1979 roku pewien ekscentryczny kupiec dał mu drugą młodość, zamieniając go w domek na wodzie. Szczerze mówiąc, na pierwszy rzut oka, nie widać niczego, co by sugerowało, że nazwa tego domku "The Train Wreck" ("Wrak pociągowy") jest choć odrobinę uzasadniona. Ciekawe jak jest w środku?

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Rafa

Moim ulubionym zastosowaniem dla starych, niepotrzebnych wagonów kolejowych jest... tworzenie sztucznych, kolorowych raf. W 2001 roku Metropolitan Transit Authority w Nowym Jorku przekazało ponad 2500 starych składów dla Departamentu Rybactwa w Delaware.

Kliknij i zobacz więcej!

Wagony są powoli zanurzone u wybrzeży stanu. Na przestrzeni tygodni, miesięcy i lat na ich powierzchni osadzać się będą setki przeróżnych gatunków robaków, krabów, małż, krewetek itp. Wzbogaci to również menu miejscowych ryb, co, w teorii, zaowocować ma większą ich liczebnością w wodach stanu Delaware.

Kliknij i zobacz więcej!

 

Oglądany: 67856x | Komentarzy: 22 | Okejek: 429 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.11

10.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało