Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wakacyjny kurs gestów

14 495  
0   7  
Gest Kozakiewicza
Ze zwykłego, trochę wulgarnego "a wała!" urósł do rangi patriotycznego wyrażenia naszego stosunku do ZSRR. Narodził się w lipcu 1980 r. na olimpiadzie w Moskwie. Był wtedy dosadny i prawdziwy. Nie nadużywajmy go z błahych przyczyn.

Gest przywódcy
Nie nadużywać, gdy się nim nie jest. W triumfalnym geście unosimy rękę dopiero wtedy, gdy nas wybiorą na prezydenta. I wtedy machamy nią rozentuzjazmowanym tłumom.

Grożenie palcem
Czyli pierwsze łagodne ostrzeżenie. Rodzaj "żółtej kartki".

Granie na nosie
Satysfakcja, że zrobiliśmy kogoś w konia.

Rozłożone ręce
Pełna bezradność. Nie polecamy nikomu; w modzie jest wyłącznie zdolność radzenia sobie w każdej sytuacji.

Kciuk w górę
Gdy imperator rzymski wzniósł kciuk, oznaczało to, że darował życie przegranemu. Dziś taki kciuk oznacza, że coś się udało.

Niedźwiadek
Przeminął razem ze Związkiem Radzieckim. Najpiękniejszego niedźwiadka robili przywódca NRD - Honecker z sekretarzem generalnym Breżniewem. "Półniedżwiadek" to był jedynie uścisk z lewego ramienia na prawe. Cały niedźwiadek obowiązkowo kończył się pocałunkiem w usta.

Pięść wzniesiona do góry
Kojarzona z proletariatem, którego u nas już nie ma. Symbol słusznego, klasowego gniewu. Dziś jest to gest indywidualny i pozbawiony klasowości.

Zajączek
Pierwszy raz zastosował go bodajże sir Churchill. W latach stanu wojennego ten gest pełnił ważną patriotyczną rolę, za pokazywanie go można było nawet ponieść karę. Symbolizował angielskie słowo "victory" - zwycięstwo. No i stało się... Ale już w czasach III Rzeczypospolitej, gdy zajączka zaczęli sobie pokazywać przedstawiciele pączkujących jak drożdże i wrogich sobie partii, zaczął być śmieszny. Dziś zdecydowanie wystarczy zajączek wielkanocny.

Tu mi kaktus...
Czyli skrajny sceptycyzm. Ale my znamy takich, co chodzą z kaktusem na dłoni.

OK.
Używamy skrótowej wersji angielskiej, ale sam gest jest stary jak świat. Palce ułożone w kółeczko pokazują, że coś jest tip-top, w porządku, bardzo dobre.

Figa z makiem
Czyli nic z tego nie będzie. Gdyby politycy chcieli być uczciwi, często by ją pokazywali. Niestety, polityka składa się z obietnic.

Buźka!
Czyli pocałowanie własnej pięści w wysoce obraźliwym geście odmowy. Dla kierowców, zamiast wyzwisk w stylu: "ty baranie głupi!" lub ostrzejszych. Uwaga: lewa ręka nie puszcza kierownicy, tylko prawa robi buźkę.

Kciuk w dół
Z zamierzchłych czasów Imperium Rzymskiego. Cesarz pokazywał walczącym gladiatorom, że czeka ich śmierci. Dziś jest ot symbol czyjejś przegranej.

W dechę
Zapomniany wyraz zadowolenia.

Kuku na muniu
To chyba jasne po co tłumaczyć?

Amerykańskie fuck
Złe, ale lepsze niż wulgarne wyzwiska. Środkowy palec w górę, z mocnym wymachem ręki. Stosujcie w ostateczności gdy puszczą nerwy.

Źródło: Przekrój nr 17


Oglądany: 14495x | Komentarzy: 7 | Okejek: 0 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało