Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcjonerzy i ich zakręcone kolekcje

126 894  
761   33  
Chciałbyś zaistnieć na łamach lokalnej prasy? Chciałbyś trafić do klubu "Ludzi Pozytywnie Zakręconych" Teleexpressu? Zbieraj, zbieraj i jeszcze raz zbieraj... Nieważne co. Ważne, żeby było to dziwne i żeby tego było dużo.

#1. Kolekcja wytatuowanych ludzkich głów

Kliknij i zobacz więcej!
Generał major Horatio Gordon Robley oraz jego nietypowa kolekcja tatuowanych ludzkich głów. Maorysi tatuowali głowy swoich przodków, co było nie tylko "dziełem sztuki", ale także wizytówką społeczną, ukazującą kto skąd pochodzi i do jakiego rodu należy. Tatuaże stały się nie lada gratką dla Europejczyków, a najbogatszą ich kolekcję posiadał właśnie przedstawiony generał major.


#2. Kolekcja lalek Mr. T

Greg Riviera to chyba największy na świecie fan aktora ukrywającego się pod pseudonimem Mr. T. W domu ma ponad 150 lalek przedstawiających umięśnionego aktora z oryginalną fryzurą, znanego głównie z kultowego serialu "Drużyna A" oraz z filmu Rocky III.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Zbiór perkusji elektronicznych

Moby'ego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Richard Hall, bo to on właśnie ukrywa się pod tym pseudonimem, jest dobrze znany fanom muzyki jako twórca m.in. utworu "Why Does My Heart Feel So Bad". Mało kto jednak wie, że jest on także posiadaczem jednej z największych kolekcji perkusji elektronicznych.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Kolekcja lewarków

Leli Saliba to budowniczy, renowator, który urodził się i mieszka nadal na Malcie. Ma w życiu dwie pasje, jedna - jego zawód, to renowacje starych kościołów oraz stawianie pomników. Druga - to zbieranie mechanicznych podnośników, lewarków.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Kolekcja puszek po piwie

Na zdjęciu poniżej znajduje się niejaki pan Greg Stinsa, który najwidoczniej bardzo lubi piwo. A ściślej rzecz ujmując puszki po owym szlachetnym trunku. Najstarsze okazy pochodzą z lat 30. ubiegłego wieku.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Kolekcja kluczy francuskich

Przed Wami Reinhard Klatt - Niemiec, który pała niespotykanym wręcz uczuciem do kolekcjonowania "Francuzów".
 
Kliknij i zobacz więcej!


#7. Zadziwiająca kolekcja długopisów

Angelika Unverhau z Dinslaken (Niemcy) zebrała ponad 220 tysięcy długopisów kulkowych ze 146 krajów świata. Już w dzieciństwie zaczęła kolekcjonować długopisy, ale na poważnie swoją pasją zajęła się na początku lat 90. Założyła nawet klub zbieraczy długopisów kulkowych, którego członkowie spotykają się dwa razy do roku, by wymienić się poglądami i... długopisami, oczywiście.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Zbiór pachołków drogowych

W kwietniu 2000 roku na liście nietypowych kolekcjonerów pojawiło się nazwisko Davida Morgana. Ten sympatyczny mieszkaniec miejscowości Burford w Wielkiej Brytanii jest dumnym posiadaczem 137 (stan na rok 2000) pachołków drogowych. Pytanie tylko skąd je ma...?
 
Kliknij i zobacz więcej!


#9. Najprawdziwsza wielbicielka Kubusia Puchatka

"Jeżeli tylko istnieje takie coś, co jest żółte i czerwone zarazem, wypatrzę to z odległości nawet 100 mil" - stwierdziła kiedyś Deb Hoffmann, dumna kolekcjonerka i właścicielka przeszło 5000 gadżetów związanych z postacią "Misia o Bardzo Małym Rozumku".

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Strzelby Kindiga

Joe Kindig i jego kolekcja długich strzelb. Już od samego dzieciństwa pasjonowała go broń palna. Jego ojciec nie pochwalał pasji syna. Joe dorobił się majątku na handlu antycznymi meblami, a za każdy wolny grosz kupował strzelby.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#11. Kolekcjonerskie długopisy lokalnych gazet

To akurat jest domena Niemca Ulliego Russeka. Co prawda jego kolekcja jest znacznie skromniejsza niż pani Unverhau, ale 400 długopisów zebranych tylko z regionalnych wydawnictw prasowych czyni pana Russeka dość nietypowym kolekcjonerem.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Kolekcja gitar Slasha

Saul Hudson, znany bardziej jako "Slash", to były członek grupy rockowej Guns N'Roses, wirtuoz gitary, rozpoznawalny głównie dzięki swoim długim lokom i charakterystycznym cylindrom. W swojej kolekcji ma ponad 100 gitar z najwyższych światowych półek.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#13. Filatelistyka

William H. Gross jest jedynym na świecie filatelistą, który w swojej kolekcji ma wszystkie znaczki, jakie zostały wydane na terenie Stanów Zjednoczonych w XIX wieku.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Kolekcjoner maszyn budowlanych z drewna

Chuck Hoggarth przez 46 lat pracował w firmie Ford, gdzie z drewnem niewiele miał wspólnego. Jednakże wykształcił on w sobie pasję do "dłubania w drewnie", a w szczególności do konstruowania takich oto modeli maszyn budowlanych.

Kliknij i zobacz więcej!

 

Oglądany: 126894x | Komentarzy: 33 | Okejek: 761 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało