Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Czy prawdziwych twardzieli już nie ma?

17 840  
4   11  
Dziś, gdy kobiece magazyny promują w mediach obraz mężczyzny opiekuńczego, dobrego, wyrozumiałego i pełnego empatii dla kobiet, pozycja prawdziwego mężczyzny, szorstkiego niczym Sean Connery (James Bond), bezwzględnego niczym Max von Sydow (Neron), zdobywającego kobiety niczym Austin Powers i żyjącego wbrew zasadom społecznym niczym Tyler (Bratt Pitt w Fight Club - Podziemny Krąg), zdaje się być coraz bardziej zagrożona.
Redakcja Joe Monstera postanowiła odnaleźć przykłady ludzi, których bezkompromisowa postawa pozwala wierzyć w to, że wiek XXI nie będzie początkiem ery matriarchatu. Udało się, spotkaliśmy ich, poznaliśmy. Nasi bohaterowi nie są postaciami fikcyjnymi, żyją naprawdę, mają rodziny, ciężko pracują, mieszkają w blokach, domach jednorodzinnych, namiotach, szałasach. Któryś z opisanych poniżej zwyczajnych niezwyczajnych może być także twoim sąsiadem.

Stefan Zaporożec, emerytowany rolnik z Cebrowa pod Ostrołęką, lat 76, podczas wielkiej burzy, która łamała stuletnie kasztanowce ustawił sam ośmioosobowy namiot. Pierwszego śledzia udało się wbić dopiero w okolicach Łomży.
Zygmunt Fundament, juhas amator z Zakopanego, lat 53, pali papierosy na każdej stacji benzynowej. Po serii wybuchów, od zeszłego miesiąca zmuszony do tankowania na Mazurach.
Andrzej Szkodziński-Psujek, tokarz z Wrocławia, lat 62, napada na banki bez maski. Od siedmiu lat w zakładzie zamkniętym.
Radosław Zachciał, żurek z Polubice Wodnych, lat 44, po wymiotowaniu chleje dalej.
Sobiesław Kamiński, biznesmen z Sopotu, lat 48, od lat urządza półroczne kempingi na biegunie północnym. Odmroził dopiero pół ręki.
Jędrzej Kuciapa, uczeń cukiernik ze Stargardu, lat 17, zadawala wszystkie nimfomanki w promieniu 100 km. A wszyscy sąsiędzi myślą, że wychudł od anoreksji
Tomasz Kwasigroch, syn woźnego z Warszawy, lat 22, zwraca się do wszystkich policjantów "Ej, ty, koleś".
Dariusz Wyczesany, palacz pieców CO z Poznania, lat 49, rozkoszuje się na każdy deser co najmniej sześcioma pepperoni z sosem Tabasco
Bogdan Barłóg, sprzedawca ziemniaków z Terespola, lat 61, od tygodnia kantuje ruską mafię. Idzie mu dobrze.
Henryk Waligórski, pilot rajdowy Rajdu Kormorana, w wolnych chwilach wyhamowywuje butami rozpędzone TIRy. Zużywa parę korków na sześć ciężarówek.


--
© Joe Monster 2002

Oglądany: 17840x | Komentarzy: 11 | Okejek: 4 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.10

06.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało