Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kobiety z jajami - 5 przykładów szalonych dam

103 505  
506   32  
Oto kilka przykładów silnych kobiet, które w gruncie rzeczy mają znacznie większe „cojones” niż niejeden z czytających ten artykuł dzielnych wojów. Czapki z głów, baczność! Oto nadchodzi pięć super-bab, które odcisnęły swe piętno na historii, a także i tyłkach „zawstydzonych” ich szaleństwem mężczyzn.

#1. Mary Read

Gdyby kapitan (!) Jack Sparrow dowiedział się o istnieniu tak szalonej baby jaką była Mary Read, pewnie z miejsca załatwiłby jej „fuchę” na Czarnej Perle.
Mary była od dzieciństwa przyzwyczajana do noszenia męskich ubrań. Wkrótce po śmierci jej brata, matka dziewczynki przebrała ją w chłopięce ciuszki, aby w dalszym ciągu otrzymywać alimenty od rodziny biologicznego ojca zmarłego chłopca. Jako "młodzieniec", Mary znalazła wkrótce pracę lokaja, a niedługo potem trafiła na handlowy okręt. 
 Po jakimś czasie wstąpiła do marynarki wojennej i zasłynęła ze swego męstwa piorąc francuskie tyłki podczas wojny o sukcesję hiszpańską. Na statku poznała swego przyszłego męża, dla którego już niebawem przyodziała, zapewne pierwszy raz w życiu, damskie ubranie. Po kilku latach wspólnego życia mąż Mary zmarł, a wdowa postanowiła wrócić do swych dawnych przyzwyczajeń i ponownie, jako mężczyzna, trafiła na pokład statku. Niestety, płynący do Zachodnich Indii okręt zaatakowany został przez piratów, którzy zmusili Mary do zasilenia korsarskiej drużyny. Okazało się, że wśród morskich zakapiorów jest też i inna kobieta przebrana w męskie ciuchy – Anne Bonny. Wkrótce prawdziwa tożsamość nowego członka załogi wyszła na jaw ale, w drodze wyjątku, pozwolono kobiecie pozostać wśród nowych przyjaciół.
Piracka kariera Mary nie trwała długo. Na trop szajki korsarzy trafił niejaki kapitan Barnet, który wykorzystał jedną z zakrapianych rumem, pirackich imprez i w momencie kiedy większość drapichrustów powalonych zostało mocnym alkoholem, ten przeprowadził atak na ich kryjówkę. Opór stawiły mu jedynie dwie waleczne (i zadziwiająco trzeźwe) kobiety. Sama Read, zanim trafiła do niewoli, ustrzeliła jednego z intruzów, a kilku poważnie raniła.
O ile wszyscy piraci trafili na szubienicę, tak dwie szalone kobiety uniknęły śmierci – okazało się, że obie są w ciąży, a zgodnie z prawem zakazuje się wykonywania egzekucji na ciężarnych kobietach. Mary Read zmarła w niewoli w 1721 roku.

#2. Augustina de Aragon

...zwana też „Hiszpańską Joanną d'Arc”. Podczas wojny o niepodległość Hiszpanii, mieszkająca w okolicach Saragossy dziewczyna zwykła przynosić żołnierzom jabłka. I tak akurat się złożyło, że podczas jednej z jej wizyt wojska napoleońskie właśnie miały dać ostro w kość hiszpańskim wojakom. Augustina czym prędzej pozbyła się owoców i z gracją rzuciła się ku najbliższemu działu. Z wprawą godną najdoskonalszego żołdaka odpaliła pocisk wprost na nadciągającą gromadę agresorów.
Widząc to Hiszpanie zdali sobie sprawę, że są posiadaczami mikroskopijnych jąder i czym prędzej wrócili na swe stanowiska, celem zwrócenia sobie utraconego honoru i zmycia tej karygodnej hańby. Udało się – Francuzi dostali łupnia, a pani de Aragon okrzyknięta została bohaterką (a w przyszłości symbolem walczącego feminizmu). 
Francuzi wrócili kilka tygodni później i spuścili Hiszpanom potworne manto.

#3. Annie Oakley

Kto powiedział, że broń palna to zabawka dla prawdziwych mężczyzn? Oto Annie Oakley, która już w wieku ośmiu lat całkiem sprawnie posługiwała się bronią. Jako piętnastolatka zawstydzała sędziwych „kałbojów” na kolejnych konkursach strzeleckich.

Podobno potrafiła w sześciu miejscach przestrzelić rzuconą do góry kartę... dodać należy, że Annie stała oddalona od swego celu o całe 27 metrów. Podczas występów w Europie Oakley wykonała słynny „numer”, polegający na trafieniu trzymanego w zębach cygara. Zęby należały do niemieckiego następcy tronu – Wilhelma.

 

Nie każda „kobieta z jajami” musi być walczącą heroiną czy mistrzynią obsługiwania długiej pukawki. Posiadaniem „jaj” mogą też pochwalić się te oto dwie panie, które wyłoniły się z zepsutego bagienka zwanego rockiem.

#4. Wendy O'Williams

W wieku 16 lat mieszkająca w Nowym Jorku Wendy Williams postanowiła odpuścić sobie dalszą edukację i wybrała się, na stopa, do Kolorado. Zanim wróciła do rodzinnego miasta minęło kilka ładnych lat (w międzyczasie Williams zahaczyła o Florydę i odwiedziła Londyn). Po zakończeniu swej przygody z podróżowaniem, dziewczyna założyła punkowy zespół Plasmatics i dzięki swemu kontrowersyjnemu zachowaniu scenicznemu, zyskała sławę jako jedna z najbardziej szalonych kobiet w historii rocka. 
Wendy lubiła wywoływać skandale – kilkukrotnie została aresztowana za symulowanie scenicznego seksu z takimi przedmiotami jak mikrofon czy wielki młot. Podczas jednej z prób policyjnej interwencji Williams dała ponoć niezły wycisk stróżowi prawa. Mimo wszystko, Wendy starała się zachować resztki przyzwoitości i występując w niekompletnym ubiorze miała w zwyczaju zalepiać sobie sutki za pomocą taśmy izolacyjnej.
Stosowanie takich „pozornych” nakryć ciała nie zawsze uchodziło jej płazem – nie do końca wiadomo czy podczas jednego z występów aresztowano ją za kolejną symulację aktu płciowego z bliżej nieokreślonym przedmiotem, czy za to, że za jej „odzienie” służyć miała jedynie pianka do golenia zasłaniająca strefę intymną artystki... O' Williams pojawiła się też gościnnie w produkcji porno pt.„Candy goes to Hollywood”, w którym to filmie zademonstrowała swój niebywały talent polegający na wystrzeliwaniu piłeczek ping pongowych z...

Do historii też przeszedł jej telewizyjny występ z 1981 roku, gdzie tuż przed emisją programu Wendy odmówiła zasłonięcia swoich piersi. Makijażystka wybrnęła z tej sytuacji malując biust piosenkarki czarną farbą.
Uwielbiająca szokować artystka była też zaciekłą obrończynią praw zwierząt i wegetarianką. 
Wendy usiłowała dwukrotnie popełnić samobójstwo. Za drugim razem zrobiła to skutecznie. Szalona artystka pożegnała się z życiem w 1998 roku.

#5. Donita Sparks

Wokalistka i liderka kapeli L7 składającej się z samych powabnych niewiast. O ile prawdziwy fan rocka niekoniecznie chce oglądać swojego owłosionego idola uskuteczniającego sceniczny striptease, to już styl w jakim artystka ściągnęła spodnie podczas telewizyjnego występu zdecydowanie zasługuje na brawa.
https://www.youtube.com/watch?v=iaESMLxDLoI

Innym razem Donita pokazała swój dość upiorny charakter podczas jednego z brytyjskich festiwali, gdzie zdenerwowana na grupę małolatów rzucających w nią błotem, „poczęstowała” własnym, wyciągniętym na oczach zgromadzonej publiczności, tamponem. Schowaj się ze swym nietoperzem, Ozzy...

Bonus

Niania – to dzięki niej, żywiąca się dotąd krwią, wampiryczna kaczka przeszła na wegetarianizm (podczas ceremonii „przebudzenia” Kaczuli Niania pomyliła krew z keczupem). Niania to wzór silnej, troskliwej i opiekuńczej kobiety, która w każdej chwili przyjdzie z pomocą swemu chlebodawcy. Mimo że nie grzeszy inteligencją, potrafi z wdziękiem rączej łani przebić się przez ścianę i wyłamać drzwi (miażdżąc znajdującego się za nimi kaczora). Ponadto nikt tak czule jak ona nie mówi do swego pana: „Kaczątko moje”, tuląc go jednocześnie w śmiertelnym, roztrzaskującym kości, uścisku.Źródła: 123456

Oglądany: 103505x | Komentarzy: 32 | Okejek: 506 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.03

01.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało