Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Dzień 11 września a kampanie reklamowe

168 743  
732   32  
Ten pamiętny dzień 2001 roku przedstawiano już na tysiące przerażających sposobów. Niektórzy poszli jednak dalej i stworzyli reklamy, przypominające, że na świecie dzieją się też gorsze rzeczy.

#1. World Wildlife Fund i DDB Brazil

 
Małe przypomnienie o tym, że tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku zabiło 100 razy więcej ludzi, niż porwania samolotów. "Planeta jest brutalnie potężna. Szanuj ją. Dbaj o nią" - głosi hasło przewodnie. Na początku WWF stwierdziła, że nie ma nic wspólnego z tym plakatem. Z czasem okazało się inaczej.


#2. The Khaleej Times"Każdego roku z przyczyn związanych z paleniem papierosów umiera 5,4 mln ludzi.
To 2000 razy więcej, niż zginęło 11 września."


W szóstą rocznicę zamachu anglojęzyczny dziennik dubajski zamieścił na swoich łamach tę oto reklamę. Przypomina ona, że palenie papierosów jest dużo gorsze niż 9/11.


#3. Solidarites8 milionów ludzi umiera rocznie przez picie zanieczyszczonej wody. Solidarites przypomina o tym, wykorzystując nie tylko zniszczenie wieżowców WTC, ale i... zatonięcie Titanica.

PS. Tak, wygląda na to, że najpierw wykonali dodawanie ;)


#4. El PaisCo jest nie tak na tym obrazku? Największy hiszpański dziennik sugeruje, że gorsza od bycia niepoinformowanym jest wiara w to, że poinformowanym się jest. Mamy więc przeróbkę zdjęcia, na którym pierwszy samolot uderza w południową zamiast północną wieżę, płomienie unoszą się od połowy budynku, podczas gdy uderzenie nastąpiło wyżej, samolot widoczny przy drugiej wieży to wojskowy Hercules, a w tle widać budynek Transamerica Pyramid, który w rzeczywistości znajduje się w San Francisco.


#5. DDB New Zealand dla ASHKolejna reklama antynikotynowa, tym razem od Action on Smoking and Health. 


#6. The Moscow News


"Rzeczy trudne do wyjaśnienia, w zrozumiałym dla ciebie języku"

Dość stylowy projekt dla The Moscow News - gazety założonej w 1930 roku przez amerykańską socjalistkę Annę Louise Strong.


#7. BBDO i Defi Pour La Terre (Wyzwanie dla Ziemi)"Dla natury każdy dzień to 9/11"


Kampania na rzecz ochrony środowiska organizacji Defi Pour La Terre we współpracy z Nicolas Hulot Foundation. Tym razem to za dobrą sprawę, drzewka!


#8. Courrier International i Saatchi & Saatchi FranceKolejna francuska reklama, tym razem zachęcająca do przyszłościowego myślenia. Jaką lekcję można z niej wyciągnąć? Taką, że budynki WTC były za wysokie. Gdyby nie megalomania Amerykanów, samoloty by przecież spudłowały.
5

Oglądany: 168743x | Komentarzy: 32 | Okejek: 732 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało