Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najważniejsze wydarzenia w historii kobiecych piersi

159 713  
865   48  
Kobiecy biust zawsze budził spore emocje – był inspiracją dla poetów, powodem westchnięć romantycznych emigrantów i ostateczną przyczyną łamania celibatu najwyższych, kościelnych dostojników. Oto bardzo skrócony opis najważniejszych wydarzeń w cyckowej historii. Na początku był chaos...
 • 1,6 miliona lat temu – Pojawia się prototyp cycka przyczepiony do dwunożnej, humanoidalnej istoty rodzaju żeńskiego. Z czasem te dwie krągłości okazują się być najskuteczniejszą bronią znaną ludzkości.
 • 30 rok p.n.e. - jadowity wąż zatapia swe kły w piersiach najsłynniejszej władczyni Egiptu. Kleopatra, która słynęła ze swej urody umiera w wieku 39 lat.

 
 • ok. 150 p.n.e. - anonimowy artysta wywodzący się ze szkoły rodyjskiej tworzy rzeźbę Wenus z Milo.
   

 
Tę dwumetrową figurę odnalazł w pierwszej połowie XIX wieku pewien grecki wieśniak – Jargos. Wenus szybko znalazła nabywcę. Był nim francuski ambasador w Turcji. Legenda mówi, że podczas podróży do nowego właściciela roztrzaskał się statek przewożący dzieło sztuki. Po wydobyciu rzeźby z wody okazało się, że w wyniku tego wypadku Wenus z Milo pozbawiona została rąk. Na szczęście włos z piersi jej nie spadł...
 • I wiek n.e. - w Indiach pojawiają się pierwsze prymitywne formy biustonoszy.
   
 • XV wiek – modne stają się gorsety, które oprócz wysmuklania talii miały za zadanie uwydatnić biust. Przez kolejnych kilka stuleci kobiety były systematycznie podduszane przez coraz to wymyślniejsze modele gorsetów. Innymi, oprócz powodowania niewydolności oddechowej, efektami ubocznymi były: zmiana kształtu żeber, deformacja płuc i innych organów wewnętrznych oraz wewnętrzne krwotoki, które to szczególnie przyczyniały się do wczesnych zgonów pięknych pań.
 • XVI wiek – Nieznany artysta maluje obraz „Gabrielle d'Estrees i jej siostra”. Sportretowana kobieta była kochanką Henryka IV i pewnie zostałaby jego żoną, gdyby nie przedwczesna śmierć w wyniku powikłań ciążowych.
 • 1508 – Michał Anioł, na zlecenie papieża Juliusza II, tworzy słynne freski w Kaplicy Sykstyńskiej, przedstawiające historię od stworzenia świata aż do biblijnego potopu. Dzieło mistrza wręcz tonie od nagich piersi (których właścicielkami są najczęściej kobiety z dużą nadwagą – cóż, takie to były wtedy kanony piękna...)

   
 • 1755 – przychodzi na świat Maria Antonina – królowa Francji. Najwyraźniej jej wysokość słynęła z dorodnego biustu, skoro przez dłuższy czas po świecie krążyła plotka mówiąca, że kieliszek do picia szampana został stworzony na wzór jednej z królewskich piersi.


   
  Mimo że niejeden mężczyzna chciałby zostać przy takiej wersji powstania tego naczynia, to prawda jest nieco inna – charakterystyczny kieliszek do szampana powstał w roku 1663, czyli niemalże wiek przed narodzinami Marii.

   
 • 1885 – zbudowana zostaje Statua Wolności. Od tego czasu można bez skrępowania rzec, że posiadaczka największych piersi w Ameryce mieszka na wschodnim wybrzeżu. East Coast, motherf**ker!


   
 • ok. 1884 – Eadweard Muybridge testuje najnowszy wynalazek, który wkrótce stanie się przyszłością światowej rozrywki. Wśród „ruchomych obrazów” znajduje się prawdopodobnie najstarsze nagranie kobiecych piersi w ruchu.


   
 • 1890 – w kręgu wiktoriańskich dam pojawia się krótkotrwała, aczkolwiek dużo wnosząca do cyckowej historii, moda. Otóż niektóre panie chwaliły się piercingiem sutków i wyszukaną biżuterią noszoną w tym wrażliwym miejscu. Podobno efekt wydatniejszych piersi uzyskiwało się przez ściśnięcie swych krągłości za pomocą łańcuszka przyczepionego do każdego z sutków.

 
 • 1895 – pierwsza udokumentowana operacja powiększania piersi. Za główny materiał do operacji posłużył tłuszcz odkładający się w guzie rosnącym na plecach pacjentki. W kolejnych latach próbowano innych implantów, np. parafinę, kość słoniową, szklane kule i gumowe wkładki.
   
 • 1915 – technika „ruchomych obrazów” rozruszała ogromny biznes filmowy. I już w 1915 roku aktorka Theda Bara (znana jako pierwszy filmowy wamp) pojawiła się jako Kleopatra, prezentując nagie piersi. Prawie nagie...


   
 • 1926 – Całkiem odsłonięte piersi po raz pierwszy w historii pojawiają się na plakacie promującym film. Krągłości należą do kobiety-androida z obrazu pt. „Metropolis”. W późniejszych latach biust był eksponowany tylko z profilu – pokazywanie przedziałka pomiędzy piersiami uchodziło za wielce nieobyczajne...
 
 • 1939 – Do kin wchodzi słynny film „Przeminęło z wiatrem”. Do historii przeszedł też plakat, w którym po raz pierwszy złamano niepisany zakaz prezentowania szczeliny pomiędzy piersiami. Większość amerykańskich kin odmówiło wywieszenia tego afiszu...
 • 1941 – film pt. „The Outlaw” gotowy jest do wejścia na ekrany amerykańskich kin. Cenzorzy blokują jednak jego emisję przez kolejnych pięć lat. A wszystko to przez koszulę aktorki – Jane Russel, która aż nadto eksponowała jej dwa największe walory. Słynna fotografia Jane i jej dorodnych piersiąt stała się prawdopodobnie najpopularniejszym pobudzaczem fantazji amerykańskich żołnierzy podczas II Wojny Światowej.


   
 • 1946 – Micheline Bernardini, dziewiętnastoletnia „tancerka egzotyczna”, na co dzień pracująca w paryskim kasynie, stała się pierwszą modelką pozującą do zdjęć w kostiumie bikini.  Twórca tego dwuczęściowego kostiumu – Louis Reard miał nie lada problem ze znalezieniem osoby, która odważyłaby się pokazać w tak skąpym stroju. Wkrótce bikini stało się absolutnym hitem, a Bernardini zasypana została 50 000 listów od pobudzonych fotografiami fanów. 

   
 • 1953 – pierwszy numer „Playboya” szturmem zdobywa prasowy rynek. Jednym z biustów wabiących potencjalnych czytelników jest ten należący do Marilyn Monroe.   
 • 1957 – Aktorkę Jane Mansfield można by nazwać prekursorką „przypadkowego” obnażania piersi w miejscach publicznych. A to dzięki pewnemu incydentowi. Słynna fotografia wykonana w 1957 podczas oficjalnego obiadu u Sophie Loren prezentuje biust Jane, kawałek jednego sutka i „bezcenną” minę Loren.


   
 • 1963 – ruchy feministyczne uznają staniki za symbol męskiej dominacji i chęci zniewolenia kobiet. W ramach protestu palone są tysiące biustonoszy. Mężczyźni zaczynają lubić feministki (ale tylko te z jędrnymi piersiami)...


   
 • 1964 – Dwudziestoletnia Carol Doda wykonuje pierwszy taniec topless w klubie Condor w San Francisco. W ciągu dwóch kolejnych miesięcy wszystkie pobliskie kluby włączają do swej oferty podobną usługę. Wkrótce USA pełne jest lokali z ponętnym, biuściastymi tancerkami. Piersi Dody zyskały też dużą popularność jako pierwsze „celebrytowe” ofiary skalpela i silikonu.


   
 • 1975 – Stany Zjednoczone. Mimo że zadziwiające zjawisko będące wynikiem prostego działania matematycznego:" kobieta + koszulka + woda" odkryte zostało już dużo wcześniej, to dopiero w 1975 roku zorganizowano pierwszy, udokumentowany historycznie, konkurs na Miss Mokrego Podkoszulka.   
 • 1990 – słynąca z kontrowersji Madonna na potrzeby trasy koncertowej przyodziewa charakterystyczny szpiczasty stanik. Wiele osób do dziś wierzy, że piersi piosenkarki rzeczywiście mają kształt dobrze ociosanych stożków.

 • 1992 – do obsady „Słonecznego Patrolu” trafia Pamela Anderson. Rozpoczyna się era falujących w zwolnionym tempie biustów biegających po plaży ratowniczek (i falujących na wietrze loków gęsto porastających klatkę piersiową Davida Hasselhoffa)

   
 • 1996 - „Tomb Raider” wprowadza piersi w całkiem nowy wymiar komputerowej rozrywki. Kanciasty ( i to jak!) biust Lary Croft staje się przedmiotem westchnień niejednego fana pikselowej miłości. 


   
 • 2000 – umiera Lolo Ferrari, aktorka porno i właścicielka największych zbiorników z silikonem (każda z piersi ważyła niemalże 3 kg i wypełniona była 3 litrami surowicy).


   
 • 2003 – kobiety przekonują się, że powiększanie piersi jest zdecydowanie opłacalną inwestycją po tym, jak silikonowe implanty ratują życie pewnej Brazylijki, trafionej zbłąkaną kulą podczas konfrontacji narkotykowych dilerów z policją. Skuteczność godna najlepszej kamizelki kuloodpornej.
   
 • 2008 – o tym, że na kształtnych piersiach można nieźle zarobić wie chyba każdy. Była miss Norwegii Monica Hansen oskarża chirurga odpowiedzialnego za powiększenie jej biustu o bezprawne wykorzystywanie jej zdjęć do celów promocyjnych. Modelka wygrywa sprawę i dostaje odszkodowanie rzędu 564 555 dolarów.

   
 • 2010 – Ola Puchacz pokazuje dwa „cyce”. Do dziś wielu Bojowników nie kryje do niej żalu. Link

Źródła: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8


 

Oglądany: 159713x | Komentarzy: 48 | Okejek: 865 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.03

06.03

05.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało