Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Japońskie mrożone akwarium

85 900  
407   11  
"Nigdy nie staraj się zrozumieć Japończyków" - mówi stare internetowe porzekadło. Cóż tym razem przygotowali dla nas mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni? Akwarium, mrożące krew w żyłach... Dosłownie.

 Kori no Suizokukan (Lodowe Akwarium) znajduje się w Kesennumie w północno-wschodniej części Japonii. Znajduje się tu niezwykła kolekcja zamrożonych ryb, których łączna liczba obejmuje ok. 450 okazów. Umieszczone w lodowych blokach, skąpane w przyjemnym niebieskim świetle, sprawiają wrażenie, jakby podczas zwykłego pływania zatrzymał się dla nich czas. Wśród 80 gatunków z różnych zakątków świata znajdziemy np. tuńczyki, makrele, ośmiornice i kraby.
Ryby to nie jedyna rzecz, którą umieszcza się tu w lodowych blokach. Lokalna firma Okamoto Seihyo specjalizuje się w czymś, co można nazwać "lodową sztuką" i zamraża wszystko, począwszy od łososia, przez zabawki, aż do kwiatów. Zamrożony bukiet na Dzień Matki kosztuje ok. 148 złotych. Zamrożone figurki Ultramana
 
Jeśli ktoś zechciałby odwiedzić to miejsce, niech pamięta o tym, aby dobrze się ubrać. Wewnątrz panuje temperatura ok. 20 stopni  poniżej zera. Po wszystkim można się na szczęście rozgrzać w pobliskiej restauracji Maguro Shashimi i wrzucić na ząb jakiegoś morskiego stwora. 

A może komuś przyszła ochota na rybne lody?

Źródło: 1 | 2 | 3

Oglądany: 85900x | Komentarzy: 11 | Okejek: 407 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

05.04

04.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało