Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 prawdziwych klątw

115 522  
691   24  
Niektórym może się wydawać, że klątwy zbierają swoje żniwo jedynie w fikcji literackiej. Czy aby na pewno? W prawdziwym życiu również zdarzają się historie, ocierające się momentami o scenariusz filmowy "Oszukać Przeznaczenie".

#1. Klątwa diamentu Hope


Diament Hope słynie nie tylko ze swej wielkości (46 karatów), ale i klątwy dosięgającej każdego, kto wejdzie w jego posiadanie. Klątwa miała być rzucona przez strażników jednej z indyjskich świątyń, w której diament był częścią rzeźby bogini Sity.

Liczni właściciele cennego kamienia nie mogli narzekać na brak pecha, włączając w to m.in.: pierwszego właściciela z Rosji, którego rozszarpały psy, Ludwika XVI, który został ścięty czy księżniczkę de Lamballe, zabitą przez rozwścieczony motłoch.


#2. Klątwa Billego PennaPrzez dekady w Filadelfii obowiązywała niepisana zasada, zakazująca konstrukcji budynków wyższych od ratusza. Wszystko dlatego, że na jego szczycie znajdował się pomnik założyciela Pensylwanii - Williama Penna. W 1987 roku wybudowano wieżowiec wyższy od ratusza o 121 metrów. Przed tym wydarzeniem drużyny sportowe z Filadelfii odnosiły wiele zwycięstw, jednak ta passa została przerwana na następne dwudziestolecie.

W 2007 roku ukończony został wieżowiec Comcast Center, obecnie najwyższy w całym stanie. Postanowiono przy tej okazji pozbyć się klątwy, umieszczając na jego szczycie małą figurę Penna. O dziwo to poskutkowało, bo następnego roku Phillies zdobyli trofeum World Series (baseball).


#3. Klątwa SupermanaLudzie związani z przeniesieniem na ekran przygód superbohatera nie mają łatwego życia. Seria dziwnych wypadków nie ominęła odtwórców roli Supermana, np. Christophera Reeve'a, który spadł z konia i dostał paraliżu, ostatecznie doprowadzającego go do śmierci w 2004 roku. Z kolei George Reeves (niespokrewniony z wcześniej wymienionym Christopherem) został zastrzelony (policja orzekła samobójstwo, ale wiele wskazuje na to, że była to zemsta mafioza za romans z jego żoną), a Lee Quigley, grający Supermana jako dziecko, zmarł w wieku 14 lat wskutek wypicia rozpuszczalnika.
Inni pechowcy to m.in. Richard Pryor, Marlon Brando, Margot Kidder czy Lane Smith, doświadczający uzależnienia od narkotyków, chorób psychicznych i fizycznych.


#4. Klątwa faraonówKlątwa dotyka oczywiście tych, którzy zakłócali wieczysty spokój pochowanych faraonów. Znajdywano ją zapisaną na ścianach grobowców. Najsłynniejszą jej ofiarą był lord Carnarvon, jeden z odkrywców grobowca Tutanchamona, który zmarł w wyniku zakażenia rany po ukąszeniu komara podczas golenia. Co ciekawe ukąszony został w tym samym miejscu na policzku, w którym dziwne znamię miał zmarły faraon. 11 innych ludzi związanych z tą wyprawą zmarło w dziwnych okolicznościach. Jeden z nich popełnił samobójstwo, a w swej ostatniej notatce napisał, że dłużej nie może już znieść tych okropności.


#5. Klub 27Klub 27 to określenie sławnych artystów, którzy umarli w wieku 27 lat, często w dziwnych okolicznościach. Początkiem tego "stowarzyszenia" była śmierć kilku muzyków w przeciągu dwóch lat. Wszyscy w chwili śmierci mieli 27 lat, a byli to dokładnie: Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin i Jim Morrison. Do tego grona zalicza się obecnie ok. 30 artystów. Oprócz wcześniej wspomnianych wymienić należy jeszcze chociażby Kurta Cobaina (Nirvana), Rona “Pigpena” McKernana (Grateful Dead) czy Petera Hama (Badfinger).


#6. Klątwa KennedychWielu członków słynnej rodziny Kennedych przeszło na Drugą Stronę w podejrzanych okolicznościach. Najsłynniejsi są oczywiście zastrzeleni bracia John i Robert, a także John Jr., który zginął w katastrofie lotniczej razem z żoną i szwagierką. Klątwa Kennedych miała się zacząć od Josepha Jr., który podczas II Wojny Światowej zginął w tajnej operacji Project Anvil. Samoloty wypełnione trotylem miały uderzyć w niemieckie bunkry, a ich piloci przed samym wybuchem mieli się katapultować. Samolot Josepha nie doleciał do celu, tylko eksplodował w powietrzu.


#7. Klątwa Bambino


Wszystko zaczęło się wtedy, kiedy Red Sox sprzedali George'a Rutha pseudonim "Bambino" drużynie New York Yankees w 1919 roku. Do tamtej pory Nowojorczycy ani razu nie wygrali World Series. Po tym transferze do 2003 roku sięgali po ten tytuł łącznie 26 razy. Red Sox? Ani razu. Dopiero w 2004 roku drużyna z Bostonu przełamała fatalną passę, odgrywając się także na Jankesach.Źródło: 1 | 2

Oglądany: 115522x | Komentarzy: 24 | Okejek: 691 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało