Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Mumia z gitarą - garść faktów z życia Keitha Richardsa

76 814  
626   18  
Keith Richards – gitarzysta Rolling Stonesów to żywy (!) dowód na to, że farmaceutyczno-alkoholowo-tytoniowa automumifikacja to najlepszy sposób na zagwarantowanie sobie trybu god mode. Richards, zgodnie z konsekwencjami pławienia się w morzu toksycznych używek, powinien się już przekręcić gdzieś tak na początku lat 70. ubiegłego wieku. Tymczasem jednym z poważniejszych uszczerbków na zdrowiu szalonego muzyka była niefortunna kontuzja, której gitarzysta nabawił się w wyniku upadku z kokosowej palmy. Oto garść faktów z życia Ketiha „Zachoruję tylko wtedy gdy odstawię dragi” Richardsa.

- Właściwie to Keith miał jeszcze jedną nieprzyjemną kontuzję. W latach 70., podczas jednego ze standardowych, narkotycznych maratonów, muzyk nie spał przez dziewięć dni. W końcu jednak natura wygrała i gitarzysta zasnął na stojąco. Straciwszy równowagę wyrżnął głową we wzmacniacz łamiąc sobie przy tym nos.

https://www.celebrityicing.com/wp-content/uploads/2009/11/keith_Richards.JPG.jpeg
- Podczas jednej z konferencji prasowych, Keith bezwstydnie dłubał w nosie. Następnie jego zawartość wytarł o ścianę, wywołując zniesmaczenie wśród  zebranych gości. Mick Jagger, zapytany o skandaliczne zachowanie kolegi z zespołu, miał powiedzieć: ”Mieliście szczęście, że to, co wygrzebał, nie było zielone. Takie to on zjada...”

- W 1976 roku Keith zabrał na koncert swojego syna. Muzyk pozwolił mu biegać za sceną i strzelać do wszystkich z pistoletu na wodę. Jeden z przyjaciół gitarzysty wspominał: „Szczeniak był doskonale wyćwiczony – nigdy nie strzelał do miejsc gdzie była koka lub hera...”

- Po tym jak Richards aresztowany został za posiadanie uncji heroiny, gitarzysta miał trafić za kratki na siedem lat. Na szczęście dla niego, wyrok znacznie skrócono w zamian za serię charytatywnych koncertów na rzecz osób niewidomych. Muzyk musiał zagrać wraz ze specjalnie na ten cel stworzonym składem – The New Barbarians.

- Gitarzysta twierdzi, że jeden z największych stonesowych hitów „(I Cant Get No) Satisfaction” zrodził się podczas snu jego autora. Keith zataszczył ze sobą do łóżka magnetofon. Kiedy się obudził taśma pełna była bełkotliwych zaśpiewów przeplatanych sążnistym chrapaniem.

- Podczas koncertu w 1965 roku irytująca awaria mikrofonu Richardsa spowodowała, że mocno zdenerwowany rockman, w przypływie emocji postanowił rozwalić go za pomocą swojej gitary. Ogromna dawka prądu momentalnie posłała Keitha w ramiona piaskowego dziadka. Muzyk przez kilka minut leżał nieprzytomny. Twardy reset mózgu nieobliczalnego gitarzysty nieco ostudził emocje artysty – po chwili show trwał dalej, a Richards wyraźnie nabrał respektu do zdezelowanego mikrofonu.

- Johnny Depp stworzył postać pirata Jacka Sparrowa poprzez kopiowanie stylu chodzenia, manier oraz specyficznego sposobu mówienia gitarzysty Rolling Stonesów. Muzyk w zamian za to zagrał ojca głównego bohatera w trzeciej odsłonie „Piratów z Karaibów”.
- Richards jest szczęśliwym posiadaczem przeszło tysiąca gitar. Na większości z nich nigdy jeszcze nie zagrał. Problem w tym, że mało kreatywni znajomi wirtuoza obdarowują go tymi instrumentami przy większości okazji...

- W 1969 roku artysta kupił piękny, niemiecki samochód z czasów II wojny światowej. Sporo czasu minęło zanim odrestaurowane auto wyjechało z garażu Richardsa. Tak czy inaczej podczas dziewiczej przejażdżki, „zmęczony” kierowca przyciął komara za kierownicą i roztrzaskał swój wehikuł.
- Ponieważ Richards znany jest ze swego zamiłowania do narkotycznych eksperymentów, wszyscy z pełną powagą przyjęli do wiadomości fakt, że Keith zażył prochy swego skremowanego ojca zmieszane działką kokainy. Mimo że był to tylko ciężki żart palnięty przez Keitha podczas jednego z wywiadów, ta historia idealnie pasowałaby do ekscentrycznych pomysłów rockersa.

- Mocno zasuszony dziś muzyk nie przepada za swoim kumplem z zespołu. Ronnie Wood uważa, że Richards obraził się na niego po tym jak ten zdecydował się na restrykcyjną abstynencję. Jego życie w czystości tak irytowało Keitha, że w ramach przypływu dezaprobaty postanowił kopnąć go w zad podczas jednego z koncertów.


- W 2007 roku Richards zainkasował 7 milionów dolarów za napisanie swojej autobiografii, mimo że – jak sam szczerze deklarował – większości wydarzeń z czasów swej najbardziej intensywnej kariery nie pamięta. Alkohol i narkotyki, które w tamtym okresie muzyk wpychał do swego organizmu, spowodowały u niego częściową utratę pamięci i gigantyczne „dziury w mózgu”.

„Pozwólcie, że będę z wami szczery – ja nie mam problemu z narkotykami. Ja mam problem z policją.”


Na koniec garść niepotwierdzonych faktów z życia (!) Keitha Richardsa.
 • W słowniku antonimów pod hasłem „śmierć” znajdziesz najprawdopodobniej Keitha Richardsa
 • Richards uciął sobie kiedyś drzemkę podczas pożaru. Przeżył.
 • Keith Richards nie pije mleka. Woli raczyć się trucizną.
 • Podobno Richards prowadził biologiczne eksperymenty na karaluchach. Ostatecznie udało mu się znaleźć sposób na ich unicestwienie. Środek ten przetestował na sobie. Keith żyje i ma się dobrze.
 • Jego oczy tak bardzo zapadły się w głąb czaszki, że ostatnimi czasy Richards chodzi tyłem.
 • Kiedy Keith przyszedł na świat, akt narodzin wystawiano na papirusie.
 • Gdyby Richards był numerem, z całą pewnością byłby to symbol nieskończoności.
 • Keith Richards uzależnił się od transfuzji krwi. Tygodniowo przepompowuje posokę z dziewięciu sierot.
 • Pewnego razu Richards odwiedził Wyspy Dziewicze. Od tego czasu nazwa tego miejsca brzmi – Wyspy.
 • Każdy kto dzieli się swą igłą z Keithem ma gwarantowane pięć bonusowych żyć.
 • Keith ma AIDS od 213 lat i wciąż żyje.

Źródła:
https://www.keithrichardsfacts.com/
https://www.anecdotage.com/
https://www.tv.com/keith-richards/person/166901/trivia.html
https://www.brainyquote.com/quotes/authors/k/keith_richards_2.html

Oglądany: 76814x | Komentarzy: 18 | Okejek: 626 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało